Jump to content
volkii76

Rötüş öncesi - sonrası

Recommended Posts

5 saat önce, smaster41 yazdı:

@fcsrn

Elinize sağlık sonuç çok güzel gözüküyor.

Benzer ufak rötuşluk bölgeler benim aracımdada mevcut.Beyaz renk.

Boya kodunu bilmiyorum.İşlem sırası ve dikkat edilecek hususlar konusunda bilgilendirebilirmisiniz?

Teşekkürler.

Teşekkürler. Boya kodunu boyacıya gittiğinizde onlar biliyor zaten veya kitapçıkta yazması lazım. 100 gr bile alsanız yeter de artar. 

Rötuş yapmadan önce o bölgeyi güzelce pasta ile silip iyice temizleyin sonrasında ufak dokunuşlarla rötuş yapabilirsiniz. Ben o şekilde yaptım.

30 dakika önce, silvershadow yazdı:

@fcsrn 

Değerli kardeşim;

Yapılan iş Usta işi.

Üzerinde vernik de var mı?

yoksa boya akacak her yıkamada biliyorsun.

Çok teşekkürler Abim, @uğr_05 Abimle beraber hallettik sağolsun onda boya varmış. Vernik yok, aktığında tekrar rötuş yapar ondan sonra verniklerim. 

silvershadow ve uğr_05 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Golftdi Boyanacak yerleri iyice temizledim (çok az tiner kullandım ne var ne yok alsın diye...)  boya koduyla rötuş boyası aldım ve ufak dokunuşlarla fırçayla uyguladım. Çok az kurumasını bekledim (hava karışıktı ve yağmur yağmak üzereydi)  yine tinerli bezle sağa sola dağılanları temizledim. biraz daha kurumasını bekledim. Pasta uyguladım, sonrasında da wax uyguladım.   

Tabi bu pasta, wax  vs. tamamını ilk defa elime alıyorum.  Ne kadar oldu bilmiyorum ama eskisinden iyi durdu :)

Yine çok küçük nokta şeklinde taş izleri var ama tek tek uğraşacak zamanım yoktu, yağmur yağacak telaşıyla ancak yetiştirdim. wax bitti yağmur yağdı zaten :D  

Pas şeklinde baya bir iz var... Onlarada bir ara kil uygulayıp sonrasında üzerine komple wax uygulayacam. Biraz cesaret geldi  :)

Golftdi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.