Golf 7 tavan anteni değişimi (GPS destekli)

forjust1day

Katılımcı Üye

İsim
Tuna
Sipariş etmiş olduğum gps destekli anten bugün elime ulaştı. Aracımda fabrikasyon shark anten mevcut o sebeple herhangi bir kesme biçme işlemimiz yok ,

Anten almamdaki sebep discover pro ile kullandığım klasik gps anteni ciddi sorunlar yaşattı bana ,torpido içinde durduğu sürece hiçbir şekilde uydu bulmadı , torpido üzerinde camın önünde gezmek zorunda kaldım, anten orda olunca kabloda gözüküyor mecburen bu sebeple fabrikasyon anten nasil ise o şekilde yapmak durumunda kaldım,

Anteni aliexpressten aldim landascend mağazasından

d3e544ffb5b2fc2152efb54718083c62.jpg

Montaja geçmeden önce test yaptım sorun yaşamamak adına

50b0ea52001ec1e8258247366c811eba.jpg

2b08e38adeefa10c81a2b42548c922e6.jpg

22a4ecb8d071c6addc2a0ed99bf66bc7.jpg

Test tamam antenimiz sorunsuz çalışıyor, sonra arkadaşımın dükkanına gidip işe giriştim

İlk olarak bagaj kapağını açtığımızda tavanin bitimindeki trimi söküyorum

3d7d0ea0999ecbd9f3b0c9d2add91330.jpg

Daha sonra sag ve soldaki beyaz trimleri üstten söküyoruz döşeme kırılmaması için

5253988fc7eebceb6824a713da33ed0b.jpg

Daha sonra elimizi içeri uzatarak anteni söküyoruz yıldız alyan ve kısa kol cırcır ile

24d49debcf7883bf38399f86f90e28e4.jpg

Anteni söktükten sonra montajli olan antendeki sabitleme demirini kullanarak yeniyi montajlıyoruz

cbde5eba75b654715d077fd3756049d9.jpg

Şimdi media ünitesine kabloyu cekicez , Sağ taraftaki beyaz trimin yanindan asagiya gönderiyoruz

86a1f1fd2ed599f4cf8950520b2d3bb3.jpg

Kabloyu kapının ordaki trim altından yürüterek media ünitesine kadar gidiyoruz

efc44dd8a4b5bd3508bd6d7086221f9c.jpg

13f2d339d713dfc9eccfcebd3584a957.jpg

6048fce3774d9dc1d4a5d9fb28fd2384.jpg

Daha sonra anten soketini yerine takıp mediayi yuvasına oturtuyoruz . İşlemler bu kadar . Anteni sökmek biraz zor oldu çünkü döşeme çok hassas sert bir hareket yaparsak kırılabilir, okuduğunuz için teşekkürler başka bir projede görüşmek üzere

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İlk fotoğrafta dikkatimi çekti de anteni yeri tam 90 değil 85 derece gibi sanki ? hayırlı olsun tuna @forjust1day

Abi foto açısından öyledir, çünkü yeri var yamuk takilma şansı yok saga sola çevrilmiyor @murat644

Abi foto açısından öyledir, çünkü yeri var yamuk takilma şansı yok saga sola çevrilmiyor @murat644
Bende torpido içindeydi kapalı yerde Apo usta takmıştı anteni hiçbir problem olmadı kolaylıkla buluyordu taktığınız anten arızalı olmasın?Hatta elimde hala fazladan anten var ben ikisini de netten almıştım.

Bende torpido içindeydi kapalı yerde Apo usta takmıştı anteni hiçbir problem olmadı kolaylıkla buluyordu taktığınız anten arızalı olmasın?Hatta elimde hala fazladan anten var ben ikisini de netten almıştım.
Hocam 2 anten değiştirdik hepsinde sorun yaşadım en son dışarı cikarmak zorunda kaldım en sonunda bu şekilde kesin çözüm ürettim

@forjust1day hocam yamuk o yamuk bır kahve ile ıslatırsak duzelebilir belki :)
Kahvenin lafı olmaz :)  

Discover pro aldım iş bitti değilmiş demekki.güzel iş cıkardınız hocam elinize sağlık @forjust1day
Hocam torpido içinde universal anten kullanan cok var sorunsuz kullanan vardır elbet mesela ilker hocam @İlker34 ama ben bir türlü sorunsuz kullanamadım yani herkesin anten değişimi yapması şart degil @caglar_61

@forjust1day Emeklerinize sağlık hayırlı olsun. Güzel işçilik.

Yalnız bir konuyu merak ettim!

"Şimdi media ünitesine kabloyu cekicez , Sağ taraftaki beyaz trimin yanindan asagiya gönderiyoruz" demişşiniz.

Aracın kendi anten kablosunu neden kullanmadınız tekrar kablo çektiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forjust1day Emeklerinize sağlık hayırlı olsun. Güzel işçilik.

Yalnız bir konuyu merak ettim!

"Şimdi media ünitesine kabloyu cekicez , Sağ taraftaki beyaz trimin yanindan asagiya gönderiyoruz" demişşiniz.

Aracın kendi anten kablosunu neden kullanmadınız tekrar kablo çektiniz?
Değerli hocam

Golflerde radyo anteni arka cama entegre , navigasyon anteni icin ayri bir anten ve kablo gerekli , 2016 son çeyrek yani 2017 şase ile üretilen araçların tavanında shark anten bulunmakta tabi bu anteni ben işlevsel sanıyordum fakat araştırmalarım sonucu navigasyon alt yapısı icin konulduğunu ve süs olduğunu öğrendim, bende aracıma discover pro taktığım icin bu anteni orjinal hali gibi yapmaya karar verdim , sıfır arac alirken discover pro ekletirseniz anten ayni şekilde tepedeki shark anteni kullaniyor gps için, durum bundan ibaret @Ahmet

@forjust1day hocam birşey aklıma takıldı bu çin malı anten aradan biyerden su almaz değilmi yani öyle bişey olursa büyük sıkıntı

@forjust1day hocam birşey aklıma takıldı bu çin malı anten aradan biyerden su almaz değilmi yani öyle bişey olursa büyük sıkıntı
Hocam kalite olarak baya iyi ağırı , alttaki contası falan , araba üzerinden çıkan antenle karşılaştırdım bir fark göremedim, montaj yaptiktan sonra su testi yaptım 4 kere ic döşemeleri toplamadan herhangi bir su sızmasına rastlamadim açıkcası inşallah böyle bir sorun ile karşılaşmam @caglar_61

@forjust1day 

Ellerinize sağlık

Gayet bilgilendirici bir paylaşım olmuş.

Teşekkür ederiz.
Elimizden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyoruz değerli hocam

Geri
Üst Alt