Bu akşam isyan ettim!!! (Nonpolitiktir)

Savatage

Uzman Üye

İsim
savatage
Bu akşam isyan ettim harbiden( az gaza basıp 3,5 ortalama ile gidicemde az salınım yapıcam diyemi bu işkence?)

Yıllardır benzinli araçla hadi şükredelim dedik yine arabamız var falan hep ekonomik hep en sağdan ......,gençlikte eldeki az harçlıkla 2,3 litre benzin almaya benzinliğe girmeler mecburen!!

10 larca kez  yakıt bitip de kenara çekme anıları (bidon-huni ilişkisi ve  akışkanlar mekaniği uygulamalı dersleri)   

Kampüs çıkışları herkes otostop çeken alımlı hanım ablalara dururken biz hep kalıplı babayiğit öğrenci tiplemelerini aldık arabamıza

Niye mi ? yakıt bitince benzinliğe kadar itsin diye!

Hatunlara rezil mi olucaktık yakıtı biten araçla!

Neyse halen bi 75 sabit en sağdan gitme sendromları bu tdi aracı aldığim 3 aydan beri devam ! Gerçekten bıkkınlık verdi artık 

Ben de asi bi genç gibi midledlerine +para saydığım bu haylayn makine ile passatlara çakarlı sellekt atmak istiyorum (daha araç 130 hız görmedi! Sebep ? az yakıcam! )

Birilerini sollamak hissiyatı nedir nasıldır  . Gaz verip tdi homurtusu dinlemek 4000-5000 devir nasıl birşeydir.

Araç 3 ayda işitme kaybına uğradımı motor sağır oldumu bilinmez ama?

Bu gece litresi 5,70 olacak motorinin ! Takdiri ilahi deyip yarın sabah bu zamların şerefine basıp geçicem 

Sıfır politikdir ! 

Şükretmek lazım litresi 13,62 de olabilirdi? :mad:

keşke yazmasaydın şimdi birileri gelip politikleştirebilir :D   @Savatage

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam, non politik demişsiniz ama maalesef politik

Konu ve gece kapanırken,

Eskilerin deyimiyle cut off olmayan eski araçlarda peygamber vitesi denen boşa at minimal yak hikayeleride kurtarmazdı beni doğal olarak 

Zaten depoda milimetrik benzin kalmış  90 model araçta azmı kontak kapatıp beytepe-eskişehir yolu 4 km lik yolda saldım  rapma aşağı  yıllarca sıfır tüketimle. 

Bunlar sanırım hep geçmişin bugüne yansıması ...kontak kapatmak falan allahtan bunu yapmıyorum 2017 model sıfır araçla 

Motor sesi duymanın vakti geldi diyelim !!

Aracımı satma arefesindeyim, dizel araç almayı düşünüyordum ama bu fiyatlar ile lpg li araç almaya doğru eğiliyorum, bugüne kadar küçük düşüşler harici fiyatların eskilere döndüğünü hiç görmedim, araç kullanırken yakıt durumunu takip etmekten şaşı oldum lanet olsun böyle sisteme.

Yakıt fiyatları maalesef içimizde kanayan yara fakat bedavada olsa siz yinede hız yapmayın 70-75 değilde 90 gidin ne olur yani ay sonunu getiremicek kadar mı sarsar sizi yakıt anlık kendinizi tatmin için az gazlayın sonrası 90 sabit aracın keyfini çıkarın hız yapmaya hiç gerek yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kontak kapatma! Risk faktörünün extreme noktasıymış şimdi düşünüyorumda? 20 yaşın verdiği gazla daha bi ivmeleniyor du  araç marifet ya !!

Kontak kapatıldı , boş vites saldım çayıra mevlam....

Tek bir kez frene basma hakkım olurdu , bir kez hallice basınca direk şişer frenler herkesin bildiği üzere!

Direksiyon kitlenmesi riski cabası.

