Bakım sonrası artan motor sesi

Serkan78

Yeni Üye
İsim
Serkan
Merhaba, aracım golf 7 2017 makyajlı kasa 1.4 dsg 125 highline.

Birkaç gün önce aracımın ilk senelik bakımını yaptırdım ( km 12.000 de. ) bakımdan sonra motor sesinde hissedilir artış oldu. Bakım öncesi motor birkaç dakika çalıştıktan sonra rölantide tamamen sessizdi. Yarın servisi arayıp soracağım ama buradan da bilgi almak istedim. Bu konuda bilgisi olan varsa bilgi verebilir mi? Neden olabilir ?

Teşekkürler

Serkan

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Bence biraz da psikolojik bu durum. Eğer siz de benim gibi arabayı çok dinleyen biriyseniz bu tür değişikliklerle kolayca moral bozup endişelenmeniz normal :)  Bunun  bir ötesi dB ölçmeye başlamaktır :)  Özellikle de bakımdan çıktığı için daha dikkat ediyosunuz bence herhangi bir değişiklik var mı diye. Mesela kimisi de aracın çekişten düştüğünü söyler :)  Ya da ara hızlanmaların eskisi gibi olmadığını falan düşünür :)

Ben servis bakımına gittiğimde yetkili bana hava sıcak olsa bile aracın yüksek devirde çalışabileceğini hatta bi süre normal rölanti devrine inmeyebileceğini söyledi. (Ben böyle bir şey görsem hava sıcak neden yüksek devirde çalışıyo bu motor derdim) Bu ve bunun gibi birçok şeyin normal olabileceğine ilişkin bir sürü örnek saydı bana... Ayrıca bazen de ney,n normal olduğunu bilemiyoruz malesef :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yok hocam psikolojik değil. Öncesinde hiç ses titreme vs duymazdım motor biraz ısındıktan sonra. Şu an hem ses hem titreşimi duyabiliyorum direksiyona dokununca hissedebiliyorum. Acaba yağ yeni olduğu için mi?

Yok hocam psikolojik değil. Öncesinde hiç ses titreme vs duymazdım motor biraz ısındıktan sonra. Şu an hem ses hem titreşimi duyabiliyorum direksiyona dokununca hissedebiliyorum. Acaba yağ yeni olduğu için mi?

Siz bence servise gidip sorun yoksa içiniz rahat etmez. Yeni yağ böyle bir şey yapar mı bilmiyorum. Daha önce olmayan titreşimi direksiyondan da hisseder hale gelmiş olmanız ilginç tabi...

Ama servis her seyin normal olduğunu söyleyecektir. :)

Farklı forum sitelerinde bu tarz birşey tartışılmış ve yağ konusuna değinmiş bazıları. O yüzden burası daha uzman bir platform olduğundan , aynı şeyi yaşamış olan veya bilgisi olan var mı merak edip yazdım.

@Serkan78 

Değerli Hocam 

Ilk bakım sonrası yakıt tüketiminde de motor sesinde de hissedilir bir artış olduğu doğru.

Bunun sorumlusu yüklenen yeni yazılımdır.

Küçük bir olasılıkla bakım esnasinda sokülen bir yalitım parçasının yerine takılmamış olma olasılığıdır.

Mutlaka servise uğrayıp kaynağını araştırınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Serkan78hocam aracım 15k km de , ilk bakımı ara bakım olarak ben kendim tüm filtreleri vs servisten alıp 7.5 k km de servis dışında yaptırdım . Bakım yapıldı yağ ve filtreler değişti ve sizin dediğiniz gibi motor sesinde ciddi artış yaşadım . Ancak bu ses bir süre sonra ciddi bir oranda azaldı . Geçenlerde 15 k bakımını serviste yaptırdım yine aynı şekil motor sesinde artma var , şuan bakımdan sonda daha 300-500 km ancak gitmişimdir ses aynı ama az bir kullanımdan sonra azalmasını bekliyorum. Netice itibariyle mantığı yok bakımdan sonra sesin artmasının bende sizin gibi sordum soruşturdum aksine sesin azalması gerektiğini söylediler ama maalesef böyle bir durum makyajlı golfte yaşıyorum ben de 

[mention=3741]Serkan78[/mention]hocam aracım 15k km de , ilk bakımı ara bakım olarak ben kendim tüm filtreleri vs servisten alıp 7.5 k km de servis dışında yaptırdım . Bakım yapıldı yağ ve filtreler değişti ve sizin dediğiniz gibi motor sesinde ciddi artış yaşadım . Ancak bu ses bir süre sonra ciddi bir oranda azaldı . Geçenlerde 15 k bakımını serviste yaptırdım yine aynı şekil motor sesinde artma var , şuan bakımdan sonda daha 300-500 km ancak gitmişimdir ses aynı ama az bir kullanımdan sonra azalmasını bekliyorum. Netice itibariyle mantığı yok bakımdan sonra sesin artmasının bende sizin gibi sordum soruşturdum aksine sesin azalması gerektiğini söylediler ama maalesef böyle bir durum makyajlı golfte yaşıyorum ben de 

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Dün hem bakımı yaptırdığım servise hem de başka bir servise gittim, 2 usta da anormal bişey olmadığını söylediler. Ama nedenini söyleyen de olmadı. Psikolojik demeye getirdiker:). benim de elimde kanıt yok malesef.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Dün hem bakımı yaptırdığım servise hem de başka bir servise gittim, 2 usta da anormal bişey olmadığını söylediler. Ama nedenini söyleyen de olmadı. Psikolojik demeye getirdiker:). benim de elimde kanıt yok malesef.

Kullanılan yağın markası nedir.? fatura da yazar

Geri
Üst Alt