Dpf sorunlumu sizce

palsak

Üye
İsim
Fbpalsak
Merhaba! Arkadaşlar yaklaşık bir ay önce dpf yandı sonra yüksek hızda yine sönmüştü filtre uyarı ışığı daha sonra hiç yanmadı şimdi ise yine yanıp söndü ve uyarı ışığı ünlem ilareti yanık kaldı sarı ünlem ışığı sorun ne acaba 

genelde aracı sakin küçük ilçe içinde kullanıyorum yollar dar ve bozuk olduğu için süratli kullanma inkanım yok.hayır anlamadığım şey bir akrabamda focus 2016 var ona sordum ben benim kinin yandığı bilmem diyor 

Merhaba! Arkadaşlar yaklaşık bir ay önce dpf yandı sonra yüksek hızda yine sönmüştü filtre uyarı ışığı daha sonra hiç yanmadı şimdi ise yine yanıp söndü ve uyarı ışığı ünlem ilareti yanık kaldı sarı ünlem ışığı sorun ne acaba 

genelde aracı sakin küçük ilçe içinde kullanıyorum yollar dar ve bozuk olduğu için süratli kullanma inkanım yok.hayır anlamadığım şey bir akrabamda focus 2016 var ona sordum ben benim kinin yandığı bilmem diyor 
Devirli kullanmaya çalışın biraz. Benim focusun dpf 150 bin km ye kadar temizlenmemişti cihazla dahi. 

Son bakım da serviste yaptırdım cihazla komple temizlediler. Araba resmen yeniden doğmuş gibi oldu. Yolda kendinizin yaptığı rejenerason işlemi ışığı söndürse de çok etkili olamıyor. En güzeli cihazla temizlemek. Bakıma gittiğiniz de yaptırmanızı öneririm. 

genelde aracı sakin küçük ilçe içinde kullanıyorum
Hocam işte tam da bu yüzden oluyor ya, kısa mesafelerde dpf kendini temizleme olanağı bulamıyor. İstenilen sıcaklık seviyesine ulaşamadan şehir içinde çoktan aracı kapatmış oluyoruz. Bundan mütevellit, arada sırada 3. veya 4. viteste ve 2000-2500 devir bandında tutarak 20-30 dk kesintisiz sürüş yapılması tavsiye ediliyor. Bu imkan yoksa, yaklaşık her 3000 km'de bir dpf temizleyici [1] kullanmak yine önerilen yöntemlerden bir diğeri.

[1] https://urun.n11.com/yakit-katkisi/wynns-diesel-partikul-filtre-temizleyici-325-ml-P138271899

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aklıma gelmedi ki servise de yeni gittim devir daim değişti onuda söylerdim temizlerdi servis.dizel uğraştırıyor iyimi kötümü ettim anlamadım diZel araç almakla benzin miss sorunsuz.orda ışığın yanıyor olması problem büyük olmasada can sıkıyor.

Hocam işte tam da bu yüzden oluyor ya, kısa mesafelerde dpf kendini temizleme olanağı bulamıyor. İstenilen sıcaklık seviyesine ulaşamadan şehir içinde çoktan aracı kapatmış oluyoruz. Bu yüzden arada sırada 3. veya 4. viteste ve 2000-2500 devir bandında tutarak 20-30 dk kesintisiz sürüş yapılması tavsiye ediliyor. Bu imkan yoksa, yaklaşık her 3000 km'de bir dpf temizleyici [1] kullanmak yine önerilen yöntemlerden bir diğeri.

[1] https://urun.n11.com/yakit-katkisi/wynns-diesel-partikul-filtre-temizleyici-325-ml-P138271899
Evet sorun da bu sanırım bir ara mazottan mı dedim kendi kendime sürekli opetten alıyorum bakalım artık shell veya bp den almayı düşünüyorum birde böyle denicem bir de bu ürünü alıp koyacam kullanan arkadaşlar memnunmu acaba tam dolu depoya mı koycaz bunu?

Yakıt deposuna eklenen birşey ise tavsiye etmem hocam, ne olursa olsun..

Evet sorun da bu sanırım bir ara mazottan mı dedim kendi kendime sürekli opetten alıyorum bakalım artık shell veya bp den almayı düşünüyorum birde böyle denicem bir de bu ürünü alıp koyacam kullanan arkadaşlar memnunmu acaba tam dolu depoya mı koycaz bunu?
Benim de aracım dizel ve opetten alıyodum sürekli yakıtı dpf opetten aldığım zamanlarda kısa sürede yanmaya başladı şimdi shell vpower dizel alıyorum henüz dpf ışığım yanmadı tavsiye ederim 

Bu TDI ler sorunlumudur acaba DPF yönünden!
Yıllarca TDCi ye (ford) 2002-2015 3 yılda bir yenlendi focus modelleri hiç yanmadı.

2015-2017 TDI enaz 3 kez yandı 15.000km

ve sonunda kasım 2017 de dieselden kurtuldum. 5 aydır 1.4 TSI 125 ve rahatım.

@Ahmet DFP zorunluluğu binek otomabillere Euro 5 normlarından sonra (2010 sonrasında) getirildi diye biliyorum.
Dolayısıyla eski araçlarda böyle bir ünite yoktu ki, yanmaması normal?  s=alala

[mention=3289]murat644[/mention] 
Rica etsem, geçerli bir neden gösterebilir misiniz hocam?
Geçerli bir neden söyleyeyim, kullandım bu tür ürünler arabaya ilk koyduğunuz zaman rahatlatır arabayı fakat daha sonra mevcut durumundan da kötüye gidiyor, yakıt deposuna katkı eklersen depodaki çöken yakıt artıklarını çözüp enjektörleri tıkıyor. 1 kere kullandım bi daha mı asla.. Tabi karar sizin

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Ahmet DFP zorunluluğu binek otomabillere Euro 5 normlarından sonra (2010 sonrasında) getirildi diye biliyorum.
Dolayısıyla eski araçlarda böyle bir ünite yoktu ki, yanmaması normal?  s=alala
iyi de

2002 model focus TDCi

2005 model focus TDCi

2008 model focus TDCi

2011 model focus TDCi

2014 model focus TDCi

Focusların hiçbirinde yanmadı üstelik herbiri ile 150.000km yaptım

Üzerine

2015 model jetta TDI kullandım 15.000km de 3 kez DPF uyarısı aldım.

iyi de

2002 model focus TDCi

2005 model focus TDCi

2008 model focus TDCi

2011 model focus TDCi

2014 model focus TDCi

Focusların hiçbirinde yanmadı üstelik herbiri ile 150.000km yaptım

Üzerine

2015 model jetta TDI kullandım 15.000km de 3 kez DPF uyarısı aldım.
Focuslarda dpf ışığı yok çünkü. :)  

Rolanti de iken anlık tüketim 0.7-0.8 civarındaysa rejenerasyon yapıyordur. 

Aracı istop edip indiğinizde fan açmışsa rejeneresyon yapıyordur geri çalıştırın. 

Geri
Üst Alt