Marş sorunu

Halil Atalay

Yeni Üye
Arkadaşlar sa. 2014 golf 1,6 dizel aracım var araç sabahları marşı zor alıyor ya da almıyor, videoda çektim ama nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum marştan sonra araba çalışmadığı zaman esp, lastik basınç ve elektronik el freni hatası veriyor. Sonra kontağı çıkarım 5 dk bekledikten sonra 2,3 marştan sonra anca çalışıyor araç bilgisi olanların cevabını bekliyrum saygılar araç mersinde.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Halil Atalay 

Geçmiş olsun öncelikle.

Videonuzu Youtube a yükleyin ve bağlantıyı mesajınızda buradan paylaşabilirsiniz  hocam.

Anahtarı düşürdünüz mü?

Bana immobolizer hatası gibi geldi.

Bir diğer bir olasılık ise akünüzün zayıflamış olması

Yedek anahtarla da aynı sıkıntıyı veriyor, aküyü de ölçtürdüm normal çıktı. Sabah yapıyor bu olayı iş yerinin otoparkında 9 saate yakın beklemesine rağmen akşam yapmıyor videoyu yüklüyorum hemen 

Aracınızı sürekli kısa mesafe kullanıyorsanız BMT gereği Akünüz zayıf kalmış olabilir. Lakin Gösterge ve ölçümde dolu gözüksede akünüz bunu yapmanızı tavsiye ediyorum. Bir diğer olasılıkta Oksijen yetersizliği olan bodrum otopark gibi alanlardan da kaynaklanabilir şuan aklıma bunlar geliyor Mars motorunda bir sıkıntı yoksa şayet.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Ender bi kaç farklı yerde cihaza bağlattım herhangi bir sorun görünmedi kapalı otopark değil açık otoparkta duruyor araç haftaiçleri gece sabaha kadar 9 10 saat çalışmıyor araç sabah 8 sen 6 ya kadar da çalıştırmıyorum akü olsa akşam da aynı sorun olması gerekir diye düşünüyorum 3 4 farklı yere gösterdim bi sıkıntı olmadığını söylediler 

[mention=208]Ender[/mention] bi kaç farklı yerde cihaza bağlattım herhangi bir sorun görünmedi kapalı otopark değil açık otoparkta duruyor araç haftaiçleri gece sabaha kadar 9 10 saat çalışmıyor araç sabah 8 sen 6 ya kadar da çalıştırmıyorum akü olsa akşam da aynı sorun olması gerekir diye düşünüyorum 3 4 farklı yere gösterdim bi sıkıntı olmadığını söylediler 
Farklı bir durum.ile karşı karşıyayız o halde Hocam. Bende meraklandım şimdi iyice.Biraz araştırma yapayım bir sonuç edinirsem paylaşarak bilgi vermeye çalışacağım.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Ender bi kaç farklı yerde cihaza bağlattım herhangi bir sorun görünmedi kapalı otopark değil açık otoparkta duruyor araç haftaiçleri gece sabaha kadar 9 10 saat çalışmıyor araç sabah 8 sen 6 ya kadar da çalıştırmıyorum akü olsa akşam da aynı sorun olması gerekir diye düşünüyorum 3 4 farklı yere gösterdim bi sıkıntı olmadığını söylediler 
Araç motor soğuk iken uzun süre durduğu zaman ilk çalıştırma esnasında kızdırma bujisi lambası söner sönmez marş a basınız., siz video 'da tüm ışıkların sönmesini bekliyorsunuz bu esnada kızdırma bujisi diğer uyarı ışıklarından daha çabuk söndüğü için soğumaya başlıyor ve soğuduğu içinde marş almıyor veya alması zorlaşıyor.,

Ancak diğer esp, elektronik el freni hataları aynı zamanda farklı bir arızanında olduğunun bir göstergesi.,

resimdeki işaret söner-sönmez hemen marş a basıp bir de öyle deneyin; dışarda gösterdiğiniz yerler aracın eski hata kodlarını göremezler bu soruna teşhis koyabilecek yetkili servistir

kızdırma bujisi ikaz lambasi-.JPG

OEğer akü zayıfsa araç çalışırken esp, auto hold, abs, lastik basınç uyarısı verir. Hatta akü iyice boşalmışsa yol bilgisayarında "HATA, ELEKTRİKLİ PARK FRENİ" yazabiliyor. 

Aralık 28'inde aldığım sıfır varta marka akü, araç sürekli yatmaktan ve benim biraz kodlama-montaj vs derken uğraşmamdan dolayı 4 ay içinde bitirdi. Araç çok zor çalışıyor bazen 2. hatta 3. sefer de  çalışıyodu. Aküyü aldığım yere gidip bahsettim, benim akü şarja alındı, bana geçici servis aküsü verildi. Araç normale döndü. 2 gün boyunca şarjda kaldı benim akü, şuanlık sıkıntı yok start stop da devreye giriyor. Umarım olmaz bir daha. Değerler normal çıksa da imkan varsa farklı bir aküyle denemenizi tavsiye ediyorum. 

@fcsrn ama araç giderken yani motor çalıştıktan sonra herhangi bir uyarı ışığı yanmıyor her gittiğim yer başka şeyler söylüyor ısıtma bujisi, beyin, enjektör diyen var sorunu tam anlamadan gereksiz parça değiştirmek istemiyorum bugün sanayiye götürecem bakalım sorun bulunabilecek mi

Hocam geçmiş olsun, çoğunluk akü demiş  :000274-medium:  Bi şekilde yeni bir akü bulup test edin bence de. Sorun benim kanımca da büyük ihtimal çözülecek.  :'(

@fcsrn ama araç giderken yani motor çalıştıktan sonra herhangi bir uyarı ışığı yanmıyor her gittiğim yer başka şeyler söylüyor ısıtma bujisi, beyin, enjektör diyen var sorunu tam anlamadan gereksiz parça değiştirmek istemiyorum bugün sanayiye götürecem bakalım sorun bulunabilecek mi
Parça değişimine gerek yok, aküyü ölçtürmeye gittiğiniz yere şarja bırakıp geçici başka akü taktırın. Sonra ki sabah o akü ile denediğiniz de sonuç ortaya çıkar zaten aküden mi değil mi. 

@Uygar @fcsrn ama araç giderken yani motor çalıştıktan sonra herhangi bir uyarı ışığı yanmıyor her gittiğim yer başka şeyler söylüyor ısıtma bujisi, beyin, enjektör diyen var sorunu tam anlamadan gereksiz parça değiştirmek istemiyorum bugün sanayiye götürecem bakalım sorun bulunabilecek mi

inşallah dediğiniz gibi olur arkadaşlar :)

Geri
Üst Alt