1.4 TSİ ARACİM İLE EİBACH YAY MACERAM

comurock

Üye
İsim
Serkan
Herkese merhabalar degerli golftutkusu uyeleri,

uzuuun suren yay arastirmalarim sonucu takmis oldugum yaylar hakkinda sizlere bilgi vermek istiyorum. en azindan bundan sonra aracina yay takmak isteyen dostlar olursa soru cevap seklinde buradan yardimci olmaya calisacagim.

son 5 aydir sevgili@Ender hocam ile birlik aracima saglam bir yay arayisi icerisindeyiz. eibach malum sifiri cok pahali ve ikinci el piyasasina fazla guven olmadigi icin cok fazla arastirma ihtiyaci duyduk. gecen bu sure boyunca bircok yay arastirip bilgiler edindik. @Ender hocamizin araci 1.6 TDi otomatik oldugu icin kendisi vogtland kullaniyor. benim eibach kullanmam konusunda cok tavsiyeler verdi. internetten edindigim bilgiler ve kullananlarin yorumlari eibach konusunda iyice karar kilmama yardimci oldu diyebilirim.

gecen hafta yeni kasa audi a3’den cikma cok temiz prokit buldum istanbul’dan bir arkadastan ve hemen satin aldim. kendisi 2 ay kullanip farkli bir yay kullanmaya karar verdigi icin satmak durumunda kalmis. yaylar cidden cok temizdi. buradan o arkadasa da cok tesekkur ederim :) /emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">

yaylar elime gecti ve taktirdim. biraz tecrube edinip bu basligi acmak icin bir haftadir kullaniyorum. benim icin bu yaylarin en buyuk artisi kesinlikle yol tutusu ve gorsellik olarak arabayi daha agresif gostermesi oldu.

asagiya gorselleri ekliyorum 1.4 tsi araci olan arkadaslar merak ettikleri her konuyu sorabilirler. :) /emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">

Ekli dosyayı görüntüle 15038Ekli dosyayı görüntüle 15039Ekli dosyayı görüntüle 15040

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Tekrardan Hayirli Uğurlu Olsun Inşallah. Tam istediğimiz gibi olması Arayış ile geçirdiğimiz zamanın Yorgunluğunu attı diyebiliriz. Aracın Duruşu ve Yol Tutuşu mükemmel hale geldi denebilir. Üstelik Konfor kaybı da minimum seviyede olunca çok iyi Sonuç elde edildi. Güzel Günlerde Kullanman Dileğiyle... @comurock [emoji6][emoji106]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlı olsun. 

Bir şey sormak istiyorum. 

Yaylardan 3.5 ve 5’lik diye bahsediliyor. Bunlar ne demek?

Hayırlı olsun. 
Bir şey sormak istiyorum. 
Yaylardan 3.5 ve 5’lik diye bahsediliyor. Bunlar ne demek?
Aracın düşme mesafesinin cm cinsinden belirtmesi anlamına gelir. 3.5 cm lik 5 cm lik 4.5 cm 3 cm lik vs şeklinde.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eibachin mqb golfe 5cmlik uretimi yok diye biliyorum

Zaten sizinki prokit(3.5cm) cok guzel dusurmus :)  Yaylarin 2. Elinden korkmayin(tabii daha temiz olmasi sizin icin iyi olmus) kesme,bicme,isitma,press olmadigi surece yaylarin omru sonsuzdur.Tasarlanirken buna gore tasarlanirlar ki okuldaki derslerde bile sonsuz omre gore yay sorusu sorarlar.

Mantikli karar olmus, vog. Da arka cok dusuyor ben o goruntuyu sevmiyorum :)

@mehmetmert hocam değerli yorumlarınız için teşekkürler öncelikle. eibach'in 5cm'lik üretimi var golf için. sportline diye geçiyor bildiğim kadarıyla. konfor kaybı yaşar mıyım diye çok korkmuştum ilk zamanlar fazla hissettirmedi diyebilirim. eibach farkı bu olsa gerek :)

Hocam öncelike hayırlı olsun,bende düşünüyorum 1.4 tsi aracım için.Konfor konusu sizde olduğu gibi benim için de soru işareti şuan.Kullanan biri olarak konforda çok fazla kayıp varmıdır?önerirmisiniz?sektirme ile ilgili korkum var çok sektirirmi diye ama yazdıklarınızdan böyle bir sorun olmadığını anlıyorum doğru mudur?

Hayırlısı olsun hocam gerçekten görüntü çok hoş olmuş..

@saidcarry  hocam yaylar 3.5 cm alçaltıyor. 5 cm olan sportline versiyonu. yayları alanya'da bir tanıdık ustaya taktırdım 200 tl işçilik aldı kendisi.

@saidcarry  hocam yaylar 3.5 cm alçaltıyor. 5 cm olan sportline versiyonu. yayları alanya'da bir tanıdık ustaya taktırdım 200 tl işçilik aldı kendisi.
güzel olmus hayırlı günlerde kullanman dileğiyle

Hocam allahtan usta tanındıkmıs montaj fiyatı bana fazla geldi ben yenı 100 tl taktırdım

Hocam öncelike hayırlı olsun,bende düşünüyorum 1.4 tsi aracım için.Konfor konusu sizde olduğu gibi benim için de soru işareti şuan.Kullanan biri olarak konforda çok fazla kayıp varmıdır?önerirmisiniz?sektirme ile ilgili korkum var çok sektirirmi diye ama yazdıklarınızdan böyle bir sorun olmadığını anlıyorum doğru mudur?
teşekkür ederim hocam, konfor konusu tamamen algı meselesi bence yani kimisi çok az bile sekme hissetse yayları çıkarıp atabilir. ancak bazı durumları kafanızda kurduktan sonra sıfır sıkıntı ile devam edebilirsiniz. konfor kaybı var mı diye sorarsanız bana 'hayır kesinlikle yok' dersem yalan söylerim. evet kayıp var ancak öyle aman aman değil bir tık daha dikkatli sürerseniz bir şey olmaz. ben taktırmanızı tavsiye ederim.

@Ümit Akkaya hocam alanya'da malesef böyle durumlar. adam gibi usta yok olanlar bu fiyatlarda. 

Geri
Üst Alt