Jump to content

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim öncelikle yardımlarınızı bekliyorum: öncelikle sıfır km araç takıntım var onu söyleleyim 2015-2017 arası audi a3 kullandım ancak 2 senedir arabasızım. Şimdi tekrar araba alacağım. Ve aklımda Yenilenen bu güzel polo var. Comfortline a sunrooflu hayalet ekranlı falan. İnanılmaz albenili olmuş yeni polo ve genişlik olarak golf ile sadece 4cm var bagajı da sadece 30lt ufak. 

Ancak kafamdaki esas soru şu şu anda Golf alsam (sırf otomatik el freni, birkaç yumuşak plastik detay ve tasarımsal özellik) için alacağım ancak seneye yenilenecek ve  5 sene sonra satmak istesem 1 kasa eskimiş model olarak satmak zorunda kalacam hatta o zamana golf8 makyaj bile yemiş olacak 8.5 olacak. Sizce polo mu almalıyım. 

Yeni mqb platformlu polo sürüş kalitesi ile yol tutuşu ile eski golf aynı düzeye erişmiş midir? Genelde istanbulda şehir içi kullansam da senede max 2 defa şehir dışı Antalya İzmir ve Adanaya gidip gelebilirim. Tek kişiyim sadece köpeğim var. En fazla yanıma 1 arkadaşım daha oturur. 

Ne dersiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam polo b segmentidir golf c segmentidir. Aralarında oldukça fazla fark var . Donanımlar sadece göz boyama , bence arabanın kalitesi belli eden şeyler değil. Polo ve golf arasında yalıtım , malzeme kalitesi iç hacim vb farklar var . Geçen cam filmi çektirmeye polo gelmişti, ön taraf döşemeleri sökülünce gördüm ki kapıda golfle göre oldukça az bi yalıtım var ve kapı kontrol ünitesi yok . A3 ten poloya geçerseniz bence üzücü olur . Bana kalırsa cam tavanlı bi golf alın bütçe oldukça istediğiniz donanımları eklersiniz yada satıp donanımlısını alırsınız .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ogulcan 5 yıldız sizi yanıltmasın kriterler çok esnek o testlerde neler döndüğü de muamma, kazada en önemlisi şasi emme gücü daha sonra hava yastığı gibi güvenlik opsiyonları geliyor güvenliğe önem veriyorsanız d segment ve üzeri araca binmek daha mantıklı

Ogulcan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben çok hız yapan birisi değilim. Maks 120 yapıyorum otobanda istanbulda vs. Yalıtımda kimisi saatte 100km gidiyorum eski poloya göre daha iyi diyor kimisi golfle kıyaslıyor. Yeni golf bence 2020 sonunda geldiğinde bu yeni aldığım golf elimde patlar mı onun düşüncesi var sonuçta artıkcherkes eski kasa diye elden çıkarmaya başladı. Bense gidip yeni alacağım gibi olacak. Tabi son senesi olduğundan uygun fiyata sıfır bulabiliyorum dediğiniz gibi sunrooflu golf alıp sonrasına da bakılabilir. Ama satarken 1.5 kasa eskimiş şekilde satarsam da değer kaybı yaşayabilirim? A3 kullanmayalı 2 sene oldu. Unuttum artık sürüş keyfini. Ara sıra seat arona kullanıyorum o kadar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İki aracı da kullandım ve ikisi de güzel araçlar. Aslında kıyaslamak pek mantıklı değil şöyle ki Polo mu Fiesta mı deseydik o zaman düşünmeden polo derdim ( fiesta da kullandım )

Golf 7.5 Highline içindeki konfor ve kalite algısı premium hissi veriyor. Polo da o hissiyatı almak bence mümkün değil. Passatın küçüğü gibi Golf o derece iyi şahsi görüşüm. 

Her aracın kendince güzel özellikleri var fakat bizler en çok + özelliği barındıranı tercih edecak olur isek (kalite, güvenlik, konfor ,2. el değeri v.b. ) Golf bu anlamda rakiplerinden iyi diyebilirim.

Son olarak emniyet kemeri hayata bağlar. Lütfen kurallara dikkat edelim.

