Passat &Bmv 3 kasa tercihi için yardım.

brkylmz

Üye
İsim
Burak
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Kısa bir süre önce Golf’ten 2015 Passat comfortline’a geçiş yaptım, lakin Golf ve Golf tutkusuna olan bağımlılığımda bir eksilme olmadı. Her daim takibim devam edecek ve biliyorum ki her başım sıkıştığında siz değerli dostlardan yardım alabilceğim. Sormak istediğim konu şu; 25000 km’deki aracımdan özellikle uzun yolculuklar sonrası bir ve ikinci viteslerde kuş ciyaklamasana benzer sesler geliyordu. Sonunda servise gittim ve arıza tesbiti yaptırdım. Maalesef ki herkesin korktuğu benimde başıma geldi, yani kavrama değişmi gerekli dediler. İyi niyet garantisinden yapılabileceğini ve 800 tl gibi bir masraf çıkacağını söylediler. Bu durum maddi olarak beni yormuyor yanlız araçtan bir soğuma geldi. Şimdi önümde iki seçenek var ya yaptırmak ve binmeye devam etmek yada yaptırmadan yeni bir araca geçiş. İkinci seçenek olursa Ww grubu bir araç düşünüyorum zira aynı sorunu tekrar yaşamak istemiyorum.  BMW 3,16 yahut 3,20 almayı düşünüyorum yanlız Bmw markasına tamamen yabancıyım. Başta Murat hocam olmak üzere tüm dostların artı ve eksileri ile fikir ve önerilerini bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler. Bu arada kendi aracımı 120-125 bin bandında satabileceğim düşünüyorum ve bütçemi140-145 bin bandına çıkarabilirim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam geçmiş olsun . BMW tabiki daha iyi fakat boş bir f30 olacak ise kesinlikle passat ile devam edin derim . Boş f30 ların içi sınıfına yakışmayacak kalitede ses sistemi desen fiyasko . 

@brkylmz 

Değerli Hocam 

Haklısınız keyfiniz kaçabilir böylesi bir durumda.

Ilanları takip ederseniz 3 serisi BMW ye gecemi mümkün elbette.

Ikikez kiraladığım BMW 3 seriaine ait izleninlerimi yazmıştım. Suradan bakabilirsiniz.

Elbette Passat ve BMW karşılaştırma denemesi isterseniz o da burada.

Ancak bunlar uzun bana özet yapın derseniz:

Alacaksanız BMW bir kaç parça boya ve Harman kardon ses sistemi bulunmayan Luxury Plus donanım seviyesini ve 3 modelini tavsiye ederim.

Passat ağır başlı ve efendi efendi binilecek bir makinedir. Evet güçlü bir dolu Alman Beygiri varsa bile verdiği hissiyatı ile hayatında sürpriz sevmeyen ve garanticiler içindir.

Onu alırsanız ;

ikinci eli BMW gibi  garantidir, 

Heyecan ve adrenalin yerine huzur garantidir.

Bmw nin Bir kaç parça boya ile kalmayacağı ve daha nice boyalara yol açacak sürat tutkusunu yureginize salacaği garantiyken Passat in limitlerini merak bile etmeyeceğiniz Garantidir.

Bence BMW de ses sistemine gerek yok. Kim o gümbür gümbür yüreginizi attiran ve göğsünüze bir fil oturmuşçasına hissettirecek motorun gürültüsünü duymak için belki radyo bile açmayacaksınız. Ama Passat a binince de aramayacaksınız belki de çünkü  kim bir kütüphanede son ses rock müziği dinlemek ister ki?

Passat bir virajdan ötekine sakın sakın süzülürken ... BMW ye binerken tam bir vahşi attır fark edeceksiniz. Nice tecrübelileri yol kenarlarındaki kaldirim direk veya refüjlerle akraba olmaya  hatta uçabilecegini sanarak sahiplerini taklaya zorlamıstır.  bu vahşi ve ne yapacagı öngorulemez vahşi atın anladığı tek dil olan pedalı tabama yapıstırarak kamçılayacaksınız illa ki..  :000132-medium:  kamçınızı yanınıza almayı unutmayın..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Murat hocam bende 320d modern line bakıyorum ses felan çok önemli değil temiz olsun nefes alsın yeter ?

benim kafama takılan soru birazfarklı

km si 60 bin civarında olan araçlar ile km si 110 bin civarında olan 3.20d ler arasında neredeyse 30 bin tl fark var 

bu farkı vermeye değer mi onu düşünüyorum 

@silvershadow Murat hocam yardımınız İçin çok teşekkürler. Cevabınızı okuyunca anladımki biz gibi gelir ve gideri sabit insanlar İçin Bmw biraz lükse kaçıyor. Bakım, yakıt vs. masraflarını düşününce Passat’ın daha mantıklı olduğunu bir kez daha anladım. Sanırım kavramayı değiştirip binmek daha iyi olacak heleki araç fiyatları bu kadar yükselmişken. 

@brkylmz yaklaşık bir yıl önce kavramayı garanti kapsamında değiştirdim bu süre zarfında en ufak bir sorun yaşamadım. o sesi duyduğumda bende araçtan soğumuştum ama kavramayı değiştirip sorunsuz kullanınca çokta büyütülmeyecek bir sorun olduğunu anladım... başlarda can sıkıcı bi durum olsada kavrama değiştikten sonra herşey düzeliyor. bilginize..

