Golf 7.5 için sinyal verince arka stopların sönmesi

agacmalzeme

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet

YouTube ta gördüğüm bir kodlamayı yapmak istiyorum ama yapamadım. Sinyal verince sinyal yandığı sürece stopların sönmesi sinyalin yanması bitince stopların yanmasını istiyorum. Yani Bi sinyal yanacak Bi stop lambaları kod varsa paylaşırsanız sevinirim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fabrikasyon montaja sahip LED stop bulunan araçlarda içteki fren lambaları (bagaj kapağındaki) tek kanal üzerinden kontrol edildiğinden çift taraflı kodlama mümkün değil malesef.  Sola ya da sağa sinyal verdiğinizde diğer taraftaki iç fren lambası da yanıp sönecektir.
@batuhantashan hocamla fabrikasyon LED stop bulunan araçlar için bir çözüm ürettik ancak tadilat gerektiriyor. Yapmayı düşünenler özel mesajdan ulaşabilirler.
Sonradan LED stop takılan araçlarda iç fren lambalarının kanalları birbirlerinden ayrı olduğundan ayrı ayrı kodlama yapılabilmektedir. 
Not: Forumumuzdaki 56 nolu kodlamayı yapmak isteyenler 16-18-19 nolu kanallarda yapılan işlemleri sırasıyla 12-14-15 nolu kanallara kodlarlarsa her iki kodlama da sorunsuz çalışmaktadır (denenmiştir).
1-  09 Cent. Elect.
2- Security Access -16 > key 31347
3- Adaptation - 10
Sol dış fren lambası
(16)-Leuchte20BR LA71-Lichtfunktion G 20
Value: Blinken links helphase
(18 )-Leuchte20BR LA71-Dimmwert GH 20
Value: 0
(19)-Leuchte20BR LA71-Dimming Direction GH 20
Value: Minimize
Sağ dış fren lambası
(16)-Leuchte21BR RC8-Lichtfunktion G 21
Value: Blinken rechts helphase
(18 )-Leuchte21BR RC8-Dimmwert GH 21
(19)-Leuchte21BR RC8-Dimming Direction GH 21
Sol iç fren lambası
(16)-Leuchte23SL HLC10-Lichtfunktion G 23
Value: Blinken links helphase
(18 )-Leuchte23SL HLC10-Dimmwert GH 23
(19)-Leuchte23SL HLC10-Dimming Direction GH 23
Sağ iç fren lambası
(16)-Leuchte24SL HRA65-Lichtfunktion G 24
Value: Blinken rechts helphase
(18 )-Leuchte24SL HRA65-Dimmwert GH 24
(19)-Leuchte24SL HRA65-Dimming Direction GH 24

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

https://www.facebook.com/groups/1443156425991474/permalink/1787978098175970/

YouTube ta gördüğüm bir kodlamayı yapmak istiyorum ama yapamadım. Sinyal verince sinyal yandığı sürece stopların sönmesi sinyalin yanması bitince stopların yanmasını istiyorum. Yani Bi sinyal yanacak Bi stop lambaları kod varsa paylaşırsanız sevinirim. 
öncelikle merhabalar Hocam;

Forumumuzun Kodlama bölününde Birçok uygulamaya gözatmanızı tavsiye edeceğim. Paylaşmış olduğunuz link te ise Sadece sayfa görüntülendiğinden Videonun olduğu Gerçek link paylaşmanızı tavsiye ediyorum. Genel olarak kodlama mantığı aynı olduğundan 

http://www.golftutkusu.com/forum/51-golf-7-vagcom-kodlamalar/

bölümümüze bakmanız da faydalı olacaktır. iyi forumlar dilerim.

Teşekkür ederim bu kodla biraz uğramıştım ama çözemedim yeniden göz atayım teşekkürler. 

Arka stopları kodladım sol istediğim gibi oldu fakat sağa aynı kodları girmeme rağmen diğeri gibi olmadı

Leuchte 23SL HLC10-Lichtfunktion F 23 -> blinken links Hellphase 
(14)-Leuchte 23SL HLC10-Dimmwert EF 23 -> 0
(15)-Leuchte 23SL HLC10-Dimming Direction EF 23-> minimize

(13)-Leuchte 24SL HRA65-Lichtfunktion F 24-> Blinken rechts Hellphase 
(14)-Leuchte 24SL HRA65-Dimmwert EF 24-> 0
(15)-Leuchte 24SL HRA65-Dimming Direction EF 24-> minimize

(13)-Leuchte 26NSL LA72-Lichtfunktion F 26-> blinken links Hellphase 
(14)-Leuchte 26NSL LA72-Dimmwert EF 26 -> 0
(15)-Leuchte 26NSL LA72-Dimming Direction EF 26-> minimize
(13)-Leuchte 27NSL RC6-Lichtfunktion F 27-> Blinken rechts Hellphase 
(14)-Leuchte 27NSL RC6-Dimmwert EF 27 -> 0
(15)-Leuchte 27NSL RC6-Dimming Direction EF 27-> minimize

Hata neree bulamadım. 

Çok denedim olmadı birde sağ stop kanalını 20-21 den deneyeceğim bakalım olacakmı
Hocam kodları hatırlamıyorum şimdi ama kodların biri sag biri sol taraf için, siz sağ tarafa yapmanız gerekeni sola yapmış olabilirsiniz, çakarlı sinyal kodlaması yaparken benim de başıma gelmişti gözden kaçıyor ufak bir kelime hatası

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Kodlama Konusunda yaparken dikkatli olmak lazım Sağ ve Sol genelde karıstırılıyor. Ve sonuçlar bambaşka oluyor. Gerekirse hepsini Eski hale getirip tekrar en baştan kodlamayı deneyin Hocam.

Defalarca denedim eski haline getirip tekrar kodladım yine olmadı, sağ ve sol tarafın kodları birbiriyle aynı. İlk yaptığımda ikisinede oldu ama sinyalin kayma özelliği gitti sinyal sadece yanıp söndü. Bende tekrar eski haline getirip yeniden kodladım bu seferde sağ taraf videodaki gibi oldu. Ya bi yerde yanlış var yada kablom klon sıkıntı onda. 

@agacmalzeme 

(15)-Leuchte 24SL HRA65-Dimming Direction EF 24-> minimize

(15)-Leuchte 27NSL RC6-Dimming Direction EF 27-> minimize

Hocam merhaba, buraları "maximize" bırakmış olabilir misiniz ? 

Geri
Üst Alt