Saygılar

forzaGilles bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sıfır dışında düşünmüyorum. 1.0 115 bg tsi dsg golf e param yetiyor 145e sunroof ve birkaç donanımlı daha comfortline alabiliyorum. Sizce 1250kg golf ü 115 beygir 1.0 tsi götürür mü? Senede 2-3 uzun yol ve bazı zorunlu yokuşlarda (ki yokuşsuz yerlerde yaşıyorum genelde) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Ogulcan yazdı:

Ben çok hız yapan birisi değilim. Maks 120 yapıyorum otobanda istanbulda vs. Yalıtımda kimisi saatte 100km gidiyorum eski poloya göre daha iyi diyor kimisi golfle kıyaslıyor. Yeni golf bence 2020 sonunda geldiğinde bu yeni aldığım golf elimde patlar mı onun düşüncesi var sonuçta artıkcherkes eski kasa diye elden çıkarmaya başladı. Bense gidip yeni alacağım gibi olacak. Tabi son senesi olduğundan uygun fiyata sıfır bulabiliyorum dediğiniz gibi sunrooflu golf alıp sonrasına da bakılabilir. Ama satarken 1.5 kasa eskimiş şekilde satarsam da değer kaybı yaşayabilirim? A3 kullanmayalı 2 sene oldu. Unuttum artık sürüş keyfini. Ara sıra seat arona kullanıyorum o kadar. 

Mk6 Golf 'ler bile kolayca satılabiliyorken., Aracın en çok tutulan kasasının elinizde patlamasının mümkünatı yok., Yeni Polo düşünüyorsanız active info display (hayalet gösterge) yerine Led farlı olan araç bakmanız yararınıza olacaktır., Polo 'nun hayalet ekranı "özellik olarak" Golf veya Passat 'taki gibi çeşitlilik sunmamaktadır., biraz kırpılmış bir ekrandan ibaret., Yeni Polo düşünenlerin opsiyon olarak Led farı ilk sıraya koymasını öneririm., Led far (led stoplardan bahsetmiyorum) aracın karekterini tamamen değiştiriyor daha da önemlisi daha iyi aydınlatma sağlıyor., Ancak şu da unutulmamalı Yeni Polo her nekadar çok iyi araç olsa da Golf ile karşılaştırmak çok yanlış bir yaklaşım olacaktır., Evet yeni polo 'da kalite anlamında oldukça fazla iyileştirmeler yapıldı ancak bu MK7 'yi bir kenara bırakın MK6 Golf ile bile kalite anlamında yarışcak düzeyde değildir..

SCC ve Ogulcan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ogulcan Dostum oncelikle şunu soyliyeyim sedan jetta 1.2 den Golf 1.0 tsi dsg comf gectim.Yani Audiden vs markalardan insanlar Golf e çok rahat gozu kapali geçer.Ama Polo hacim olarak buyusede Golf kalitesini konforunu yakalamasi çok zor.Passatan bile Golfe geçen var.1.0 tsi Dsg de muazzam tasiyor arabayi artık aşmak gerek yok 1.0 gedermi cekermileri...vw de fiyat politikasini oyle bir ayarliyor ki mesela 1.0 dsg comf.golf parasina trendline passat alınabiliyor.Yada dolu cam tavanli Polo yerine comf Golf tercih tuketicinin.Ayrica kasa yenilemede markalar sinir tanımıyor Golf 8 cikinca bu sefer de makyajli Polo cikar bunun sonu yok maalesef.Saygilar.

erkanwrc bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ogulcan Her biri "kendi sınıfının" en iyisi olabilir. Biri Elma diğeri Armut. Birbirleri ile bir alakaları yok. Sadece görünüşte ikisi de 4 tekerlekli. Yani bu sorunun objektif bir cevabı yok çünkü kıyaslanabilir değiller. Ancak gönlünüz Polo istiyor ise alın tabi. Sevmiş olduğunuz için alırsınız.

(4 yıl çok severek 2007 Polo 1.4 TDI Goal kullandım).

Ogulcan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bütçe 1.0 comfortline golfe yetiyor  ama işte sıkıntısı 1 sene sonra kasa değişecek olması ki görsellik de çok onemli ama dediğiniz gibi 2020sonunda gelecek golfün en boşu 200den gelir zaten. 

