Arkadaşlar basic bi xenonlara u led takılabiliyor. İstanbulda far tasarım merkezi diye bir yer var o yapıyor. Geçen konuştum orijinal parçalar kullanarak basic bi xenon fara 1200 tl ye çift u led takarım dedi.

Çin malı u ledlere mercek değişimi için ise 700 lira gibi bi fiyat vermişti. Düşünen arkadaşlar değerlendirebilirler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Mercek değişimi ne gibi farklılıkları var hocam sadece mercek kararması sonrasımı işe yarıyor

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mercek değişimi ne gibi farklılıkları var hocam sadece mercek kararması sonrasımı işe yarıyor

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eğer replika far kullanıp aydınlatmasından memnun değilseniz bunun sebeplerinden biri merceğin kalitesiz oluşu olabilir,yani kararma ve aydınlatma performansındada etkisi vardır hocam.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

6 saat önce, ayb yazdı:

kayan cift u benimkiler ama kisalar led ve aydinlatmasi cok yetersiz  degistirmem gerekiyo

Motor seside fazla biraz TDİ herhalde araçınız yetersiz dediğiniz ne taktırdınız peki yetersiz ve kaça aldınız bu farı 1.450 tl mi aldınız 

Sanırım led ne kadar kuvvetli olursa olsun gaz deşarjlı ampül kadar iyi ışık veremiyor, daha önce led aydınlatmalı araç kullanmadım ama halojenden adaptif bixenon a geçince farkı çok net anladım, diğer aracim fabia3 halojen mercek şuanda ona binince resmen kör gidiyorum , yani işin özeti xenon candır 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forjust1day 

Katılıyorum.

Bi Xenon farlarla Özellikle gece yolculuklarında gözleriniz yorulmuyor.

Ama en önemlisi adaptif bi Xenon kullandiktan sonra Bi xenon farların da yetersiz olduğunu anlamıştım. Kastettiğim aydınlatma performansı değil hızınıza göre ileriyi aydınlatması ve karanlik şehirlerarası yollarda viraj içini aydınlatması.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sanırım led ne kadar kuvvetli olursa olsun gaz deşarjlı ampül kadar iyi ışık veremiyor, daha önce led aydınlatmalı araç kullanmadım ama halojenden adaptif bixenon a geçince farkı çok net anladım, diğer aracim fabia3 halojen mercek şuanda ona binince resmen kör gidiyorum , yani işin özeti xenon candır 
Zaten bu sebeple ciddi üreticiler far grubunda birden fazla led kullanarak bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Dahası etkili ve yayalara bile adaptif bir aydınlatma sunuyor.

Geri
Üst Alt