Off Road Menüsü

Alpostros

Üye
İsim
Alp
Arkadaşlar merhaba, bugün yabancı bir kaynakta gördüğüm kodu bu sitede paylaşmaya karar verdim. Bu kodlamayı bizim sitede bulamadım onun için yaptıklarımı buraya koymaya karar verdim.

Bu kodlama navigasyon olmayan araçlarda sadece aracın direksiyon açısını, motor sıcaklığını ve yağ sıcaklığı değerlerini gösteriyor. Navigasyon olan araçlarda ise rakım ve pusula geliyor. Benim aracım navigasyonsuz golf 7.5 Comfrotline.

Adım adım anlatım:

1) 5-F Information Electric

2)16- Security Access : 20103

3)10-Adaptation

4)Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_compass : not active --> Active yapıyoruz

5)Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_compass_over_treshold_high not active --> Active yapıyoruz

6)Car_Function_list_BAP_Gen2-compass_0x15 not active --> Active yapıyoruz

Resimler :

Video linki : 

IMG_6333.JPG

IMG_6332.JPG

IMG_6331.JPG

----EDIT----

Arkadaşlar bazı araçlarda long coding kısmından bir biti aktive etmeniz gerekiyor. Eğer olmaz ise, yukarıdaki talimatları uyguladıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin. @Resul hocama sorunu bulduğu için teşekkürler.

5F > coding > long coding jeller > byte 24 > bit 2 aktif edin. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Su sıcaklığı, yağ sıcaklığı ve direksiyon açısı görseli olarak sürekli kullanıyorum. He bir faydası var mı dersen bence yok ama görsellik açısından güzel duruyor  :'(

Golf r da var diye biliyorum ama Bi arkadaş dizel araçta yapmış kodlarını sordum sır gibi saklıyorlar 

Benim aracım 1.2 tsi bende var spor gösterge ekranı

c90b9cc2a93bd22a0635514934638c2c.jpg

0bf5e0249b4fb3760d05b77003237441.jpg

Kablo sürümünüz en az 16 ve üzeri olsun arkadaşlar iki sene önce ben bu kodlamayı 15.7 kabloyla denediğimde car menüsünden esp kısmı ve bi kaç yeri kaybolmuştu muhammed sağolsun yardımcı olmuştuda çözmüştü

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@forjust1day Hocam nasıl yaptınız bunu :)  Kendiniz VCDS ile mi kodladınız yoksa başka birine mi kodlattınız?
Hocam öncelikle bu menünün açılması için medianizin desteklemesi gerekli , 5F adaptasyon search kısmına sport yazın, sport_hmi kanallarini active yapin eger destek varsa gelecektir

@Gökhan Bilgin Hocam bbende 17.8 kablo var, bazı long coding lerde no coding info available for this ecu gibbi birşey yazıyodu. Sonra kod 0000000000000000000 diye gözüküyodu. Onun sebebi ne olabilir biliyor musunuz?

Geri
Üst Alt