Tek sorum bütçe yetse de 1.0 tsi polo beni 5-6 sene götürüp her sene 2 uzun yolda idare eder mi? Kimse bunun cevabını vermedi. Yani ben tek kişiyim sonuçta aile de değilim golf büyük kaçmaz mı boş yere 30.000 fazla vermiş olacağım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Siz olayı 1+1 stüdyo ev bana yetiyor ! Tek kişiyim 2+1 yada 3+1 eve ne gerek var olarak yorumluyorsunuz? 30000 boşa vercem demişsiniz birde? 

Polo ile golf farklı araçlar  ! 30 bin fazla verip 1 numara büyük araba almak değil olay

Ayrıca Polo İspanya yapımı

Golf "Deutschland"

Mexico yapımı olan malum vw modeli ile golf arasında hissedilir fark varken 

İspanya yapımı bir araçtandan da golf hissiyatı beklemek yanıltabilir.

Biraderin 1.6 TDI passatını arada bir kullanıyorum . Bendeki 1.6 TDI golf ile arasında resmen bir sürüş farkı var (Passat daha relax daha hoş kullanım veriyor)

Polo ile golf arasında da illaki fark olacaktır (motorlar aynı olsa da)

Small / medium/large  

Siz gelin madem bütçe yetiyor medium beden golf alın. 

Small Polo yıkanınca çeker falan iyice küçülür pişman olursunuz

SCC, fanajal ve calik bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Savatage yazdı:

@forzaGilles

İlk defa LED farı göklere çıkartan önemini belirten birini gördüm 

Bana göre 1 önled far 3 sunroof eder.

Görünüm zaten misli estetik katıyor. Birde aydınlatma kalitesiyle olay çok gerekli aslında

Ülkemiz aynı anda 4 mevsimi yaşayabileceğimiz cennet bir ülke., Ama Avrupa'da böyle değil., Avrupa'nın %80 'ni sürekli kapalı bulutlu., yağmurlu., Avrupa'da insanlar güneşi görünce soğuk-kış demeden güneşlenmeye çayırlara gidiyor., Adamlar insanların sürekli karanlık, bulutlu, kapalı havanın olumsuz ruh etkilerinden biraz olsun kurtulmak için icat ediyorlar.., Ama bizim insanımız sanki hiç güneş görmeyen bir ülkede yaşıyormuşuz gibi sunroof tercih eder.. Klimanın sadece E ve F segmenti lüks araçlarda opsiyonel olarak sunulduğu dönemlerde olsaydık sunroof önem kazanabilirdi.., Aynen dediğiniz gibi bence de; 1 ön Led far 3 sunroof eder..

Savatage bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gündüz sürüş farını kastetmemiştik.

Normal kısa/uzun far aydınlatması için bilgilendirme yaptım.

Standart Normal far alınırsa bildiğiniz sarı Edison ampullü farlar geliyor. LED high farlar Highline poloda bile yok extra eklenmiş almak lazım....

Ogulcan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Comfort golf alacaksanız  ön sarı far aydınlatmasını kabullenmek zorundasınız. Comfortların hepsi bu şekilde geliyor standart. Eğer LED far ekletmek istiyorum derseniz sıfırdan sipariş geçilmeli Almanya ya. O da 2,5 ay sürer gelmesi. +Fiyat 5500 civarı bir tutarı var.

Highline poloları LED far eklenmiş şekildede getirebiliyolar . Ama onlarında LED farsız olanlanları çoğunlukta. Comfort pololarzaten tümden sarı farlı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anladım teşekkür ederim öyle isteyince de gümrükten giriş fiyatına göre fiyat veriyorlar.  bugün 152.300₺ sıfır comfortline 1.5 tsi 150beygir  BeyazGolf önerdiler. Otomatik far + sunroof + carplay gibi özellikler var. Ama döşeme rengi bej ve sunrooftan beje dökülen tanelerin nasıl iz yaptığını iyi biliyorum önceden fırından kömür partiküller düşüp beji rezil etmişti bakımı çok zor acayip kararsız kaldım. Golf comfort sunrooflu 1.0a ise 145 dediler. Onda da carplay yok.!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Doğukan Kervan
      Merhaba arkadaşlar. Aracım Euro 6 Golf 7 Highline TDI DSG modeli. Aracı yakın zamanda 70.000 bakımına soktum. Bugün fark ettiğim bir ses var, aracımda 60'ı geçtikçe uçağın içindeyken gelen motor sesinin aynısı geliyor. Bunu ben mi fark etmedim, herkeste var mı ya da bir sorun falan mı? Bilgisi olan varsa yardımları bekliyorum. 
      Bu aşağı bıraktığım linkte arkadan motor sesinin yanında kesik kesik bir ses geliyor. Gelen ses de tam olarak aynısı, kesik kesik bir şekilde 60'ı geçtikten sonra geliyor. Hızlandıkça artıyor.

