start stop ve direksiyon sertliği hakkında

Ali Emre Karaca

Yeni Üye
merhabalar.2017 model golf dsg 1.6 tdi comfortline aracım var.

kendime göre sıkıntı olarak düşündüğüm ve servislerinden gerekli cevabı alamadığım 2 sorum var

1-Araç hareket halindeyken start stop devreye giriyor.örneğin ışıklara geldiğimde 10 km/s altına düştüğünde araç stop ediyor.aynı durumla karşılaşan var mıdır?

2-Aracın direksiyonunun oldukça sert olduğunu düşünüyorum.Aynı model leon ve a3 kullandım onlara göre oldukça sert.bu konuda ne düşünüyorsunuz?

@Ali Emre Karaca Kardeşim benimde araç dediğin gibi daha durmadan stop ediyor sorun mudur bu bilmiyorum siz araştırdınız mı ? diğer konuyu bilmiyorum ama benimki gayet yumuşak bu arada benim araç manuel.

merhabalar.2017 model golf dsg 1.6 tdi comfortline aracım var.

kendime göre sıkıntı olarak düşündüğüm ve servislerinden gerekli cevabı alamadığım 2 sorum var

1-Araç hareket halindeyken start stop devreye giriyor.örneğin ışıklara geldiğimde 10 km/s altına düştüğünde araç stop ediyor.aynı durumla karşılaşan var mıdır?

2-Aracın direksiyonunun oldukça sert olduğunu düşünüyorum.Aynı model leon ve a3 kullandım onlara göre oldukça sert.bu konuda ne düşünüyorsunuz?
1. Malesef bunun bir çözümü yok ışıklara gelince hız 5-10 km arasına gelince stop ediyor.

2. Direksiyonun sertliği hakkında servis ile bir görüşün test araçlarından biri ile deneme yapabilirsiniz., veya tanıdık bir arkadaşınızda golf var ise sizin araç ile karşılaştırma yapıp eğer ki hala sizinki sert geliyorsa sonrasında servis ile sorunun çözümü ile ilgili görüşün derim

@Ali Emre Karaca 

Hocam s/s bende de aynı şekilde çalışıyor ve bu hiç hoşuma gitmiyor.

Direksyion daha önce kullandığım Astra J'ye göre sert , Citroen C4'e göre hafif. Önceki kullandığınız araca göre o hissiyat değişir.

Birde lastik basınçlarını kontrol ettiniz mi, basınçlar da biraz fark ettirebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
S/s konusu gerçekten çok can sıkıcı insan arabayı durdururken çekiniyor resmen.direksiyonda kitleniyor.servise gittim servisin çözüm önerisi şehir içinde s/s kullanmayın diyor şaka gibi.

Lastik basınçları düzgün ama forzaGilles in dediği gibi bi test aracı kullanmak mantıklı.

teşekkürler..

S/s konusu gerçekten çok can sıkıcı insan arabayı durdururken çekiniyor resmen.direksiyonda kitleniyor.servise gittim servisin çözüm önerisi şehir içinde s/s kullanmayın diyor şaka gibi.

Lastik basınçları düzgün ama forzaGilles in dediği gibi bi test aracı kullanmak mantıklı.

teşekkürler..
Hocam zaten 10sn. 'ye den az süren dur-kalklarda start-stop 'un yakıt ekonomisine katkısı yoktur., bu sebebten uzun süreli bekleyişler harici kullanmayın derim., hatta mecbur kalmadıkça hiç kullanmayın ben öyle yapıyorum., start-stop'un diğer sıkıntısı mercedes dahil pek çok araçta bir süre sonra marş motorunu bozuyor., kapatın gitsin

hocam direksiyon kitleniyor demişsiniz ben hiç kililendiğine şahit olmadım hatta durur vaziyette direksiyonu çevirince marş yapıyor araba ? @Ali Emre Karaca

@forjust1day hocam valla siz dedikten sonra bizzat denedim durur vaziyette hatta zorladım direksiyonu çevirmek için marş yapmadı.kilitli vaziyette kaldı.ayağımı frenden çekmedikçe marş yapmıyor.

Start stop un bu afallatıcı (durmıycam Sayın golf!) Sadece hız kestim 2 ye atıp devam edicem ! Sen stop ediyorsun hareket devam ederken! Ve hatta araç stop ettiğinde ilk debriyaja basış hamlesinde araç çalışmıyor? (Yada ben paniklediğim için beceremedim)

Yalnız şu var 2015 ve öncesi modellerde bu 10 km hız olayının olmadığını biliyorum(yanlışsa özür)

Yani 2015 ve önceleri direk durunca stop ediyor?

2016 larda durum nedir nasıldır kullanıcılar yorumlar

Benim 2017 de dediğim gibi 2 kere abondone oldum

@Savatage 2016 da 2017 gibiydi tam durmadan stop edıyor tek şansınız ben durmayacağım şeklinde fren pedelını cok hassas kullanmaktan geçiyor ben alıştımsanırım artık fren dozlaması ile neredeyse start stobu devre dışı bırakmış gibi davranabiliyorum ancak bu her zaman kesin sonuç vermiyor özellikle dönüşlerde yolu kontrol amaclı daha sert durduğunuzda mecbur ss un gazabına uğruyoruz :p

@Adv_Dbl

Tam hemzemin geçitten geçerken otomatik kontrollü bariyeriyer çanı çalmaya başlayıpda  bariyer tam kapanmaya başlarken rayların ortasında hollywood atraksiyonu yaratacak teknoloji bu! 

Sonrası tcdd tarifesi

Bu dünyada stop!

Öbür dünyada start!

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage İşte tam da o tarz durumlarda calıstırmak ıcın debrıyaj gaz vs atraksıyona gerek yok ss tusuna bastıgın an calısıyor ama o atraksıyonda aklımıza gelır mı yada ac kapıyı kacalım mı yaparız bılmıyorum :)

Geri
Üst Alt