Direksiyonu çevirirken gelen tıkırtı !!

Furkan34

Yeni Üye
İsim
Furkan
Herkese merhabalar 2017 1.4 tsi comfortline aracımı yeni aldım aracımda 5 cm spor yay ve 18 jant mevcut direksiyonu sağa sola çevirdiğimde her zaman olmayan tıkırtı benzeri ses geliyor direksiyon hissiyatında bir problem yok normal çalışıyor aracım çukurlara girdiğinde tıkırtı sesi ve sekme yapmıyor sebebi ne olabilir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese merhabalar 2017 1.4 tsi comfortline aracımı yeni aldım aracımda 5 cm spor yay ve 18 jant mevcut direksiyonu sağa sola çevirdiğimde her zaman olmayan tıkırtı benzeri ses geliyor direksiyon hissiyatında bir problem yok normal çalışıyor aracım çukurlara girdiğinde tıkırtı sesi ve sekme yapmıyor sebebi ne olabilir ?
Bendede direksiyonu cevirdigimde tikirti geliyordu garantiden direksiyon mili degisti

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Sağolun teşekkür ederim ilk fırsatta baktıracağım

Spor yay ile gitmeyin garanti dışında kalir , orjinal yaylari takip gidin hocam

Yürürde bir problem yok sadece ses geliyor yayları takarken hortum geçirmemiş olabilirler mi ses dışarıya gelmiyor sadece içeriden duyuluyor nereden geldiğinide anlayamadım

Ses Spor yaylarınızdan geliyordur Hocam. Esneme ve dirençleri Orjinal yaylardan farklı olduğundan özellikle Duruş esnasında direksiyon çevirmenizde daha çok ses duyarsınız. Spor Yaylar için Yay takma esnasında yaylara hortum vb takılmış olsaydı bu ses çoğu zaman kesilirdi. Servisin Bu konuda yapacak pek bir işlemi yoktur malesef Elbette yaydan gelen ses üzerinedir bu Yorumum

Söyle bir ürün var belki dikkatinizi çekebilir @Furkan34

https://tr.aliexpress.com/item/Cheapest-2-Pcs-Lot-Car-Auto-A-B-C-D-E-F-Type-Shock-Absorber-Spring/32346596956.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.499.hRxfKW

Sent from my SM-G950F using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Furkan34 Aynı ses bende de var hocam, benim yaylarda da hortum yok. İlk taktırdığımda araştırmamıştım bu yaya hortum geçirme olayını. Taktırdığım yerde bi haberdi. Büyük ihtimal yaylardan kaynaklanıyor. 

3.5 cm vogtland var.

Geri
Üst Alt