e devlette kasko bilgileri gözükmüyor

Ares1905

Üye
Arkadaşlar merhaba. e devletten kasko sorgulamaya girdim kasko poliçesi bulunmamaktadır diyor şaşırdım kaldım. sonra dosyalara bir bakayım dedim kasko kağıtları yok aracın. ama kasko yapılmıştı araca o ilk heyecanla ben hiç kontrol de etmedim. burada bir yanlışlık oldu sanırım yarın ilk iş servisi aramak olacak. Ya ben bu 5 ay içerisnde bir kaza yapmış olsaydın ne olurdu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sigorta şirketi size kasko nun evraklarını verdiğinde atmis olabilirmisiniz, isterseniz sigortaciniz yıl içerisinde kaskoyu pdf olarak ta yollar size. Sigortacinizla konusun

Ne olur ne olmaz diye baktım gözüküyor, sistemde bi sıkıntı yok yani.

Siz sigortacınızı arayın bence de.

@Ares1905 

Araçta kredi varsa kasko yapılmadan teslimat yapılmaz. Kredi ödemeleri devam ettiği sürece de kasko zorunludur.

Aracı peşin aldıysanız yapılmamış olabilir.

Bir keresinde bir arkadaşım eskiden tanıdığı sigortacısına kasko yaptırmış. Hatta ödemeyi de tek seferde yapmış. Eline uzun süre kasko ile ilgili bir evrak veya kendisin e bir bildirim gelmemiş. Sonra yenileme zamanı gelince indirim alınamayınca garipsemiş ve kasko kurumunu aramış.  Daha önce kaskosunun olmadığı ortaya çıkmış. Bazı sigorta acenteleri size sahte evrak bile verebiliyor.Bu durum gerçek poliçeye yapılan ek aksesuar veya doannım elemelerinde daha sıklıkla yaşanıyor.

Gerçekten kaza yaparsanız ilk onları aradığınız için hemen yaptırıp hiç bir şeyi fark etmemenizi sağlıyorlar.

Fakat öte yandan en iyimser tahminle, poliçe düzenlemesine rağmen sisteme kaydı girilmemiş de olabilir.

[mention=4557]Ares1905[/mention] 
Araçta kredi varsa kasko yapılmadan teslimat yapılmaz. Kredi ödemeleri devam ettiği sürece de kasko zorunludur.
Aracı peşin aldıysanız yapılmamış olabilir.
Bir keresinde bir arkadaşım eskiden tanıdığı sigortacısına kasko yaptırmış. Hatta ödemeyi de tek seferde yapmış. Eline uzun süre kasko ile ilgili bir evrak veya kendisin e bir bildirim gelmemiş. Sonra yenileme zamanı gelince indirim alınamayınca garipsemiş ve kasko kurumunu aramış.  Daha önce kaskosunun olmadığı ortaya çıkmış. Bazı sigorta acenteleri size sahte evrak bile verebiliyor.Bu durum gerçek poliçeye yapılan ek aksesuar veya doannım elemelerinde daha sıklıkla yaşanıyor.
Gerçekten kaza yaparsanız ilk onları aradığınız için hemen yaptırıp hiç bir şeyi fark etmemenizi sağlıyorlar.
Fakat öte yandan en iyimser tahminle, poliçe düzenlemesine rağmen sisteme kaydı girilmemiş de olabilir.

hocam teşekkürler öncelikle. az önce aradım ve plakadan dolayıymış yeni kayıt(YK) yazıyordu ondan olduğunu söyledi sıkıntı yokmuş birazdan aracın ruhsatını alıp tekrar arayacağım, maile de gönderecekler kasko bilgilerimi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt