BOEING 737-800 İNCELEDİM GOLF’le KARŞILAŞTIRDIM

Uçan tabut ( flying coffin) benzetmesi aslında F-104 Starfighter isimli savaş uçağı için kullanılırdı o yıllarda. DC-9 sivil bir uçak olduğu için askeri pilotlar THY’ye geçtikten sonra bu uçaklarla bol bol uçmuş olabilir.
O kelimeyi sürekli görüyorum anlamı ne derdim buymuş demekki. &:

DC-9 THY için yüksek öneme sahip bir uçak, yanlış hatırlamıyorsam TC-JAA Topkapı isimli uçak ilk jet motorlu uçağımızdı. DC-9 diye aklımda kalmış.

Bildiğim kadarıyla MD-83, MD-88, Boeing 717’de. DC-9’un gelişmiş versiyonları. @Savatage @havzan @silvershadow

Dünki yolculuktan birkaç fotoğraf paylaşayım. @scknklc @havzan @arimayacik @silvershadow  @Savatage

Uçak Anadolujet’in yeni uçaklarından olan TC-SCF kuyruk tescilli Boeing 737-800 Sky Interior’du. Bu TC-SCF’ye 3. veya 4. kez binişim olmalı.

E367269F-BC54-49CE-BA8D-C856E26CC293.jpeg

9482804C-CE55-4DB6-B543-1E80424FC5CC.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dünki yolculuktan birkaç fotoğraf paylaşayım. [mention=338]scknklc[/mention] [mention=4301]havzan[/mention] [mention=4839]arimayacik[/mention]  [mention=4612]Savatage[/mention]
Uçak Anadolujet’in yeni uçaklarından olan TC-SCF kuyruk tescilli Boeing 737-800 Sky Interior’du. Bu TC-SCF’ye 3. veya 4. kez binişim olmalı.

/monthly_2018_05/E367269F-BC54-49CE-BA8D-C856E26CC293.thumb.jpeg.f3d6441904535decd2b3089f17696280.jpeg
/monthly_2018_05/9482804C-CE55-4DB6-B543-1E80424FC5CC.thumb.jpeg.1beea441da317aa6bf914bad2754035c.jpeg
An itibariyle Samsun’a gidiyor [emoji5]
f83d6abc007aa6cb0b6818ca5ebc5d84.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@arimayacik Hocam bu arada Sky Interior’u hiç konuşmadık biraz arada kaynadı. 

Normal Kabinli B738 ile Sky Interior olan tamamen farklı ya. Bilmeyen birine sorulsa iki uçak farklı der. &:

Sky Interior’a ilk kez 2013 yılında farkında olmadan Pegasus’da binmiştim. Bayağı hoşuma gitmişti. Sonradan öğrendim onun Sky Interior olduğunu. 

Işıklar ambiyans aydınlatmaları, kabin tasarımı falan her şey mükemmel uçakta.

Haklısın, eskimiş olan 737 kabinini yenileyerek çok modern ve güzel yaptılar. 737’lerin ER ( extended range/ artırılmış menzilli) modelleri olan 739’lar da ciddi bir açığı kapattı. Londra, Orta Afrika, Orta Rusya gibi destinasyonları artık geniş gövdeli uçaklar yerine bunlarla uçuyorlar.

Haklısın, eskimiş olan 737 kabinini yenileyerek çok modern ve güzel yaptılar. 737’lerin ER ( extended range/ artırılmış menzilli) modelleri olan 739’lar da ciddi bir açığı kapattı. Londra, Orta Afrika, Orta Rusya gibi destinasyonları artık geniş gövdeli uçaklar yerine bunlarla uçuyorlar.
Kesinlikle hocam.

Extended Range olan Hem 739’lar hem de şimdi yeni çıkan A321’ler THY için çok büyük stratejik öneme sahip uçaklar.

Ben de isterim THY’de de Emirates gibi tüm filo geniş gövdeli olsun ama ekonomik açıdan büyük sıkıntıya sebep oluyor. Siz daha iyi bilirsiniz acayip yüksek maliyetliler.

