YENİ POLO İNCELEDİM, YOKSA GOLF’ten DAHA MI İYİ?

@yer_ucagi_34 hocam yeni polo'nun güvenlik donanımlarıyla ilgili eleştriler dolaşıyor nette. sadece 2 hava yastığı olduğunu söylüyorlar, highline donanımda bile. doğruluk payı var mı?

euro-ncap'ta test edilenler avrupada satılan ve güvenlik anlamında dolu olanlarmış yorumlara göre.

eğer türkiyeye sadece 2 hava yastığı ile geliyorsa, boyutun ve kalitenin benim gözümde değeri ikinci plana düşer. bu kadar temel donanımda kesintiye gidilmişse şayet görmediğimiz parçalarda, yerlerde nelerden çalınmıştır kimbilir.
Değerli hocam; öncelikle konuma gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkürler.

Yeni Polo’da Ön 2 hava yastığı ve perde hava yastıkları bulunuyor. Bunları VW gibi sayarsak 4 adet, Toyota gibi sayarsak 6 adet havayastığı olmuş oluyor.

Golf’ten eksik olarak koltuklardaki hava yastıkları bulunmuyor. 

@asdfg112Düzeltme: sizin için baktım şimdi dediğiniz gibi standart donanımda 2 hava yastığı bulunuyor. Benim bindiklerimde galiba opsiyonel olarak alınmış diğerleri.

Fakat şöyle bir durum var Polo gibi araçlar genellikle tek kişi kullanıldığından dolayı çok büyük bir güvenlik zaafiyeti de arz etmiyor benim fikrimce.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Öncelikle Böylesi Bir inceleme yapıp forum sayfamızda paylaşmanızdan dolayı Teşekkür Ederim Hocam. Polo ya gelirsek ciddi anlamda yol katettikleri aşikar. Boyutlarının büyümesi çok büyük bir oldu iç konsol özellikle donanım seviyesi yüksek olanlarda çok başarılı B segmenti için iddialı bir konumda. Golf ile kıyaslama Konusunda biraz tereddutlu olsam da sonuçta aynı ailenin küçük bir ferdi olduğundan çok fa haksızlık yapılmasını doğru bulmuyorum. Bir Dönem eşim in 1.6 dizel otomatik aracında tecrübe etmiştim poloyu o araca 1.6 motor çok fazla idi şimdi ise 1.0 3 silindir ile güze bir kombinasyon yakalanmış gözüküyor. Kendi düşüncem Artık Golf den sonra Polo yu düşünmesem de aile fertlerimizden ilk araca olarak genç nesile veya Bayanlara tercih etmesini söyleyebilirim. Lakin Golf Başkadır ve öyle Kalmalıdır. [emoji41][emoji106][emoji6]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle Böylesi Bir inceleme yapıp forum sayfamızda paylaşmanızdan dolayı Teşekkür Ederim Hocam. Polo ya gelirsek ciddi anlamda yol katettikleri aşikar. Boyutlarının büyümesi çok büyük bir oldu iç konsol özellikle donanım seviyesi yüksek olanlarda çok başarılı B segmenti için iddialı bir konumda. Golf ile kıyaslama Konusunda biraz tereddutlu olsam da sonuçta aynı ailenin küçük bir ferdi olduğundan çok fa haksızlık yapılmasını doğru bulmuyorum. Bir Dönem eşim in 1.6 dizel otomatik aracında tecrübe etmiştim poloyu o araca 1.6 motor çok fazla idi şimdi ise 1.0 3 silindir ile güze bir kombinasyon yakalanmış gözüküyor. Kendi düşüncem Artık Golf den sonra Polo yu düşünmesem de aile fertlerimizden ilk araca olarak genç nesile veya Bayanlara tercih etmesini söyleyebilirim. Lakin Golf Başkadır ve öyle Kalmalıdır.
emoji41.png
emoji106.png
emoji6.png

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tüm konularıma gösterdiğiniz büyük ilgiden dolayı asıl ben teşekkür ederim hocam. s=bigstar

Söylediklerinize aynen katılıyorum. Polo’yu Golf ile kıyaslamış olsam da Polo hiçbir zaman Golf’ten daha iyi bir araç veya Golf’ten sonra geçilebilecek bir araç olamaz.

Ama dediğiniz gibi ilk araç olarak alacak birisi için mükemmel bir araç olacaktır. acıktım

Tüm konularıma gösterdiğiniz büyük ilgiden dolayı asıl ben teşekkür ederim hocam. s=bigstar

Söylediklerinize aynen katılıyorum. Polo’yu Golf ile kıyaslamış olsam da Polo hiçbir zaman Golf’ten daha iyi bir araç veya Golf’ten sonra geçilebilecek bir araç olamaz.

