Ampul Tavsiyesi(Replika Far)

dgn

Katılımcı Üye

İsim
Doğan
Öncelikle selamlar. Aracıma çift u ledli replika fardan taktım. Merceğe ve yanındaki uzun çanağa led ampul koyduk niken marka satıcı tavsiyesi ile. Ama aydınlatmasından hiç memnun değilim. Önümü göremiyorum. Sarı eski farlarımı arar oldum. Özellikle replika far takanlar hangi ampülü takıyor yada xenonu? Led ampullere baya bir uzaklaştım en iyisinin bile aydınlatmadığını düşünüyorum. H7 xenon takanlar marka ve kaç kelvin kullanıyor, aydınlatmaları ne durumda bilgi verirlerse çok sevinirim. Ayrıca mercek dışındaki çanağa far ayarı yapılıyor mu bir farcıya götürdüm ayar için işin içinden çıkamadı. 

EBA90ADB-04B7-4124-8395-D7089F811B54.jpeg

Ben cift u led farlarımı aldım ancak henüz taktırmadım. Eski golf 5 aracımda hella mercekli fara philips h7 6000k xenon kiti uygulamıştım, çok memnundum. Aydınlatması, kullanım ömrü, ısınmaması vs. herşeyden çok memnundum. çift u ledleri taktırınca da aynı philipsin 6000k xenon kitini alıp taktırıcam. ampul önemli hocam, ben bilindik markalardan şaşmamak, çin malı ucuz ürünlere yönelmemek taraftarıyım. montaj bitince buraya foto da atarım. 

• Beğen
Tepkiler: dgn
Xenon uyumlu mercek değişimi yapılmadığı sürece bu tür ürünler görüntüden ibaret., aydınlatma gece lambasından hallice olur., Hella mercek kiti ve kaliteli xenon ampülü ile başarılı bir aydınlatma sağlabilir ama photon gibi vasat ampülleri ile hiç bir sonuç alamazınız., Paraya kıyarak Osram veya Philips xenon ampülü + Hella mercek kiti ile üst düzey aydınlatma elde edersiniz., Pek çok kişi BMW F10 'nun merceği ile bu değişimi yapıyor., Zahmetli bir iş ama sonuç başarılı oluyor.,

@ayb Selam., ya hiç bulaşmayın yada Highline 'nın bi-xenon basic farları ile yapın derim., biraz masraflı ama her zaman orjinal orjinal dir., en maliyetsiz yöntem H7 tip performans serisi halojen ampüller Osram Night Breaker Unlimited veya Silverstar 2.0 ile şuan ki halojen ampüllerinizden daha iyi bir aydınlatma sağlayabilirsiniz.. Hem görüntüsü güzel olsun hem de iyi aydınlatsın derseniz orjinal bi-xenon basic uygulaması tavsiye ederim

@Beşiktaş1903 hocam bu konu hakkında bilgi sahibidir en son o yaptı bu modifikasyonu bildiğim kadarı ile photon 5k h7 ve yine aynı marka led kullanıyor ama yanlış bilgi olmasın kendisi görünce yazar. @Holigan uzunlardan şikayetçi iseniz ayar önemli @ayb 

-bu videonun sonunda bende ki led ampullerin aydinlatmasini gorebilirsiniz...

-Muhtemelen ledleri takarken yanlis taktiniz, led isiklar saga ve sola bakacak-asagi ve yukari degil(videoda takarken gorebilirsiniz)

-Ben 55w h7 xenondan gectim led’e, uzun menzilde xenon bir tik daha iyi.Sehir ici ve farlar kapali sellektor ledde daha iyi....

-Look what I found on AliExpress
http://s.aliexpress.com/b6ZNZbAf

Benim taktigim ledler runstreetin 9600lumenlik ledleri, 135$ su anda bu fiyattan almayin.Takip edilirse indirime giriyor surekli, ben 61$a almisim.Piyasada alabileceginiz en iyi led ampul sanirim.Bunun ustu p6 var ama o sigmaz farin arkasina

-Xenonlara hala gecmedim, sogukken sellektor atamiyor(h7) , aradada ariza yakiyordu.Birde xenon cok isindigi icin fari biraz karartti gibi geldi bana.Uzun yolda yaptim led farlarla xenon kadar olmasada onun %80i kadar genede guzel.

*piyasada ki cogu philips,ostam xenon sahte ozellikle h7 ler bunuda belirtmek isterim.f10 falan d2s kullaniyor sanirim ona birsey diyemem.

*Bir abimizde xenon uyumlu mercek degisimi yapilmadigi surece...vs demis ustundekiler(en azindan beninkiler) bixenon mercek uyumlu.Merceklerinin markasida hella ustunde ki..Degisimlik bir durum yok yani

*Halojende philips osram hepsinin performans serisinide kullandim, su anki replika bixenondan kotulerdi bu konudada hem fikir olabiliriz

Sizin aydinlatmada sorun yasamanizin sebepleri bence

1-Yanlis takilmis ledler,yanlis odak

2-Kalitesiz led ampuller

3-Kalitesiz mercek

Simdi bence yuksek olasilik 1. Maddeden kaynaklaniyor, fakat ledlerde kalitesizse isindikca patlamamak icin gucunu dusuruyor buda olabilir.

Kalitesiz merceklerde su viraj fari bile olmayan replikarda oluyor sanirim...

