Direksiyon Yükseklik Ayarından Gelen Ses

unallsahinn

Yeni Üye
İsim
Ünal
Merhabalar. Golf 7 aracımın direksiyon yükseklik ayarı kolu kapalıyken bozuk ve tırtıklı yollarda giderken metalimsi tıkırtılar geliyor. Hatta cızırtı gibi. Ama direksiyon kilidi açıkken bu ses yok. Kol sağa sola da çarpmıyor, sanki kilitliyken kilit mekanizması bir yerlere çarpıyor gibi. Bu sorunla karşılaşan ve çözebilen var mıdır? Silikon sprey sıksam orada elektronik parçalar var mıdır zararı olur mu?

bende de var bu sorun stabilize yolda yaşamıştım ilk defa. tam o gün tatile çıkacağım için aracı parketmek zorundaydım. çokta ilgilenmedim. tatil dönüşü bi kaç test daha yapıp ordan olduğunu netleştirmiştim. ama bulmak için epey dinlemiştim arabayı. mandal değişikliği çözüm olur mu bilmem ama ben öyle bindim valla :)

bende de var bu sorun stabilize yolda yaşamıştım ilk defa. tam o gün tatile çıkacağım için aracı parketmek zorundaydım. çokta ilgilenmedim. tatil dönüşü bi kaç test daha yapıp ordan olduğunu netleştirmiştim. ama bulmak için epey dinlemiştim arabayı. mandal değişikliği çözüm olur mu bilmem ama ben öyle bindim valla :)
Baya uğraştım ses kesinlikle o yükseklik ayarı kolunun mekanizmasından geliyor, kilitliyken ses geliyor ama aşağıya indirdiğimde ses yok. Mekanizmanın birbirine sürten yerlerine peçete falan sıkıştırdım ama yok bir türlü ses kesilmedi. Deli ediyor o ses beni. Taktım bir kere çünkü :)  Mandalda sorun yok mekanizması ses yapıyor.

boşa demiyorum golf çöp diye :D

şaka bir yana hocam alışırsınız ben alıştım, vercen müziği misssss.

Baya uğraştım ses kesinlikle o yükseklik ayarı kolunun mekanizmasından geliyor, kilitliyken ses geliyor ama aşağıya indirdiğimde ses yok. Mekanizmanın birbirine sürten yerlerine peçete falan sıkıştırdım ama yok bir türlü ses kesilmedi. Deli ediyor o ses beni. Taktım bir kere çünkü :)  Mandalda sorun yok mekanizması ses yapıyor.
@jajaja

Bu bozuk yollardaki tıkırtı olayı tiguan aracımızda da mevcut. Ben de direksiyon kutusundan sanıyordum.  8D

Ama bunun dışında araç durduğu yerde direksiyonu çevirirken hafif bir sürtme sesi gelmekte. Tabi müzik açıkken hiçbiri yok. &:

Yeni gelişme, direkisona yumruk attım mı geliyor ses. Yani ses airbagten geliyor. Bozuk yollarda da tıkırtıyor. Tahminimce airbag sallanıyor.

@unallsahinn aman hocam airbag’i patlatırsın mazallah. Ben bundan önceki aracımda sinir hali ile direksiyona yumruk attım bi anlık gaflete düşüp. 2 cm yırtık oluştu direksiyonda. Biraz daha sert vursam airbag kontra çıkartacaktı yüzüme  s=ebebe

Yeni gelişme, direkisona yumruk attım mı geliyor ses. Yani ses airbagten geliyor. Bozuk yollarda da tıkırtıyor. Tahminimce airbag sallanıyor.
Daha önce de bazı arkadaşlar bu sorun ile karşılaştı., çözümü garantiden airbag sargı bilyası değişerek çözülüyor

Aracın garantisi bitik, yetkili servis bakımlı ama bakalım :)  yok hocam o kadar sert vurmuyorum asla direksiyona. Kıyamam zaten  :D

Aracın garantisi bitik, yetkili servis bakımlı ama bakalım :)  yok hocam o kadar sert vurmuyorum asla direksiyona. Kıyamam zaten  :D
kronik sorun olduğu için ve araç servis bakımlı olduğu için iyi niyet garantisinden halledebilirler

Geri
Üst Alt