Ama dediğiniz gibi ilk araç olarak alacak birisi için mükemmel bir araç olacaktır. acıktım
Tam bu minvalde bişey yazacaktım ki,gerek kalmadı :'( Polo segmentinde iyi olsada Golf candır..Polo ya tercih edilecek araç değildir..Ha bu arada emeğine sağlık kardeşim,düşünecekler için fikir vermiş oldun.. :000074-medium:

Polo benimde çok hoşuma gidiyor ama dolu polo yerine boş golf tercih etmek her zaman daha mantıklı. Boş diyoruz ama yukarıda bahsedilen nokta çok önemli birinde 7 hava yastığı digerinde 2 hava yastığı standart bu polonun en güçsüz yanı diğeri ise arka frenelerin kampana olması bu bana itici geliyor.

Hyundai i10 da bile 4 tekerlekte disk fren varken poloya bu yakışmıyor.

Diğer konularda polo sınıfının en iyisi. 

Tam bu minvalde bişey yazacaktım ki,gerek kalmadı :'( Polo segmentinde iyi olsada Golf candır..Polo ya tercih edilecek araç değildir..Ha bu arada emeğine sağlık kardeşim,düşünecekler için fikir vermiş oldun.. :000074-medium:
Konuma gösterdiğiniz ilgi için asıl ben size teşekkürü borç bilirim hocam. acıktım

Çalışanın Emekçi nin hakkı tabiki takdir edilir tabi ama

Golfe binenin bu saatten sonra polo kelimesi ile ilişkisi anca şu olur. polodan kendine ya bi gömlek alır  yada bakkaldan polo delikli şeker. Bayiye gidipte bir alt ligin aracı olan polo istediği kadar albenili olsun.

Bülent abla   golften inip poloya binerse belki polonun trendi yükselir tabi

@yer_ucagi_34 

Yine keyifle okunan bur inceleme olmuş.ellerinize sağlık değerli Hocam 

Uzaktan Golf ile arasında neredeyse fark yok

Gerçekten şık ve boyutlarının büyümesi ile bence kendine özgü bir segment basamağı adayı

Kullanımına da bakmalı ve sürüş hissini test etmeli

@yer_ucagi_34 

Yine keyifle okunan bur inceleme olmuş.ellerinize sağlık değerli Hocam 

Uzaktan Golf ile arasında neredeyse fark yok

Gerçekten şık ve boyutlarının büyümesi ile bence kendine özgü bir segment basamağı adayı

Kullanımına da bakmalı ve sürüş hissini test etmeli
Her konumda olduğu gibi bunda da büyük ilgi ve destek gösterdiğiniz için çok teşekkür ediyorum Murat hocam. s=bigstar

Sizin büyük destek ve motivasyon verici yorumlarınız sayesinde sürekli forumuza içerik yaratma isteğim çoğalıyor, açtığım konulardan zevk alıyorum. acıktım

Elektronik el frenine alışmışız polo'yo dönmek çok zor. :)
Gerçekten alışınca çok farkediyor hocam. Arada diğer araç CRV’ye binince el frenini hem gideceğim zaman hem de park edince sürekli unutuyorum. 8D

Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim öncelikle yardımlarınızı bekliyorum: öncelikle sıfır km araç takıntım var onu söyleleyim 2015-2017 arası audi a3 kullandım ancak 2 senedir arabasızım. Şimdi tekrar araba alacağım. Ve aklımda Yenilenen bu güzel polo var. Comfortline a sunrooflu hayalet ekranlı falan. İnanılmaz albenili olmuş yeni polo ve genişlik olarak golf ile sadece 4cm var bagajı da sadece 30lt ufak. 

Ancak kafamdaki esas soru şu şu anda Golf alsam (sırf otomatik el freni, birkaç yumuşak plastik detay ve tasarımsal özellik) için alacağım ancak seneye yenilenecek ve  5 sene sonra satmak istesem 1 kasa eskimiş model olarak satmak zorunda kalacam hatta o zamana golf8 makyaj bile yemiş olacak 8.5 olacak. Sizce polo mu almalıyım. 

Yeni mqb platformlu polo sürüş kalitesi ile yol tutuşu ile eski golf aynı düzeye erişmiş midir? Genelde istanbulda şehir içi kullansam da senede max 2 defa şehir dışı Antalya İzmir ve Adanaya gidip gelebilirim. Tek kişiyim sadece köpeğim var. En fazla yanıma 1 arkadaşım daha oturur. 

Ne dersiniz?

Polo 2 hava yastıkla geliyor bu kadar özenilmiş bir arabada bu sekilde olmasi düşündürücü 

@forjust1day  sanırım buna rağmen encap güvenlik testinde 5 yıldız almayı başarmış gibi?

Hocam polo b segmentidir golf c segmentidir. Aralarında oldukça fazla fark var . Donanımlar sadece göz boyama , bence arabanın kalitesi belli eden şeyler değil. Polo ve golf arasında yalıtım , malzeme kalitesi iç hacim vb farklar var . Geçen cam filmi çektirmeye polo gelmişti, ön taraf döşemeleri sökülünce gördüm ki kapıda golfle göre oldukça az bi yalıtım var ve kapı kontrol ünitesi yok . A3 ten poloya geçerseniz bence üzücü olur . Bana kalırsa cam tavanlı bi golf alın bütçe oldukça istediğiniz donanımları eklersiniz yada satıp donanımlısını alırsınız .

Geri
Üst Alt