Duzgun odak ve ayarlarla ledler su anda bu sekilde aydinlatma olarak.

İşe ledlerin yonunu kontrol ederek baslayabilirsiniz,

A4900F9E-A6DC-4E4A-AEC7-8221A611E645.jpeg

137B1605-521E-4794-A459-5F88E536966A.jpeg

2CB92FF4-D38B-4FFE-ABF7-5B5A464237A7.jpeg

Ufak biri zifiri karanlik videosuda ekledim)

Ekli dosyayı görüntüle C7EA55D3-CB29-4776-B785-48CA7EB39906.mov

Moderatör tarafında düzenlendi:
20 dakika önce, mehmetmert yazdı:

Ledler dogru takildi onda sorun yok. Farlarda viraj aydinlatlamı kaliteli olanlardan.  Ayar odak her sey duzgun hatta led ampullerin fani icin far kapagini revize bile ettik. Bence led dandik ama diger ledlerinde sonucu cok degistirecegini  dusunmedigimden xenon takayim diyorum. 

Ledler dogru takildi onda sorun yok. Farlarda viraj aydinlatlamı kaliteli olanlardan.  Ayar odak her sey duzgun hatta led ampullerin fani icin far kapagini revize bile ettik. Bence led dandik ama diger ledlerinde sonucu cok degistirecegini  dusunmedigimden xenon takayim diyorum. 
Bizim burda ki diger konu ucmus sanirim :)

Su an kullandigim ledler cok kotu degil , yakinim cok daha parlak ve aydinlik xenona gore uzagim ise menzil ayni ama xenondan daha az parlak konusmustuk :)  

Xenon her sekilde daha iyi aydinlatiyor bunda hemfikiriz sanirim :)  Hatta orjinal led farli arabalar bile xenonlar kadar aydinlatamiyor(bknz makyajsiz leon)

Ben sellektorleri xenona gore(ozellikle gunduz ve far kapali gece :D  ) hevesimi alana kadar led ile devam edecegim cunku xenona gore harika bu konuda.

Hevesimi aldiktan sonra mercege tekrar xenonlari takip, aldigim bu ledide uzun canaga takacagin :D

Bizim burda ki diger konu ucmus sanirim :)

Su an kullandigim ledler cok kotu degil , yakinim cok daha parlak ve aydinlik xenona gore uzagim ise menzil ayni ama xenondan daha az parlak konusmustuk :)  

Xenon her sekilde daha iyi aydinlatiyor bunda hemfikiriz sanirim :)  Hatta orjinal led farli arabalar bile xenonlar kadar aydinlatamiyor(bknz makyajsiz leon)

Ben sellektorleri xenona gore(ozellikle gunduz ve far kapali gece :D  ) hevesimi alana kadar led ile devam edecegim cunku xenona gore harika bu konuda.

Hevesimi aldiktan sonra mercege tekrar xenonlari takip, aldigim bu ledide uzun canaga takacagin :D
https://m.n11.com/runstreet-h7-araba-led-far-ampulu-ucretsiz-kargo-P183471941

senin led bu sanırım, aliexp de indirimde değil n11 den mi alsam aynı ürün müdür? 

@dgn Kendi farlarımda 6000K(yanılmıyorsam) Photon marka xenonlar var. 

Aynı xenonları @Beşiktaş1903 Mustafa Hocama da aldırdım ona da bir sorun isterseniz memnun mu değil mi diye?

Bunlar da benim farların videosu, devamında 2. video da var ona da bakmanızı tavsiye ederim. 

H

• Beğen
Tepkiler: dgn
21 dakika önce, fcsrn yazdı:

@dgn Kendi farlarımda 6000K(yanılmıyorsam) Photon marka xenonlar var. 

Aynı xenonları @Beşiktaş1903 Mustafa Hocama da aldırdım ona da bir sorun isterseniz memnun mu değil mi diye?

Bunlar da benim farların videosu, devamında 2. video da var ona da bakmanızı tavsiye ederim. 

Eyvallah hocam, photon xenonu takarken şase kablosu falan lazım diyorlar orayı tam anlayamadım. Bazi kullanicilarin xenondan dolayı bcm si yanmiş. Bu konuda bir bilginiz var mı? Photon fiyat olarakta ideal benim aklımda var açıkçası. 

Eyvallah hocam, photon xenonu takarken şase kablosu falan lazım diyorlar orayı tam anlayamadım. Bazi kullanicilarin xenondan dolayı bcm si yanmiş. Bu konuda bir bilginiz var mı? Photon fiyat olarakta ideal benim aklımda var açıkçası. 
Bende şase felan yok o konu da pek bilgim yok açıkçası. 

O dediğinizi bende "silecek motoru yakıyor" diye duydum ama somut bir örnekle karşılaşmadım henüz. Bilen de konuşuyor bilmeyen de malesef. :)  

Ben memnunum hocam birde ampulleri ters takmasalardı iyi olucaktı [emoji3] dikkat her işleme tampon aşağı iniyor

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Blackjoke hocam ben yanık filan duymadım şimdi buradan görüyorum , halojenleri satmadım :)  yansa ilk benimki yanar uğursuzluk had safhada bende, photon @fcsrn tavsiyesi ile aldım 4300k zenon uzunlar 6000k led gayet iyi durumda

Geri
Üst Alt