Kesinlikle hocam.
Extended Range olan Hem 739’lar hem de şimdi yeni çıkan A321’ler THY için çok büyük stratejik öneme sahip uçaklar.
Ben de isterim THY’de de Emirates gibi tüm filo geniş gövdeli olsun ama ekonomik açıdan büyük sıkıntıya sebep oluyor. Siz daha iyi bilirsiniz acayip yüksek maliyetliler.
[/quote

Uçaklar yerde beklediği süre arttıkça zarar hanesine ekler. Özellikle bizdeki gibi kısa menzilli uçuşlar olan ülkelerde uçaklar sık sık yerde yatarak zaman geçirir, bir de doluluk oranı çok önemli bir faktördür. Yıllarca İstanbul-Moskova uçtum, uçağın dörtte bir dolu olduğunu gördüm kaç defa. Hal böyle olunca geniş gövdeli uçaklar ekonomik olmaktan çıkıyor.
Ayrıca A380 kullanan firmalar uçaklarının kira süresi sonunda uzatmıyor, üretimi bitme aşamasına geldi.
THY’nin yeni anlaşma imzaladığı Boeing Dreamliner 787’leri bekliyorum sabırsızlıkla.

Kesinlikle hocam.
[/quote

Uçaklar yerde beklediği süre arttıkça zarar hanesine ekler. Özellikle bizdeki gibi kısa menzilli uçuşlar olan ülkelerde uçaklar sık sık yerde yatarak zaman geçirir, bir de doluluk oranı çok önemli bir faktördür. Yıllarca İstanbul-Moskova uçtum, uçağın dörtte bir dolu olduğunu gördüm kaç defa. Hal böyle olunca geniş gövdeli uçaklar ekonomik olmaktan çıkıyor.
Ayrıca A380 kullanan firmalar uçaklarının kira süresi sonunda uzatmıyor, üretimi bitme aşamasına geldi.
THY’nin yeni anlaşma imzaladığı Boeing Dreamliner 787’leri bekliyorum sabırsızlıkla.

A380 üretimi Emirates sayesinde ayakta duruyor hocam. Emirates siparişleri kestiği an anında üretim sona erer.

787’de çok güzel ama A350-1000 favorim.

Bu arada o kadar havacılık konuşuyoruz bu başlık altında çektiğim videolardan birini atmayı unutmuşum. Geçenlerde birkaç ay olmuştur yine Flyinn’den çekmiştim. Video 2 farklı zamanda çektiğim kalkışların derlemesi. Jumbojet 747 ve bol bol 777 içeriyor. @arimayacik @scknklc @silvershadow @Savatage @havzan @Emergency @jajaja @Nfk @Blackjoke

Bu arada, ömer forumu videolarını izlettirmek için kullanıyor diyen olabilir. 8D  Videoları tamamen hobi olarak çekip çok nadir olarak kanalda paylaşıyorum. s=bigstar

flight fantasy  :)  ahhahaha hocam alemsin. nası bi fantezi yav. şaka bi yana izledim videoyu sabırla çekmişsin valla eline sağlık.

flight fantasy  :)  ahhahaha hocam alemsin. nası bi fantezi yav. şaka bi yana izledim videoyu sabırla çekmişsin valla eline sağlık.
Araba kadar Havacılık da bizim için çok büyük bir tutku hocam. :('  Güzel paylaşım olunca arada istanbulspotter tarzı sayfaların paylaştığı falan da oluyor. s=alsaa

Flyinn’de oturup uçak izlemenin açıklaması yok gerçekten. 8D  

Teşekkür ederim hocam.

Araba kadar Havacılık da bizim için çok büyük bir tutku hocam. :('

Flyinn’de oturup uçak izlemenin açıklaması yok gerçekten. 8D

Teşekkür ederim hocam.
anlayamazsın diyosun s=s17

dikkat et güvenlik ekipleri seni planlayıcı falan sanmasın düzenli olarak uçak izliyon. tutup kolundan götürürlerse ben izleyiciydim abi dersen bi kaç saatini harcayabilirsin. 

Geri
Üst Alt