Sıcak soğuk klima motoru

Tamer

Üye
İsim
Tamer
Kaloriferi açtığımız da ön konsoldan gelen tak tak tak sesi sonrası aracımın sağ, yolcu tarafı havalandırmalarından sıcak hava gelmeye başladı (klima açıkken bile sıcak hava üflüyor )

Serviste sıcak soğuk havayı ayıran elektronik motorun (sıcak soğuk klipa motoru) arızalandığını  (310 tl parça + 200 tl işçilik (510tl toplam)  ve 1 gün aracın kalması gerektiği söylendi.

Sanayide wv tamiratı yapan elektrikçiye 250 tl ye 1 saatte yaptırdım. Torpido yu  cd sürücünün olduğu medya cihazını ve sağ taraf ayak bölümünde ki panelleri söküyorlar.

resimlerde ki beyaz dişli benzeri parça sesi çıkaran,elektronik benzeri olan parçada sıcak  soğuk hava klipa motoru. 

IMG_2601.jpg

IMG_2600.jpg

IMG_2320.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Tamer

Hocam bende bu parcayi degistirttim serviste toplam 440 tl verdim ayni sorun bende de vardi ama bu seferde soguk havalarda sabahlari tikirti yapio klima sol taraftan ses gelmeye basladi ayni motordan sol tarafta da varmis galiba o motorda bozulmaya basladi cok dandik bi parca gercektenn vw kalitesibe yakismiyor
c9379ac8c89db1f8dabb2c4c8af8280b.jpg
3145b2c8745565cdfbb7b3afdb5e61df.jpg

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Tamer
Hocam aynı sorun bndede var birden fazla motor var hepsi aynı mı acaba bu servo motorların. bnmde orta sağ taraf ve yolcu taraftan hep sıcak üflüyor. Tat tak sesinden sonra gitti. Birde eğer motor arızalı ise yeni motoru nereden alabiliriz.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

[mention=3004]Tamer[/mention]
Hocam aynı sorun bndede var birden fazla motor var hepsi aynı mı acaba bu servo motorların. bnmde orta sağ taraf ve yolcu taraftan hep sıcak üflüyor. Tat tak sesinden sonra gitti. Birde eğer motor arızalı ise yeni motoru nereden alabiliriz.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Hocam motor bozulmuyor ucunda takili plastik disli zamanla asiniyor ve dis atliyor sonrada bu sorun ortaya cikiyor disarda parcacilara sorulabilir ben cok arastirdim ama aliexpreste falan da bu motoru bulamadim tek care yetkili servis yada ucundaki disliyi tamir veya degistirecek iyi bir usta

benimkinde de bazen sıcak üflerken belirli bir süre sonra soğuk üflemeye başlıyor. Örneğin 24 derece üfletiyorum ama tahmini 18 - 19 derece gibi üflüyor. Aynı problem midir acaba? 

Sizinkine benzer bir problem de arkadaşımın golf'ünde var. Klima, problem çıkartmaya yatkın sanırım. 

benimkinde de bazen sıcak üflerken belirli bir süre sonra soğuk üflemeye başlıyor. Örneğin 24 derece üfletiyorum ama tahmini 18 - 19 derece gibi üflüyor. Aynı problem midir acaba? 

Sizinkine benzer bir problem de arkadaşımın golf'ünde var. Klima, problem çıkartmaya yatkın sanırım. 
Sizinki bir problem olmayabilir hocam. Dijital klima ekranında seçtiğiniz değer üfleme sıcaklığı değil istenen ortam sıcaklığıdır. 

Örneğin soğuk bir kış gününde 25 seçili iken araç daha sıcak bir hava sıcak üfler ki ortam sıcaklığı 25e ulaşsın. Aynı şekilde sıcak bir yaz gününde yine 25 derece seçili iken araç daha soğuk bir hava üfleyerek ortam sıcaklığını 25e düşürmeye çalışır. İstenen sıcaklığa yaklaştıkça klima daha düşük güçle üfler ayrıca. 

Böyle basit ve basit olmasına rağmen tamiri meşakkatli arızalar benim markaya olan güvenimi azaltıyor. Bir aracın kalitesi sadece kullandığı plastik kalitesiyle ölçülmez. Görünmeyen, arka planda çalışan parçalar ve bunların dizaynı da çok önemli. 

Vw'ye buradan eksi puan :)

Böyle basit ve basit olmasına rağmen tamiri meşakkatli arızalar benim markaya olan güvenimi azaltıyor. Bir aracın kalitesi sadece kullandığı plastik kalitesiyle ölçülmez. Görünmeyen, arka planda çalışan parçalar ve bunların dizaynı da çok önemli. 
Vw'ye buradan eksi puan [emoji4]
Aynen katiliyorum size vw bu dizel skandalindan sonra bence maliyet azaltmak icin ucuz yollu parca tedarik isine girdi ve kalitesini azaltti parcalari eski kalitesinde kullanmiyor boyle giderse tuketicinin gozunde marka algisi duser diyorum bende bi cok parcasi begenmedigimiz renault ve pejo ile ayni marka

Bana servisteki arkadaş kendi söyledi sanayide vw den anlayan bi ustaya tamir ettirilebilir diye,yaşadığınız şehirde vw uzmanı veya servisten ayrılmış bi elektrikçiye gitmenizi tavsiye ederim,sanırım tek motor var ve sıcak-soğuk havayı sadece bu motor dağıtıyor-ayarlıyor.

Bu arada hava üflemeçlerine hava sağ (yolcu bölmesi) taraftan başlayarak dağıtılmaya başlıyormuş,sağ ve sol üfleyicilerin debisi-ısı derecesi bundan dolayı değişiyor olabilir

@Tamer hocam ellerinize sağlık bu konu ile alakalı olarak daha önce bir başlık oluşturmuştum ama net bir cevap alamadım,sizin deneyiminizle beni sonuca ulaştırdınız.Çok teşekkür ederim.

@armando 

Rica ederim,yarın da ön camı değiştirmeye gideceğim kaskonun yönlendirdiği bi firmaya onunla da ilgili paylaşımda bulunuru inşaallah..

@Tamer hocam yukarıda bahsettiğiniz ürünü google amcada arattım ama bulamadım ürünü aldığınız yerin web sitesi yada iletşim bilgileri mevcutmu?

@armando 

Sanayide vw uzmanı bi elektrikçi taktı parçayı ben almadım,ama serviste bu motor ve parçası 310 tl onlarında elinde yokmuş 3 gün bekleme süresi verdiler.

Geri
Üst Alt