Golf 7 tavan anteni değişimi (GPS destekli)

Hocam 2 anten değiştirdik hepsinde sorun yaşadım en son dışarı cikarmak zorunda kaldım en sonunda bu şekilde kesin çözüm ürettim

Kahvenin lafı olmaz :)  

Hocam torpido içinde universal anten kullanan cok var sorunsuz kullanan vardır elbet mesela ilker hocam @İlker34 ama ben bir türlü sorunsuz kullanamadım yani herkesin anten değişimi yapması şart degil @caglar_61
Bende kullanıyorum bu şekilde hiç sorun yaşamadım bende orjinal anten yok cesaret edemedim delme kesme işinede ama tuna hocam maşallah bize gayet güzel şekilde anlatmış ellerine sağlık 

Benim şanssızlığım hep kötü antenlerin denk gelmesi , bi huyum var yaptığım şeyin kusursuz olmasını istiyorum bu sebeple orjinal anten işine girdim eğer sorun yaşamasaydım kesinlikle bu işe girmezdim, bide isin garibi discover proda gps olmayınca apple car playdeki haritada çalışmıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arabadan çıkan antende çin uretim yeni aldığımda, gelen antenin orjinal olacağını söylemişti satıcı nitekim doğruymuş
Çıkan süs shark anten

dcfb7e629c051658e265e5406871e4a0.jpg

Arabadan çıkan antende çin uretim yeni aldığımda, gelen antenin orjinal olacağını söylemişti satıcı nitekim doğruymuş
Çıkan süs shark anten

dcfb7e629c051658e265e5406871e4a0.jpg

@forjust1day hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. Hocam navigasyonu ünitesini sonradan mı alıp taktınız? Arabanıza nasıl tanıttınız? Ben discover pro aldım ama component protection sorununu çözemedim henüz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@forjust1day hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. Hocam navigasyonu ünitesini sonradan mı alıp taktınız? Arabanıza nasıl tanıttınız? Ben discover pro aldım ama component protection sorununu çözemedim henüz.

İyi dileklerin icin teşekkür ederim hocam, evet sonradan alıp taktım, aldığınız cihaz cracksiz bileşen koruma kaldırsanız bile Bluetooth çalışmayacak haritayi kullanamazsınız, cihazi crack yaptırmaniz gerekli. Nerden ve ne kadara aldınız? @Cengooo

İyi dileklerin icin teşekkür ederim hocam, evet sonradan alıp taktım, aldığınız cihaz cracksiz bileşen koruma kaldırsanız bile Bluetooth çalışmayacak haritayi kullanamazsınız, cihazi crack yaptırmaniz gerekli. Nerden ve ne kadara aldınız? [mention=4844]Cengooo[/mention]
İnternetten aldım, 2300 tl. Siz nerde crack yaptırdınız acaba?

İnternetten aldım, 2300 tl. Siz nerde crack yaptırdınız acaba?

Ben crackli aldim hocam , crack ruslar yapıyor bildiğim kadariyla 250-300 euro civarina

Sipariş etmiş olduğum gps destekli anten bugün elime ulaştı. Aracımda fabrikasyon shark anten mevcut o sebeple herhangi bir kesme biçme işlemimiz yok ,

Anten almamdaki sebep discover pro ile kullandığım klasik gps anteni ciddi sorunlar yaşattı bana ,torpido içinde durduğu sürece hiçbir şekilde uydu bulmadı , torpido üzerinde camın önünde gezmek zorunda kaldım, anten orda olunca kabloda gözüküyor mecburen bu sebeple fabrikasyon anten nasil ise o şekilde yapmak durumunda kaldım,

Anteni aliexpressten aldim landascend mağazasından

d3e544ffb5b2fc2152efb54718083c62.jpg

Montaja geçmeden önce test yaptım sorun yaşamamak adına

50b0ea52001ec1e8258247366c811eba.jpg

2b08e38adeefa10c81a2b42548c922e6.jpg

22a4ecb8d071c6addc2a0ed99bf66bc7.jpg

Test tamam antenimiz sorunsuz çalışıyor, sonra arkadaşımın dükkanına gidip işe giriştim

İlk olarak bagaj kapağını açtığımızda tavanin bitimindeki trimi söküyorum

3d7d0ea0999ecbd9f3b0c9d2add91330.jpg

Daha sonra sag ve soldaki beyaz trimleri üstten söküyoruz döşeme kırılmaması için

5253988fc7eebceb6824a713da33ed0b.jpg

Daha sonra elimizi içeri uzatarak anteni söküyoruz yıldız alyan ve kısa kol cırcır ile

24d49debcf7883bf38399f86f90e28e4.jpg

Anteni söktükten sonra montajli olan antendeki sabitleme demirini kullanarak yeniyi montajlıyoruz

cbde5eba75b654715d077fd3756049d9.jpg

Şimdi media ünitesine kabloyu cekicez , Sağ taraftaki beyaz trimin yanindan asagiya gönderiyoruz

86a1f1fd2ed599f4cf8950520b2d3bb3.jpg

Kabloyu kapının ordaki trim altından yürüterek media ünitesine kadar gidiyoruz

efc44dd8a4b5bd3508bd6d7086221f9c.jpg

13f2d339d713dfc9eccfcebd3584a957.jpg

6048fce3774d9dc1d4a5d9fb28fd2384.jpg

Daha sonra anten soketini yerine takıp mediayi yuvasına oturtuyoruz . İşlemler bu kadar . Anteni sökmek biraz zor oldu çünkü döşeme çok hassas sert bir hareket yaparsak kırılabilir, okuduğunuz için teşekkürler başka bir projede görüşmek üzere

hayırlı olsun hocam, da montajdan sonra, su alma olayı vs meydana geldi mi. 

Su alma olayı hiç olmadı , fabrikasyon anten ile ayni olduğu içinde olacağını sanmıyorum . Uzun bir zamandır kullanıyorum anteni
Benim antende seramik işlemi sırasında deformasyon meydana geldiği için değiştirmeyi düşünüyorum ama, parça bedeli 150 TL işçilik 540 TL toplam 690 TL. yapılan işlemlerden sonra trim sesi falanda gelmiyordur. acaba kendim değiştirebilirmiyim bilemiyorum. 540 TL.....

Peki arac tavaninda anten yoksa ne yapmak lazim 

@forjust1day Hayırlı olsun hocam. Konuyu yeni gördüm.

Sizin araçta neden fabrikasyon anten var? (Bizim araçta neden olmadığını merak ettim.)
Mevcut antenin kablosu kullanılamıyor muydu ki yeniden kablo çektiniz?

Geri
Üst Alt