GOLF 7 Midline Plus Fonksiyonel Direksiyon + Gate Way Değişikliği

@murat644 

Bu Konu hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olduğunuzu düşünüyorum zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürler  önceki sorumda video eklemiştim o videoda  ekli resimdeki kontrol ünitesini değiştiriyor benim araçta o kontrol ünitesinden yok olması gereklimi " Golf 7 1.2 tsi midline plus "

@murat644 @murat644 

@forjust1day sizin Midline Plus,larda Bu Konu hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olduğunuzu belirtti zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürler  önceki sorumda video eklemiştim o videoda  ekli resimdeki kontrol ünitesini değiştiriyor benim araçta o kontrol ünitesinden yok " Golf 7 1.2 tsi midline plus "

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
hayır herhangi bir parça değişmeyecek. hız sabitleyici de de ayrıca bir parça gerekmeyecek, fakat hız sabitleyici kendiniz kodlayamazsınız, vagcom ile olacak birşey değil, online odis gerekli.

hız sabitleyici için direksiyon elektroniği ünitesi ( J527 ) T16r /5 (16 pinli soket B 5. pin) den >>> Motor kontrol ünitesi ( J623 ) te T94 /56 (94 pinli soket B 56.pin ) e bir kablo çekmeniz gerekir. 

Ayrıca gateway ünitesinin en az mid olması gerekir, aracın üzerindeki gateway ünitesi ile bunu yapamazsınız. 

Screenshot_18.png

Screenshot_19.png

Screenshot_20.png

@murat644@murat644 @murat644  

Size çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun.

Bursa da odis ile kodlama yapanlar var sadece montaj ve  parça değişimi ile uğraşmıyorlar yazınızda direksiyon ünitesi (B5 pin) den motor kontrol ünitesi (B56 pin)e tekli bir kablo ile hatmı çekmem gerekiyor ve bu sadece hız sabitleme için mi geçerli

@murat644@murat644 @murat644  

Size çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun.

Bursa da odis ile kodlama yapanlar var sadece montaj ve  parça değişimi ile uğraşmıyorlar yazınızda direksiyon ünitesi (B5 pin) den motor kontrol ünitesi (B56 pin)e tekli bir kablo ile hatmı çekmem gerekiyor ve bu sadece hız sabitleme için mi geçerli
Aynen öyle sadece hız sabitleme için geçerli bi kablo o, fakat online kodlama bulmanız halinde bile bir koda ihtiyacınız olacak o da sadece servisin sattığı setin içinde (svm kodu, direksiyon tuş takımı,kick down gaz pedalı, ve motor kontrol ünitesi kablosu) bunun fiyatı 1735 tl idi geçen ay. Kod tek satılmıyor. Hepsi bir setin içinde

@murat644 

Merhabalar 

Anladığım kadarı ile tuş takımında hız sabitleme olsa,da olmasa,da SVM kodu gerekli bu durum,da benim çıkma yedek parça olarak  temin ettiğim tuş takımı ( hız sabitleme tuş kısmı yok ) + High Gate way elimde patladı gibi durum söz konusu

peki ben bu tuş takımı setini yetkili servisten nasıl temin edebiliriz servislerde şasi no istiyorlar benim araçta fonksiyonlu direksiyon opsiyonu yok

@murat644 

Merhabalar 

Anladığım kadarı ile tuş takımında hız sabitleme olsa,da olmasa,da SVM kodu gerekli bu durum,da benim çıkma yedek parça olarak  temin ettiğim tuş takımı ( hız sabitleme tuş kısmı yok ) + High Gate way elimde patladı gibi durum söz konusu

peki ben bu tuş takımı setini yetkili servisten nasıl temin edebiliriz servislerde şasi no istiyorlar benim araçta fonksiyonlu direksiyon opsiyonu yok
Hocam olayi yanlış anlamışsınız, tuş takimi ve gateway montajini yaptırıp kullanabilirsiniz, hiz sabitleme isterseniz svm kodu ile aktivasyon yapılması gerekli @Ahmet Kurt

@forjust1day 

İlginizden dolayı çok teşekkür ederim zamanlamanız harika bende tam almış olduğum Gate Way ve tuş takımını iade etmek için evden çıkacaktım.

@forjust1day  Beyfendi aracım midline plus tuş takımını aldım fakat gateway arıyorum bulabileceğim bi site link mevcutmudur

[mention=3153]forjust1day[/mention]  Beyfendi aracım midline plus tuş takımını aldım fakat gateway arıyorum bulabileceğim bi site link mevcutmudur
Hocam benim araçtan yakın zamanda çıkacak gateway. 1-2 ay içinde. Aceleniz yoksa yardımcı olabilirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@ykeskmer arkadaşlar bu bilgi güncelliğini yitirmiştir

Merhaba Arkadaşlar

Aracım Golf 7 Midline Plus ve özel istekle fonksiyonel direksiyona(medya ve yol bilgisayarı kombinasyonlu) çevrilidir. Aracıma "Cruise Control" uygulaması yapacağımdan benim aracımdan bu tuş takımı ve gate way ünitesi çıkacaktır. ihtiyacı olan arkadaşlar iletişime geçebilir

Polo - Jetta  ve Golf 7 uyumludur

güncel değildir bu konu

Yanıtla

elinde midlline plus için direksiyon tuş takımı ve gateway olan arkadaş var mı?(acil)

hayır herhangi bir parça değişmeyecek. hız sabitleyici de de ayrıca bir parça gerekmeyecek, fakat hız sabitleyici kendiniz kodlayamazsınız, vagcom ile olacak birşey değil, online odis gerekli.

hız sabitleyici için direksiyon elektroniği ünitesi ( J527 ) T16r /5 (16 pinli soket B 5. pin) den >>> Motor kontrol ünitesi ( J623 ) te T94 /56 (94 pinli soket B 56.pin ) e bir kablo çekmeniz gerekir. 

Ayrıca gateway ünitesinin en az mid olması gerekir, aracın üzerindeki gateway ünitesi ile bunu yapamazsınız. 

Ekli dosyayı görüntüle 16104

Ekli dosyayı görüntüle 16105

Ekli dosyayı görüntüle 16106
Hocam bazen bu sitede yazılanları ve sorunların bu denli açıklayacı ve faydalı olduğu zaman çok seviniyorum,forum sitemiz süper walla emeğinize sağlık :('

Geri
Üst Alt