PİRELLİ LASTİK

realunreal

Katılımcı Üye

İsim
Enver Irmak
Araç
2016 1,4 TSİ
ARKADAŞLAR2014 TARİHLİ PİRELLİ LASTİK 35,000 KM YAPMIŞTIR DAHA NE KADAR GİDER BU LASTİK ÖMRÜ NE KADARDIR ALINABİLİRMİ ?

YARDIMLARINIZ İCİN TŞKLER 

hocam ortalama lastik ömrü 4-6 yıl arasıdır.ortalama kullanım kmsi de 45 bin civarıdır en iyi ihtimalle 50 bin diyelim.karar sana kalmış elbette ki ama ben olsam almazdım.

2014 yani 4 yaşında ve 35 bin km’de bir lastik uzun kullanım için alınmaz. Aslında kullanıma bakmak lazım, yaması vs var mı diye fakat alayımda 30-40 bin km daha bineyim derseniz tavsiye etmem. Lastiğin modelinin sıfır fiyatlarına bakın. Eğer size verilen fiyatı uygunsa ve yaması yoksa alınabilir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben 20 bin km yol yapmış lastiklerimden şikayetçiyim siz 35 bin km yol yapmış lastiklere güvenipte nasıl yola çıkacaksınız ? geçici bi olay ise orası başka.

@realunreal 

Değerli Hocam 

Öncelikle küçük harflerle yazmanız konusunda ricada bulunmalıyım.

35 bin km lastik için ömrünün sonudur. Raf ömrü 5 yıl olan lastikler kullanım halinde daha fazla etkiye maruz kaldıklarından bu süre azalır ve bu nedenle 5 yıl ömrü esas almamanızı öneririm.

Pirelli 35 nin km sonra dahi daha yeni alınmış gibi diri ve yıpranmamış haldedir eminim. Ancak lastik hamuru zaman ve diğer dış etkenlerle sertleşerek esnekliğini yitirdiğinden fren ve yol tutuş konusunda olması gereken performansı göstermeyecektir. Gerçi yeni de alsanız Pirelli de fark etmez. :000043-medium: Bu nedenle kurtulmak için bahanesini bulmuşken kurtulun Hocam.

Lastik raf ömrünün 5 yıl olduğunu kim söylüyor yahu? Yok öyle bir şey. 10 yıl

Lastik raf ömrünün 5 yıl olduğunu kim söylüyor yahu? Yok öyle bir şey. 10 yıl

Bende 10 yıl olarak biliyorum..
Üreticiler 10 yıl diyor fakat uygun koşullarda saklanır ise veriyorlar o zamanı.

Uygun sıcaklık-nem-ışık ortamında saklanırsa büyük ihtimallede arada bir döndürmekte isteyecektir aynı yer ezilmesin diye.

Sizce ülkemizde lastiklerin bu şekilde saklandığı bi depo varmıdır ?

Ben sanayide 2 depo biliyorum içlerinde binlerce lastik var birinin çatısı bile yok doğru düzgün lastiklerde gelişi güzel atılmış hep, sizce o lastikler 10 yıl raf ömrü sunabilir mi ?

Üreticiler 10 yıl diyor fakat uygun koşullarda saklanır ise veriyorlar o zamanı.
Uygun sıcaklık-nem-ışık ortamında saklanırsa büyük ihtimallede arada bir döndürmekte isteyecektir aynı yer ezilmesin diye.
Sizce ülkemizde lastiklerin bu şekilde saklandığı bi depo varmıdır ?
Ben sanayide 2 depo biliyorum içlerinde binlerce lastik var birinin çatısı bile yok doğru düzgün lastiklerde gelişi güzel atılmış hep, sizce o lastikler 10 yıl raf ömrü sunabilir mi ?
Haklısın hocam, ben kışlıklarımı yanağının üzerine koyuyorum altına sehpa yapıp i, böylece sıcak soğuk yüzeye temasını da kesiyorum ilk aldığım gibi yumuşacık hala o yüzden lastiklerim :)

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt