YENİ POLO İNCELEDİM, YOKSA GOLF’ten DAHA MI İYİ?

yer_ucagi_34

Katılımcı Üye

İsim
Ömer
Herkese merhaba Yeni Konu’ma hoşgeldiniz.

Ülkemizde satışının başlamasını özellikle beklediğim araçlardan biriydi Yeni Polo.

Yeni Polo’ya, daha araç çıkar çıkmaz satın alan yine benin gibi Ömer isimli arkadaşımız sayesinde, birçok kez binme ve inceleme fırsatı buldum. Ömer’le birlikte test videosu çekip Ömerlerle Polo Testi diye video yapma planımız vardı fakat malesef fırsatımız olmadı. s=bigstar

Bunun dışında aracı hem VW Miram hem de Doğuş Kartal’da inceleme fırsatım oldu. Özellikle VW Miram’daki araç tam anlamıyla gırtlak dolu bir araçtı. Adaptive Cruise Control’e kadar donanımı olan bir Polo’ydu.

Şimdi araç hakkındaki düşüncelerimi siz değerli hocalarıma anlatayım;

Öncelikle Yeni Polo’yu çok beğendim. Araç gerçekten çok güzel olmuş. Eski nesliyle alakası olmayan ve eski nesliyle karşılaştırılmayacak kadar güzel olmuş araç. Önceden Golf’le alakası olmayan Polo bu neslinde Golf’le kıyaslanabilecek hatta Golf’e kafa tutabilecek bir araç haline gelmiş.

Araç zaten bildiğiniz üzere Passat, Tiguan, Kodiaq, Golf gibi araçların kullandığı MQB Platformunun A0 türevi üzerine inşa edilmiş bir araç.

Bu sayede hem çok iyi sürüş dinamiklerine kavuşan Yeni Polo, hem de belirgin şekilde büyüyen boyutlara kavuştu. 

Boyutunu kafanızda canlandıracak bir örnek vermek gerekirse; Araç Golf 4’den daha büyük boyutlara sahip.

Bu sayede de B Segmenti olmasına rağmen C Segmentine kafa tutabilecek seviyede bir araç.

Aracın malzeme kalitesi Golf 7’ye yakın olmakla birlikte Kapıların tamamının sert plastik olması ile B segmenti olduğunu belli ediyor. Yine aynı şekilde yalıtımı da Golf 7’ye çok yakın.

Aracın en alt donanımında dahi LED Gündüz farları, 6,5” ekran gibi donanımlar gelmekte.

Yanlış hatırlamıyorsam aracın 350 Litre bagaj hacmi bulunuyor. Yine neredeyse Golf ile aynı.

Motor kısmına geçecek olursak; araçta benim incelediğim, tercih edeceğim ve bireysel kullacılar tarafından en çok tercih edilen motor; 1.0 TSi 3 Silindirli 95 PS 175 nm Tork’a sahip olan yeni nesil motor. Bu motora manuel şanzıman veya 7 İleri DQ200 Kuru Kavrama DSG şanzıman eşlik ediyor. Ve motor aracı çok çok iyi şekilde taşıyor.

Şimdi en can alıcı noktaya geliyorum. Burada bu aracı Golf ile karşılaştırdığım için belki birçok kişi bana kızacak. 8D

Şuanda sıfır KM Golf 7,5 veya 2. El Golf 7 alacak olsam ikisini de almam onların yerine Highline Donanıma sahip Sıfır KM bir Yeni Polo tercih ederim.

Neden diyecek olursanız Golf 7 kasa 2012’den beri satılmakta artık makyaj yemiş olsa da bu kasanın çok eskidiğini düşünmekteyim. Bundan dolayı Polo tercihi çok daha güncel bir araç sahibi olmuş olmayı sağlayacaktır.

Tabiki tek sebebi de bu değil, araç aynı platformu kullanması, boyutu ve kalitesiyle Golf 7’yi pek aratmamasından dolayı yine Golf 7, 7,5 yerine tercih edilebilir.

