Kış lastiği hız uyarısı iptali

karakuyu32

Üye
İsim
Alper karakuyu
Arkadaşlar aracımın teybini carplayli 6.5 ekranla değiştirdim. Değiştirmeden önce kış lastiği hız uyarısı 120 km hıza ayarlıydı. Şimdi bunu iptal etmek istiyorum 1 saat boyunca aradım teybin menüsü ingilizce zaten bu özelliği kapatma menüsü yok ne yaptıysam bulamadım. Yolda sürekli 120 yi geçince winter tires 120km uyarısı veriyor başım şişti nasıl kapatırız bu özelliği yardımcı olur musunuz vcds kablomda var hiç olmadı kabloyla kapanır mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ahmet ahmet hocam benim olay bu değil. Benim media ünitesi farklı bu menü bende yok o yüzden nasıl kapatabilirim diye sordum

@Ahmet güzel kardeşim sorun aynı olabilir benim multimedia cihazım orjinal olmadığından bu hız uyarısını kapatacağım menü yok vcds vs gibi yollarla nasıl kapatabileceğimi bilen arkadaşlardan yardım istiyorum ben

@karakuyu32 

Değerli Hocam

Orijinal medya cihazını takarak uyarıyı kapatmak ve yeni cihazı tekrar takmak tam çözüm.

Daha önce farklı konularda hep benzer durumlar yaşandı. 

VAGCOM kablosuyla kapatıldığını duymadım ama aracın tüm elektonik sistemlerine müdahil olunduğu gibi buna da olunabileceğini tahmin ediyorum.

Yeni cihaz hayırlı olsun

Mfa ekranından hız sınırı ayarlanabiliyor arkadaşlar. Bunun için önce media cihazından mfa ekranındaki gösterilmesini istediğiniz özellikleri seçiyorsunuz. Mesela ortalama yakıt, yağ sıcaklığı, erişim mesafesi gibi. Bu ayarları media ekranından- hız sınırını -seçip mfa ekranından ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Ömer Kahraman hocam mfa ekranında speed warning var normal hız uyarısı. Kış lastiği hız uyarısı sadece multimedia da lastik menüsünde çıkıyor. Mfa dan kapatılamıyor. Eski teybi takıp kapatmak zor olucak oraları tekrar sökmekte istemiyorum açıkçası diş kırılır trim sesi yapar diye çok dokunmak istemiyorum. Vcds ile kapatabilirsem çok iyi olucak

@Ömer Kahraman hocam mfa ekranında speed warning var normal hız uyarısı. Kış lastiği hız uyarısı sadece multimedia da lastik menüsünde çıkıyor. Mfa dan kapatılamıyor. Eski teybi takıp kapatmak zor olucak oraları tekrar sökmekte istemiyorum açıkçası diş kırılır trim sesi yapar diye çok dokunmak istemiyorum. Vcds ile kapatabilirsem çok iyi olucak

@fcsrn  trim sökme aparatlarım da yok sökerken zarar vermem inş. Bunun bir sırası var nereden sökmeye başlamalıyım

Geri
Üst Alt