start stop ve direksiyon sertliği hakkında

@Savatage İşte tam da o tarz durumlarda calıstırmak ıcın debrıyaj gaz vs atraksıyona gerek yok ss tusuna bastıgın an calısıyor ama o atraksıyonda aklımıza gelır mı yada ac kapıyı kacalım mı yaparız bılmıyorum :)
Aynen! 

18 yaşında peder beyden araba kullanmayı öğrendik. Şimdilerde  tam tersi  2017 model teknolojik vw araç kullanım oryantasyon eğitimi veren ben!

1 günlüğüne aracı vericem

-kemeri takarsan ışıklarda stopeder

-nasıl yani?

-takmadan olmaz

-eee niye stop ediyor?

-start stop var

- o da ne?

-debriyaja bas çalışir

-kemeri bağlamazsam yine mi?

-yok o zaman stop etmez

-en son vitesin solundaki düğmeye bas çalışır

-hangi düğme?

-kullanma kılavuzu yok mu bunun?

!!!!biz taksiyle gideriz!

Moderatör tarafında düzenlendi:

Motor sicakken aracin  stop etmesini saglikli bulumuyorum. Bu yuzden start stop devre disi birakiyorum. Mars motoruna verdigi zararda cabasi?

İyi akşamlar, benim aracım 2016 manuel comf. ( 2017 çıkışlı )  start stopta hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. Araç stop ettikten sonra çok sertleşiyor biraz oynatınca hemen çalışıyor.

Geçen gün arıza için arabayı servise bıraktığımda ordan verilen araç 2018 model dsg dizel comf. bir araçtı. Start stopta bir sıkıntı yaşamadım. Hatta frene hafif basarak durduğumda

start stop devreye girmeden durdum. Araç durduğunda direksiyon hafifti çalıştırmak istediğimde çeyrek tur çevirmem gerekiyordu. İki araç arasında direksiyon farkları inanılmaz farklıydı.

Audi A5 te direksiyon sert biraz çevirince calısırdi.

Hangi araçın ki doğru olan veya daha iyi bilmiyorum. SİZÇE

İyi akşamlar, benim aracım 2016 manuel comf. ( 2017 çıkışlı )  start stopta hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. Araç stop ettikten sonra çok sertleşiyor biraz oynatınca hemen çalışıyor.
Geçen gün arıza için arabayı servise bıraktığımda ordan verilen araç 2018 model dsg dizel comf. bir araçtı. Start stopta bir sıkıntı yaşamadım. Hatta frene hafif basarak durduğumda
start stop devreye girmeden durdum. Araç durduğunda direksiyon hafifti çalıştırmak istediğimde çeyrek tur çevirmem gerekiyordu. İki araç arasında direksiyon farkları inanılmaz farklıydı.
Audi A5 te direksiyon sert biraz çevirince calısırdi.
Hangi araçın ki doğru olan veya daha iyi bilmiyorum. SİZÇE
@Aydın Bey merhaba,
2017 altıncı ay çıkışlı makyajlı kasa aracım var. Start stop öndeki araç ilerlediğinde kendisi devreye giriyor. Yada sertleşmiş direksiyona Maximum çeyrek tur hareketinde yine devreye giriyor.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

2012 Golf 7 kullanıyorum yazılım ile alakalı olabilir çünkü benimki tamamen durduktan  4 5 saniye sonra stop ediyor hatta frene biraz fazla basmassam stopta etmiyor , direksiyon ise gayet yumusak a3 yada a180 kadar değil ama baya hafif arkadaşımın BMW sini sürdüğümde direksiyon kaya gibi gelmişti.

Bence yazılımdır çünkü yorumlarda direksiyonu haraket ettirdiklerini motorun çalıştığını yazmışlar mesela o benim arabamda olmuyor ve stop edince direksiyon taş gibi oluyor maximum 1.5cm oynuyor bizim buradaki servisler tam bilgili değiller hatta bazı problemleri Almanyayı arayıp sorduklarını biliyorum. almancan yada ingilizcen varsa yabancı kaynaklardan belki birşeyler bulabilirsin ama çok zor böyle bir konu hakkında birşey bulabilmek

Başka golf bulabilirsen karşılaştırabilirsin belki

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Meriç Mavisu s/s sanırım 2017 modellerde tam durmadan stop ediyor.

bizde 2013 model polo ve 2008 caddy var ikisinide direksiyonu golf e göre daha hafif.Benim gibi direksiyonun sert olduğunu düşünen kimse çıkmadı en iyisi test aracı kullanıp kıyaslama yapmak,benim araçla ilgili bi sıkıntı olabilir.

@aydin  aydın bey hangi araçların direksiyonu farklı 2016 golfle 2018 golf olan mı?sertlik konusunda mı farklılık gördünüz yoksa s/s hakkında mı?

Benim aracım 1.4 tsi 2014 manuel direksiyon eski focusuma kıyasla yumuşak bile. Fakat arkadaşımın leonuna göre sert. Start stop ise aracım tam durmadan devreye girmiyor. Devrede iken bırakın ufak harekette tekrar çalışmasını direksiyon katiyyen dönmüyor taş gibi.

2015 euro6 tdi 110 bg lik aracımız durmadan stop ediyor.Sanırım euro5-euro6 normlarından dolayı fark olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benim aracım 1.4 tsi 2014 manuel direksiyon eski focusuma kıyasla yumuşak bile. Fakat arkadaşımın leonuna göre sert. Start stop ise aracım tam durmadan devreye girmiyor. Devrede iken bırakın ufak harekette tekrar çalışmasını direksiyon katiyyen dönmüyor taş gibi.
Start&stopta direksiyonun kaya gibi olması gayet normal bir durumdur hocam.Focus mk3.5 1.5 tdcida da aynı şekildeydi.Diğer bindiğim start&stoplu araçlarda da direksiyon taş gibi oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@DuzboruDownpipe  ufak bir direksiyon hareketi ile araba tekrar çalışıyor dedikleri için yazdım hocam benim aracımda öyle birşey yok işte

2013 model 1.2 tsi aracımda araç tamamen durmadan stop etmiyor. ama marş motorunun ömrünü kısalttığı için ben de genelde kapatıyorum. eski aracım 2011 insignia 1.6t cosmo idi, golfe geçince direksiyon inanılmaz yumuşak ve hafif geldi. insignianınki kamyon direksiyonu gibiymiş :)

Geri
Üst Alt