Portatif 12V yıkama cihazı

YMT-61

Üye
İsim
Senol
Merhaba arkadaşlar,

Yıkamacılar tartışmaktan sıkıldığım için imkan ve yer olmamasına rağmen bundan sonra aracı kendim yıkama kararı aldım. 

Bu karar neticesinde bir araştırma içerisine girdim. Destek ve önerilerinizi bekliyorum.

Aşağıdaki ürün ya da benzer ürünler hakkında tecrübesi, bilgisi olan var mı?

http://www.tekneyatshop.com/portatif-yikama-seti-canta-12-v-urun-kodu-7495

Saygılarımla.

Merhaba arkadaşlar,

Yıkamacılar tartışmaktan sıkıldığım için imkan ve yer olmamasına rağmen bundan sonra aracı kendim yıkama kararı aldım. 

Bu karar neticesinde bir araştırma içerisine girdim. Destek ve önerilerinizi bekliyorum.

Aşağıdaki ürün ya da benzer ürünler hakkında tecrübesi, bilgisi olan var mı?

http://www.tekneyatshop.com/portatif-yikama-seti-canta-12-v-urun-kodu-7495

Saygılarımla.
Hocam ben de yıkamacılarla uğraşmamak adına özel ürünlerle benzinlik otomatında yıkıyorum.

Ama bu ürün anladığım kadarıyla basınçlı yıkama tarzı bir şey.

Araçtan 12V güç alarak çalışan bir şeyin iyi basınç vereceğini sanmam.

Basıncının ne kadar tatmin edeceğinden emin değilim, 12v 10a yani 120w dan fazla güç çekmiyor dur çekiyorsa araba kablolama alt yapısı kaldırmaz zaten, kullanım sırasında arba aküsunu zorlaması da cabası. Tavsiyem bosh veya karcher basınçlı yıkama cihazı almanız. Her bütçeye göre ürünleri var fiyat arttıkça basınç ve malzeme kalitesi artıyor ama hem performans hemde sonuç olarak bu cihaza göre daha memnun kalırsınız. Şahsen karcher k5 aldım yanında aksesuarları ve kimyasallar ile biraz tuzlu bir fiyata geldi ancak 4 araç var yıkama için 30-40 lira verip her seferinde sonuçlardan memnun olmamaktan çok yoruldum. Böyle bir karara vardım, haftasonu küçük bir inceleme yazısı yazarım.

Edit: aynı fiyata karcher k2 car kit alinabiliyor, içinde köpük atma dahil çeşitli aksesuarları var.

@YMT-61 Bu ürünün etkili olacağını sanmıyorum. Muhtemelen sigorta attıracaktır ve yeterli basınç sağlamayacaktır.
İlposan köpük pompası veya Epoca köpük pompasını araştırmanızı tavsiye ederim.
Ben benzinlikte kova yöntemiyle yıkıyorum.

@YMT-61 Bu ürünün etkili olacağını sanmıyorum. Muhtemelen sigorta attıracaktır ve yeterli basınç sağlamayacaktır.
İlposan köpük pompası veya Epoca köpük pompasını araştırmanızı tavsiye ederim.
Ben benzinlikte kova yöntemiyle yıkıyorum.
Hocam o ilposan çok iyi ya.

Ben yaklaşık 2 yıldır Meguiar’s Ultimate Wash&Wax ile kova ve yıkama eldiveni yardımıyla yıkıyorum.

Bu şampuanların ilposan ile kullanılbilme durumu var mıdır ?

Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. 

@yer_ucagi_34Youtube' da birçok video izledim, basınç olarak iş görür gibi. Ama tatmin etmeyebilir haklısın. 

@Byazici, @alper32  Akü, sigorta ve tesisat konusunda haklı olabilirsiniz o tarafını hiç düşünmemiştim. Elektrikli cihaz kullanabilecek alanım olmadığı için böyle bir şey düşünmüştüm. 

bana aşırı pahalı geldi..şahsen alacagım bi ürün değil.ben zaten basınçlı yıkamaya karşıyım,tamam bu ürün oto yıkamacılardaki makinenin basıncını elbette vermez ama çok pahalı üstelik çok pratik oldugunu da sanmıyorum.araç elektroniğine zarar verebileceği gibi 12v güç almak için illaki ya bagaj yada kapılardan birini hafif açık bırakmak gerekecek.böyle olunca da aracı rahat yıkayamazsın.alma hocam gerek yok paranı sokağa atma  :'(

illa alıcam dersende aşagıdaki linke bak biraz geç gelir ama çok uyguna almış olursun.

link

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben yaklaşık 2 yıldır Meguiar’s Ultimate Wash&Wax ile kova ve yıkama eldiveni yardımıyla yıkıyorum.

Bu şampuanların ilposan ile kullanılbilme durumu var mıdır ?çok da pratik değil.
Şampuan olarak en iyi sonucu Atas proteo ile alabilmiştim, o da biraz agresif ve cilalı olduğu için fazla kullanamadım.
Hocam ilposanı bir hevesle aldım ama 1-2 kez kullandım sadece,

Bu şampuanların ilposan ile kullanılbilme durumu var mıdır ?
Hocam ilposanı bir heves almıştım fakat 1-2 kez kullandım sadece, çok pratik değil bence.
Şampuan olarak meg ile denemedim ama en iyi sonucu Atas Proteo ile almıştım.

Ben yıkamacıya asla araba yıkatmıyorum. ilk once meguiars ultimate sarı olan sampuandan kullandım şimdi de sonax turuncu sampuandan kullanıyorum arada fark göremedim desem yeri. sonax bitmek üzere simdide valet pro kullanmayı düşünüyorum. çift kova sünger ile yıkama yapıyorum. Sonax Xtreme Brilliant hızlı cıla kullanıyorum ayda 1 defa. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben yıkamacıya asla araba yıkatmıyorum. ilk once meguiars ultimate sarı olan sampuandan kullandım şimdi de sonax turuncu sampuandan kullanıyorum arada fark göremedim desem yeri. sonax bitmek üzere simdide valet pro kullanmayı düşünüyorum. çift kova sünger ile yıkama yapıyorum. Sonax Xtreme Brilliant hızlı cıla kullanıyorum ayda 1 defa. 
Benim de meg bitmek üzere hocam ValetPro alacağım ama hangisini alacağımı bilmiyorum. Posiedon muydu neydi öyle bir şey duymuştum. Tavsiyelere ihtiyacım var. s=bigstar

Geri
Üst Alt