BOEING 737-800 İNCELEDİM GOLF’le KARŞILAŞTIRDIM

@yer_ucagi_34 hocam aynı zamanda sivil havacılık tutkunu olarak incelemenizi severek okudum:) THY'de dünya genelinde bizim göğsümüzü kabartan en önemli şirketten biri. 

737-800'ün ful dolu olarak sefere çıktığını düşünürsek yolcu başına 2.57 Lt. Fena bir değer değil bizim golfler de (1.4 tsi dsg) 4 kişi ile yola çıksak yolcu başına yaklaşık 1.5 Lt. yakıyor:) sanıyorumki aradaki fark ağırlık farkı:) ayrıca hayallerimden biri de Airbus A380 seyahatidir:)

Tüm dostlara saygılarımla... 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yer_ucagi_34 hocam aynı zamanda sivil havacılık tutkunu olarak incelemenizi severek okudum:) THY'de dünya genelinde bizim göğsümüzü kabartan en önemli şirketten biri. 

737-800'ün ful dolu olarak sefere çıktığını düşünürsek yolcu başına 2.57 Lt. Fena bir değer değil bizim golfler de (1.4 tsi dsg) 4 kişi ile yola çıksak yolcu başına yaklaşık 1.5 Lt. yakıyor:) sanıyorumki aradaki fark ağırlık farkı:) ayrıca hayallerimden biri de Airbus A380 seyahatidir:)

Tüm dostlara saygılarımla... 
İlgi ve beğeniniz için çok teşekkür ederim.

Forumda sizin gibi havacılık tutkunları olduğunu görmek beni ne kadar sevindiriyor anlatamam.

Ben de çok istiyorum hocam A380 seyahatini, s=bigstar bakalım.

@yer_ucagi_34 ben de bir hava trafik kontrolörü olarak yazınızı ilgiyle okudum hocam elinize sağlık.
Oooo hocam, havacılıkla ilgili olan bayağı bir kişi varmış forumda. :('

Öncelikle ilgi ve beğeniniz için ben teşekkür ediyorum. 

Anladığım kadarıyla Malatya Havalimanı'ndasınız.

Bu fotolar da oradan tanımışsınızdır. Havalimanı'nda olduğunuz zaman bir tanışmak çok isterim. Sürekli gidip geliyorum. 8D  Birkaç hafta sonra Ramazan'da bol bol Golf Tutkusu Malatya (GTM) Buluşması yaparız inşallah Malatya'dan bayağı üye var. &:

@yer_ucagi_34 evet hocam Malatya’dayım. En yakın zamanda görüşmek ümidiyle. Güzel buluşmalar olacaktır bundan sonra eminim ki.

Çok bilgilendirici bir konu teşekkürler
emoji4.png
spoiler hoşuma gitti nerde taktırdılar acaba
emoji4.png

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Konuma gösterdiğiniz ilgi ve beğeni için asıl ben size teşekkürü borç bilirim. s=bigstar

Spoiler işi kolay hocam THY Teknik’teki tanıdıklardan ayarlarım size. 8D

Birde golf çok yakıyor dersiniz ?@yer_ucagi_34 hocam senin meslek nedir bir gün araba bir gün uçak ✈ 
&:  Hocam benim mesleğim ülkemizde çok çok nadir bulunan “Gizli Pilot” diye adlandırılan değişik bir meslek.

Şimdi nedir bu Gizli Pilot diye soracak olursanız. Çok sık olmamakla birlikte ayda 3-4 uçuş’a bu iş için normal yolcu olarak, yolcu koltuğunda katılıyorum. Yolculuk esnasında pilotlar uçağı nasıl kullandı, bunu yolcu açısından değerlendiriyorum. Nasıl kalktı nasıl indi, gibi şeyler. 

Fakat son zamanlarda kabin memurlarını denetleme işini de bize bağladıklarından bir denetçi’den farkım kalmadı artık. Genelde PC uçuşlarındayım. s=bigstar

Tek koridorlu uçaklara iyi bir örnektir 738, son zamanlarda 739 da kullanmaya başladık ancak Airbus A 320 ve 321 daha konforlu ve sessiz uçaklardır. 3-4 bin km menzile kadar olan iç ve dış uçuşlarda kullanılıyorlar ama çift koridorlu uçakların tadını veremezler. Hele bir de Pegasus ile uçarsanız size Gemlik-Bursa arası çalışan belediye otobüsü tadını verirler. 

Yurtdışında kaldığımız yıllarda sık sık bindiğimiz için ister istemez bize de uçak merakı bulaşmıştı.

Tek koridorlu uçaklara iyi bir örnektir 738, son zamanlarda 739 da kullanmaya başladık ancak Airbus A 320 ve 321 daha konforlu ve sessiz uçaklardır. 3-4 bin km menzile kadar olan iç ve dış uçuşlarda kullanılıyorlar ama çift koridorlu uçakların tadını veremezler. Hele bir de Pegasus ile uçarsanız size Gemlik-Bursa arası çalışan belediye otobüsü tadını verirler. 

Yurtdışında kaldığımız yıllarda sık sık bindiğimiz için ister istemez bize de uçak merakı bulaşmıştı.
Kesinlikle hocam Airbus’lar daha sessiz. Kuyruk kısmı uzun olmasından dolayı kuyruk sürtme ihtimali yüksek olduğundan dolayı ben 739’dan hoşlanmıyorum. İç hatlarda favorim A321’dir.

Bayramda falan Malatya’ya 77W geldiği oluyor o efsane. @scknklc hocam bilir.

Onun dışında Ankara, İstanbul, İzmir, Bodrum arası 77W ve A332-333 sürekli oluyor her gün.

Pegasus’u hatırlatmayın hocam. Zaten sürekli binmek zorunda kalıyorum. &:

Pegasus A320neo incelemesi ayrıca gelecek.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kesinlikle hocam Airbus’lar daha sessiz. Kuyruk kısmı uzun olmasından dolayı kuyruk sürtme ihtimali yüksek olduğundan dolayı ben 739’dan hoşlanmıyorum. İç hatlarda favorim A321’dir.

Bayramda falan Malatya’ya 77W geldiği oluyor o efsane. @scknklc hocam bilir.

Onun dışında Ankara, İstanbul, İzmir, Bodrum arası 77W ve A332-333 sürekli oluyor her gün.

Pegasus’u hatırlatmayın hocam. Zaten sürekli binmek zorunda kalıyorum. &:

Pegasus A320neo incelemesi ayrıca gelecek.
A320 neo lardan biriyle uçak henüz çok yeniyken uçmuştum, çok güzel olmuş. 

777 herkesin bir defa olsun binmesi gereken bir uçak. Bu arada Moskova-İstanbul arası İlyushin 96 ile seyahat ettim. Bizim için tamamen yabancı bir uçaktır. Sessizliğine ve tırmanma hızına hayran kalmıştım.

Geri
Üst Alt