• Yazan: yer_ucagi_34
      Herkese merhabalar yeni konuma hoşgeldiniz.
      Bu sefer bambaşka bir konu ile karşınızdayım.
      Geçenlerde birkaç ay önce Thy ile yaptığım uçuşta bana eşlik eden Boeing 737-800 tipi uçağın incelemesini sizler değerli hocalarımla paylaşacağım.
      Öncelikle biraz temel bilgi vereyim havacılıkla pek ilgilenmeyenler için. Havacılıkta en çok satılan 2 uçak markası vardır. Boeing ve Airbus. Hangisi daha iyi diyecek olursanız, ikisi de iyidir bunların. BMW Mercedes gibidirler.
      Airbus Avrupa yapımı, Boeing ise Amerikan yapımıdır. Şirket olarak Boeing çok daha köklü bir şirkettir ama.
      Bunun dışında arabalarda nasıl plaka oluyorsa uçaklarda da plaka ile aynı işlevi gören kuyruk tescili denilen şey vardır. Uçağa binenler sıkça görürler, uçağın kuyruk yani arka kısmında TC-JVC tarzı bir şeyler yazar. İşte bu uçağın kuyruk tescilidir. Türkiye’ye kayıtlı uçakların kuyruk tescili böyle TC-XXX şeklinde olmaktadır.
      Benim yolculuk ettiğim uçak 2008 model, 9.7 yıllık, ilk sahibi Türk Hava Yolları olan bir Boeing 737-800’dü. Uçağın kuyruk tescili TC-JHC, uçağın ismi ise “İSKENDERUN”du. Ve uçak özel boyama olan THY’nin de üye olduğu Star Alliance havayolu birliği boyamasına sahipti.
      Şimdi uçağın içine geçelim. Uçağımız yanlış hatırlamıyorsam 155 kişi alabiliyor. Tabi Pegasus gibi firmalarda 189’a kadar çıkarılabilmekte. Uçağın en ön 3-4 sırası Business Class olarak ayrılmış durumda. Uçuş başlamadan perde çekilerek Economy ile Business arası ayrılmakta. Ben tahmin edeceğiniz üzere Economy Class’daydım fakat zaten benim uçuşumda çoğu iç hatlarda olduğu gibi business uygulaması yok zaten. O koltuklar da Economy yolcularına hizmet veriyor.
      Uçak eski olduğundan dolayı uçakta koltuk arkası ekran eğlence sistemi bulunmuyor. Sadece üstteki uçağın haritada nerede olduğunu gösteren ekranlar yer almakta.
      Uçağın koltukları oldukça rahat ve koltuk kafalıkları aynı BMW 7 Serisi gibi hem yukarı aşağı hem de sağa sola doğru sıkıştırarak ayarlama seçenekleri mevcut. Bunun dışında THY olduğundan dolayı diz mesafeleri bayağı geniş. Ve her koltukta ayak dayama mevcut. Kol dayamaları söylememe gerek yok. Golf’le karşılaştırdığımda bir Golf kadar konforlu koltukları olmasa da fena değil ve diz mesafesi de Golf’ten çok az geniş. Ayrıca koltuklar tamamen deri.
      Şimdi uçağın teknik ve performans verilerine gelecek olursak, Uçakta CFM markasının ürettiği 2 adet motor yer almakta. Ve bu motorlar uçak ile birlikte mükemmel şekilde çalışıyor. Uçak kalkışta motorlara tam gaz verilmesinin ardından hızlı bir şekilde kalkış hızı olan V2’ye ulaşıyor. Fakat böyle ilk başta 100 KM/H’ye kadar olan hızlanmada ACT Golf her türlü tokatlar, 100’den sonra Boeing alır. @mehmetmertAğırlıktan dolayı ilk kalkışta yavaş kalıyor.
      Yalıtım ise fena değil uçakta. Kalkış anı dışında çok ses gelmemekte. 
      Yakıt tüketimine de gelecek olursam yolcu başına yaktığı değer Golf’ün yarısı kadar.
      Bu uçak 26.000 Litre yakıt alabilmekte. 
      Ve full yolcu ile 5.765 KM menzile sahip.
      100 KM’de 451 Litre yakıt tüketiyor.
      Yine 100 KM’de yolcu başına 2.57 litre yakıt tüketiyor.
      İncelemede ikramları da söylememek olmaz. Standart THY iç hatlar ikramları bulunuyor. Eğer uçuşunuz sabah ise sıcak şekilde Beyaz Peynirli Sandviç getiriliyor. Sandviç boyut olarak fena değil. Uçuş akşam ise yine sıcacık şekilde kaşar peynirli sandviç geliyor. Bu da bayağı lezzetli. İçecek ise sınırsız sürekli isteyebilmektesiniz.
      Şimdi sizleri çektiğim fotoğraflar ile baş başa bırakıyorum.
      @silvershadow @fcsrn @Ender @Nfk @iamalegend @yusufacs @Alperen099 @Blackjoke@forjust1day @caglar_61 @Beşiktaş1903 @xentus @DuzboruDownpipe

