Beşiktaş1903

Katılımcı Üye

İsim
Mustafa Kemal
konu forumun çökmesinden sonra arada kaynadı elimde olanları tekrar yüklüyorum. Taktırmak isteyenlere yardımcı olması dileği ile, Tabi ben ustaya yardım ederken çok fotoğraf çekemedim, çünkü bulunduğum yerde farı takmak isteyen yokdu rica minnet yaptırdı. Kullandığım bazı terimler burada öğrendiğim şeyler yanlış varsa düzeltilebilir çok uzman değilim sadece merak duyuyorum diyelim

Öncellikle farları internetten havale yolu ile 1250 tl ye aldım özellik olarak kayan led yok bi-zenon (kısalar uzunlara destek oluyormuş) 

farlar 1 günde geldi kargo yanılmıyorsam 40 veya 60 tl tuttu, 

Ampül olarak 

kısa farlar için : Photon H7 4300K CAN-BUS Xenon Set PH8031

http://www.photonturkey.com/photon-h7-4300k-can-bus-xenon-set-ph8031 

uzun ampüller için : PHOTON H7 6200 LÜMENS 6000K LED XENON SP2837

http://www.photonturkey.com/photon-supreme-6200-lumens-h7-

bu seçim için @fcsrn ve arkadaşı ilker bey çok yardımcı oldu teşekkür ederim.

Sonra montaj için 150 tl ücret ödedim,

tabi burada bir acemilik yaşadık ve zenon ampulleri ters taktığımızdan şöyle bir sorunla karşılaştık.

sonuç olarak artı yönleri : Uled harika bir görüntü veriyor, Zenon ampuller gece çok iyi aydınlatma veriyor

eksi yönleri: 

- Uzun far ayarı yok

-her olumsuz durumda tampon sökülmesi , Her  yerin led olup sinyallerin halojen olması, Ayar düğmeleri çok kalitesiz çok dikkatli davranmak gerek, Çok fazla kablonun olması ve bir kısmının dışarıda kalması.

Moderatör tarafında düzenlendi:
kısaca toplam maliyet

u led : 1200 (50 tl pazarlığı unutmuşum)

zenon ampül : 550

led ampül : 300

montaj : 150

kargo : 60

Toplam : 2260 

ömürden giden: 1 hafta :)  

Aynen youtube linkleri açılmıyor hocam. Bi kontrol edin isterseniz :)  

Hayırlı uğurlu olsun...

Ben de bir hafta içinde çift u led yaptıracağım, umarım sıkıntı olmaz :D  

Hocam çok güzel olmuş. Kazasız belasız kullanın inşallah :)

Ben de yarın aracı götürüp çift u led uygulaması yaptıracağım için sizlere bir konuda danışmak istiyorum. Bugün yaptıracağım yeri arayıp sorduğmda kayan sinyallı u led istedim, bana böyle bir şeyin mümkün olmadığını, yapanların da farı açıp modül vs. yerleştirerek uyguladıklarını söyledi. Gerçekten böyle mi yoksa bu şekil satılan farlar da mevcut mu ? Kayan sinyalli olsa çok mutlu olacağım.

İlgili video: 

@Alperen099 hocam kayan led modülsüz var yalnız şöyle bir durum mevcut,  kayan ledlerde bi-zenon yok biliyorum, bende kayan led değil ama bi-zenon yani uzun selektörde kısalarda selektör yapıp uzunlara destek oluyor, her ikisinin olduğu bir ürün var mı ? sormak lazım, modül işi mantıksız geldi.

@Alperen099 hocam kayan led modülsüz var yalnız şöyle bir durum mevcut,  kayan ledlerde bi-zenon yok biliyorum, bende kayan led değil ama bi-zenon yani uzun selektörde kısalarda selektör yapıp uzunlara destek oluyor, her ikisinin olduğu bir ürün var mı ? sormak lazım, modül işi mantıksız geldi.
Benim de kafama yatmadı hocam. Yarın gidersem eğer uygulayacakları u led far şöyle olacak, direk yaptıracağım yerden video atıyorum, nasıl yaptırayım mı ? toplam 2 bin tl istiyorlar:

@Alperen099 @fcsrnhocam baksın bir, ayrıca bu kayan led gibi durmuyor. Satıcıya bi-zenon mercek olup olmadığını sorarmısınız?

Geri
Üst Alt