Fakat bu söylediklerim tabiki Golf 8 çıkana kadar. Golf 8 çıktığı zaman yine Polo’yla karşılaştırılmayacak kadar iyi bir araç olacak. s=bigstar

GÜNCELLEME: Yanlış anlaşılma olmasın Polo’ya kesinlikle Golf’ten daha iyi demiyorum. Golf her zaman Polo’dan daha iyi bir araçtır ve öyle olacaktır. Üstteki karşılaştırmayı ikisini de hiç almamış ve şuanda alacak bir kişi için kendi deneyim ve fikrimce yaptım. s=bigstar

Şimdi sizi çektiğim fotoğraflarla baş başa bırakıyorum. @silvershadow @forzaGilles @Ender @Blackjoke @DuzboruDownpipe @fcsrn @Nfk @iamalegend @xentus @forjust1day @gokberks @OnurD7@yusufacs @Adv_Dbl @Jesi @Alperen099 @Elz @caglar_61

61DD6230-7C04-435F-8988-FB7A0533EEA1.jpeg

8CD59B61-7C1C-4EE1-B663-244A1C3A5EC9.jpeg

8EFD6395-E93C-4EC3-BFA4-4263F5FA6057.jpeg

93E48E90-0947-444F-BF39-468118C1FF09.jpeg

D9DA6FB2-31D9-4998-9419-3A141919C38F.jpeg

469284BE-CA18-4EA4-B746-8FE5247E0D32.jpeg

97FC368F-A40D-4E34-B825-CB729263C21C.jpeg

9851B225-2BBD-4E83-90CB-C8E2100EFEF0.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bi üst segment alt donanım arabayı çoğu zaman alt segment dolu araca tercih ederim.Highline Polo alacağıma Midline Plus Golf alırım.Tercih meselesi :)
Önceki kasa Polo olsa ben de kesinlikle öyle yapardım hocam. Ama yeni kasa bambaşka.

Bir gün birlikte ayarlayıp test sürüşü yapalım inşallah. s=bigstar

@yer_ucagi_34 emeğine sağlık hocam. Fakat şahşi düşüncem 3 silindir motora sıcak bakamıyorum. Daha önce başka marka araçlarının 3 silindir incelemelerini izledim iyi bir intiba bırakmadı bende. He unutmadan Polo ne yaparsa yapsın her zaman golf’un minnak kardeşi olarak kalacaktır. Polonun bu kabuk değişimi mk8 golf’un nelerinin değişceğine ışık tutuyor kanımca. O zaman diyorum ki, Ebru gündeş ablamızdan gel vicdansız çağırmazdım acil olmasa  :('

@yer_ucagi_34 emeğine sağlık hocam. Fakat şahşi düşüncem 3 silindir motora sıcak bakamıyorum. Daha önce başka marka araçlarının 3 silindir incelemelerini izledim iyi bir intiba bırakmadı bende. He unutmadan Polo ne yaparsa yapsın her zaman golf’un minnak kardeşi olarak kalacaktır. Polonun bu kabuk değişimi mk8 golf’un nelerinin değişceğine ışık tutuyor kanımca. O zaman diyorum ki, Ebru gündeş ablamızdan gel vicdansız çağırmazdım acil olmasa  :('
Her Konu’ma gösterdiğiniz büyük ilgiden dolayı size çok teşekkür ediyorum Değerli Nevzat Hocam. s=bigstar

3 Silindir motorlara özellikle BMW’dekilere ben de hiç sıcak bakmıyordum. Fakat zamanla birçok 3 Silindirli araca binince bu 3 silindirli motorlar çok hoşuma gitmeye başladı. Özellikle dizel gibi olan yakıt tüketimleri çok cezbedici.