İlber hoca benim şu hallerimi görseydi CAHİL 'in sözlük anlamını yeniden tanımlardı

Kontak kapatma! Risk faktörünün extreme noktasıymış şimdi düşünüyorumda? 20 yaşın verdiği gazla daha bi ivmeleniyor du  araç marifet ya !!
Kontak kapatıldı , boş vites saldım çayıra mevlam....
Tek bir kez frene basma hakkım olurdu , bir kez hallice basınca direk şişer frenler herkesin bildiği üzere!
Direksiyon kitlenmesi riski cabası.
İlber hoca benim şu hallerimi görseydi CAHİL 'in sözlük anlamını yeniden tanımlardı

Yakıt 1 tl de olsa biz ülkecek yine yakıt hesabı yaparız taa o zamanlar aynen dediğiniz gibi yokuş aşağı kontak kapatılıp gidilirdi hala yapan vardır kesin :) /emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20"> sonradan sonraya boşa atıp ilerlemeler derken yakıt kesme sistemleri geldi vs :) /emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20"> lpg tankı olmayan araç vardı bizim akrabada opel record 1 tane şişman tüpü bağlardı diğeride yedekte dururdu ki benzin yine o zamanın şartlarında pahalıydı , ama şuan yapılması gereken ilk hareket bayram öncesi herkes tatil rehavetindeyken yapılan %20 ötv nin geri alınması

Yakıt fiyatları maalesef içimizde kanayan yara fakat bedavada olsa siz yinede hız yapmayın 70-75 değilde 90 gidin ne olur yani ay sonunu getiremicek kadar mı sarsar sizi yakıt anlık kendinizi tatmin için az gazlayın sonrası 90 sabit aracın keyfini çıkarın hız yapmaya hiç gerek yok

Bu sabah bir denemeydi 120-130 hep SOL dan hep sollayarak gittim (Deniz gezmis bile bu kadar SOLDAN gitmemistir ömründe)

Sonuc 3,6 olmadı da 4,8 oldu

Ama 90 hadi 100 çevre yolu için iyidir güvenlidir 

Bu sabah bir denemeydi 120-130 hep SOL dan hep sollayarak gittim (Deniz gezmis bile bu kadar SOLDAN gitmemistir ömründe)
Sonuc 3,6 olmadı da 4,8 oldu
Ama 90 hadi 100 çevre yolu için iyidir güvenlidir 
Sonuçta işe gidip geliyorsunuz sabah mahmurluğu - akşam yorgunluğu hep 120-130 olmaz biz bunu 4,3-4,5 da bağlayalım gayet güzel rakam :) /emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">

@Savatage hocam değerler guzel ama şöyle bir öneri getireyim aracta yakıtı yarım deponun az altında tutun gunluk 25 TL alım yapın her aksam :)  Boylece fazla yakıtın getırdıgı ek tuketımı azaltmıs oluruz. Yazılarınızı keyifle okudukça ilk arabamız olan bana şoförlüğü öğreten 1964 (tevellütü benden 10 yıl büyük abim sayılır) Olimpic Opel Record umuzu ve onun sürekli boşalan frenlerini asla unutmayacağım o yuzden pek fren alışkanlığı da kazanamadım galiba :p  Sizin golf yakıtta benimkinden iyi değerler çıkartmaya başladı kıskançlık damarlarım kabarmıyor da değil hani :)  Hafta sonu ilk fırsatta bagajı stepne dahil (hoş o da nasıl stepneyse bisiklet lastiğinden az hallice zaten) eve bırakıp birde arka koltukları falan da sökersem olur bence benim iş :p :p   

Ya yaksın 2. ve 3. viteste çok fena kaçıyo 7 lerimiz  :D  Bendeki manuel olmasına rağmen (ki DSG li 1.4 ler çok daha iyiler :) )

Efendi sakin tatlı ağırbaşlı biri (o benim ) olsanız bile makas atıyosunuz yani yoksa aracınız size trip atıcakmış gibi geliyo. Biliyosunuz tehlikeli hareketler; bir gün refüje de girebilirsiniz ama arkadan gelen trafiğin kırmızıya yakalanıp kesildiğini ancak arkası boş yolda ışıklardan geçmiş halde yola devam ettiğinizi görmek kışkırtıcı :D

Geri
Üst Alt