Bu fotoğrafta yandaki Anadolujet uçağı ilk uçak yolculuğumda bana eşlik eden uçaktı yıllar yıllar önce. O zamanlar kuyruk tescili TC-JHJ idi şuanda TC-SBF. TC-SBF olduktan sonra da yine birkaç kez daha binmişimdir.

THY sembolü olan 3 tane yaban kazı’nı böyle farklı açılarla yan yana koyunca T H Y yazısını görebilmektesiniz

• Yazan: yer_ucagi_34
      Herkese merhabalar. Yeni konuma hoşgeldiniz.
      Bu konuda bayağı bayağı önceden yaptığım bir incelemeyi paylaşacağım.
      Hepimizin bildiği gibi Volkswagen'in Pick-up modeli Amarok'un geçtiğimiz yıl 3.0 Dizel Motorlu, V6 224 Beygir ve 550 Tork'a sahip yeni bir versiyonu piyasaya sürüldü. Ve aynı anda Amarok makyajlandı.
      Bu V6 olan versiyonun çok çok iyi performans verileri bulunmakta. Araç o kadar ağırlığa rağmen 0'dan 100'e 7,9 sn'de çıkıyor.
      Araçta BMW'lerde bulunan meşhur ZF8 Tam Otomatik Tork Konvertörlü 8 İleri Şanzıman yer almakta.
      Bu Amarok V6 ilk çıktığında ülkemize sadece standart V6 donanım ile geliyordu. Daha o zaman Aventura diye adlandırılan gırtlak dolu versiyonun satışı ülkemizde yoktu.
      Ama yine aynı V6'nın çıktığı tarihlerde sadece 10 adet özel sipariş Amarok V6 Aventura donanımlı araçlar getirildi. Bunların birçoğu Doğuş Otomotiv Üst Düzey Yöneticileri için. Bir iki tanesini de böyle birkaç müşteri alabildi.
      Bu araç da o ilk gelen 10 araçtan birisi.
      Amarok Aventura'da standart olan donanımlar;
      Full Nappa Deri Koltuklar.
      Tam Elektrikli Masajlı ErgoComfort ön koltuklar.
      Ön koltuklarda ısıtma.
      Fabrika çıkışlı Discover Media ile birlikte açık şekilde gelen APP-CONNECT.
      6.33'' DISCOVER MEDIA
      Işıklı basamaklar.
      Özel fabrika çıkışlı kasa kapatma.
      Karatılmış Arka farlar.
      20'', 255 Tabanlı tekerler.
      Piano Black dış detaylar.
      Gibi donanımlar gelmekte.
      Şimdi buyrun sizi araç ile baş başa bırakayım. Muhteşem bir renge sahip. 
      Amarok Aventura denen aracın lansman rengi bu renk.
      Bu arada sis farı içinin buğulu olduğunu gören olmuştur. Araç aynı yerden 3 kez çarpınca böyle oluyor.

@fcsrn @OnurD7 @yusufacs @xentus @Beşiktaş1903 @mehmetmert