Gerçekten öyle Polo böyleyse yeni Golf’ü düşünemiyorum, tabi fiyatını da düşünemiyorum. 8D  Yeni Nesil Golf, Yeni Nesil Fiyatlarıyla bizi inşallah Mercedes-Benz yetkili satıcılarına göndermez. &:

Son kısma bittim. 8D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Her Konu’ma gösterdiğiniz büyük ilgiden dolayı size çok teşekkür ediyorum Değerli Nevzat Hocam. s=bigstar

3 Silindir motorlara özellikle BMW’dekilere ben de hiç sıcak bakmıyordum. Fakat zamanla birçok 3 Silindirli araca binince bu 3 silindirli motorlar çok hoşuma gitmeye başladı. Özellikle dizel gibi olan yakıt tüketimleri çok cezbedici.

Gerçekten öyle Polo böyleyse yeni Golf’ü düşünemiyorum, tabi fiyatını da düşünemiyorum. 8D  Yeni Nesil Golf, Yeni Nesil Fiyatlarıyla bizi inşallah Mercedes-Benz yetkili satıcılarını göndermez. &:

Son kısma bittim. 8D
Hocam vw araç oluşturma Web sitesinden kafamdaki aracı oluşturdum. 175.455 tl’cik ibaresini görünce sayfa sağ üst köşe mouse sol tık yapıp vay be dedim  :000296-medium:  1.4 tsi highline pakete 2-3 opsiyon ekleyince fiyatları başımı döndürüyor. Dediğiniz gibi mk8 baya bi sert giriş yapar 1-2 sene sonra bizde kendileri ile kavuşuruz umarım. 

Hocam vw araç oluşturma Web sitesinden kafamdaki aracı oluşturdum. 175.455 tl’cik ibaresini görünce sayfa sağ üst köşe mouse sol tık yapıp vay be dedim  :000296-medium:  1.4 tsi highline pakete 2-3 opsiyon ekleyince fiyatları başımı döndürüyor. Dediğiniz gibi mk8 baya bi sert giriş yapar 1-2 sene sonra bizde kendileri ile kavuşuruz umarım. 
Golf’ten sonra Golf olmaz hocam. Geçenlerde bu aracı Mercedes Gelecek’te gördüm. 2017 model daha 6000’de miydi neydi KM’si. Dizel Otomatik. Araç resmen başımı döndürdü rengiyle. Bundan sonra Mercedes’te ya GLC250 ya da E180 bakarım derken kendimi az daha aracı A180d ile takas ederken buluyordum.  8D

2AA37790-4F7F-47B9-BC2A-CC9E4CF8F0CB.jpeg

281B3647-5C32-463D-AFE4-60C34985971A.jpeg

@yer_ucagi_34 Her Konu’ma gösterdiğiniz büyük ilgiden dolayı size çok teşekkür ediyorum Değerli Nevzat Hocam.

Hocam bende size teşekkür ederim verdiğiniz değerli bilgiler için ve forumu sürekli güncel tuttuğunuz için. :'(

@yer_ucagi_34 dakota deri döşeme diyorum,harman cardon ses sistemi diyorum,3 kollu m direksiyon diyorum  0-100 7,6 sn diyorum o vahşi bakışı hele  offf offf  :'(

@yer_ucagi_34 hocam yeni polo'nun güvenlik donanımlarıyla ilgili eleştriler dolaşıyor nette. sadece 2 hava yastığı olduğunu söylüyorlar, highline donanımda bile. doğruluk payı var mı?

euro-ncap'ta test edilenler avrupada satılan ve güvenlik anlamında dolu olanlarmış yorumlara göre.

eğer türkiyeye sadece 2 hava yastığı ile geliyorsa, boyutun ve kalitenin benim gözümde değeri ikinci plana düşer. bu kadar temel donanımda kesintiye gidilmişse şayet görmediğimiz parçalarda, yerlerde nelerden çalınmıştır kimbilir.

Geri
Üst Alt