@mmartins evet hocam haklısınız galiba. Bende aynı şeyleri yaşıyorum ve görünen oki kavramayı değiştirip yola devam edicem. 

@silvershadow Murat hocam yardımınız İçin çok teşekkürler. Cevabınızı okuyunca anladımki biz gibi gelir ve gideri sabit insanlar İçin Bmw biraz lükse kaçıyor. Bakım, yakıt vs. masraflarını düşününce Passat’ın daha mantıklı olduğunu bir kez daha anladım. Sanırım kavramayı değiştirip binmek daha iyi olacak heleki araç fiyatları bu kadar yükselmişken. 
Değerli Hocam 

Yalnız fırsat varsa bir üst model mutlaka atlamalı. Alınan kârdır. Ama elinizdekini uygun fiyata verip bir üst model veya yaşa terfi etmeli

Yeniden vergiler vs düzenlenecek söylentileri doğru çıkabilir.

Saygı ve sevgilerimle 

Murat hocam bende 320d modern line bakıyorum ses felan çok önemli değil temiz olsun nefes alsın yeter ?

benim kafama takılan soru birazfarklı

km si 60 bin civarında olan araçlar ile km si 110 bin civarında olan 3.20d ler arasında neredeyse 30 bin tl fark var 

bu farkı vermeye değer mi onu düşünüyorum 
Değerli Hocam 

Konunun uzmanı  Ahmet Hocamı davet edelim. 

@ansolak

Tercihim passattan yana olacaktır kesinlikle çünkü premium hissi 3 serisinde sizi tatmin etmeyecektir kanaatimce. Fakat 140 bandına 2013 2014 bir 5 serisi alabilirsiniz.

[mention=3]silvershadow[/mention] Murat hocam yardımınız İçin çok teşekkürler. Cevabınızı okuyunca anladımki biz gibi gelir ve gideri sabit insanlar İçin Bmw biraz lükse kaçıyor. Bakım, yakıt vs. masraflarını düşününce Passat’ın daha mantıklı olduğunu bir kez daha anladım. Sanırım kavramayı değiştirip binmek daha iyi olacak heleki araç fiyatları bu kadar yükselmişken. 
BMW 3 serisi
akaryakıt-servis-parça-işçilik
Yani biz bunlara yürütme masrafları diyoruz.
Bu kalemlerin hepsinde çok zayıf.

Fakat bmw sahipleri genelde spor sürüş ve hisler için bu masraflara katlanır.

Günlük araç kullanıyorsanız. Ve hisler çok önemli değilse. Mevcut aracınız gayet yeterlidir.

Bende daha önce 3 serisi kullandım fakat şuanki otopark sorunlarımdan dolayı tercihimi dolu bir golften yana kullandım.

Sizde kendinize göre bir plan yapıp uygulayın derim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam ben golf den bmw 1 serisine geçtim.

Passat çok güzel araç olsada 3.20ied hem motor hem de geri kalan çoğu şeyde passattan ileride. Düşünmeden alırdım yerinizde olsam. 3.16i almayin ama.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Hocam gelen cevaplara bakınca %50/50 bir sonuç çıkıyorki açıkçası üstüne bi dünya para veripte Bmw’de başka sorunlar yaşamak istemiyorum.  Genede değerli yorumunuz İçin teşekkür ediyorum. 

BMW 3 serisi
akaryakıt-servis-parça-işçilik
Yani biz bunlara yürütme masrafları diyoruz.
Bu kalemlerin hepsinde çok zayıf.

Fakat bmw sahipleri genelde spor sürüş ve hisler için bu masraflara katlanır.

Günlük araç kullanıyorsanız. Ve hisler çok önemli değilse. Mevcut aracınız gayet yeterlidir.

Bende daha önce 3 serisi kullandım fakat şuanki otopark sorunlarımdan dolayı tercihimi dolu bir golften yana kullandım.

Sizde kendinize göre bir plan yapıp uygulayın derim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hocam bende bagaj probleminden dolayı Golften Passat’a geçiş yaptım. Şu an bagaj ihtiyacım olmasa direk dizel Golfe geçerim. Sanırım eldeki mevcudu korumakta fayda var görüşünüz İçin teşekkürler. 

Aslında beklenti ve keyif işi (imkanlar doğrultusunda)araç tercihi, forumda paşlaşmıstım,2016 da sifır f20 aldım iki yıldan az Zaman'da 40k kullanıp bu ocak ayında sattım, hiç bir şikayetim yada ekstra masrafım olmadı, üstelik bakım paketiydi yani bakımlara da bir ücret ödemedim, aklımda başka bir marka ve model vardı,ama gerek test sürüşlerim gerekse tadı damağımda kalan sattığım aracın sürüş keyfi, (bu arada böyle yazınca,bazılarının aklına ilk gelebilecek bir sürüş keyfinden bahsetmiyorum yaşım nerdeyse elli sakin kullanırım,migrenim var müzik ses seviyesi 5-8 arası olur,) ilk sıraya yazabileceğim zf

Şanzıman,

neyse çok uzattım galiba, dayanamadım şubat ayında yeniden f20 aldım, söylemek istediğim tercihde şartlar neye zorlarsa (Sedan sa sedan HB ise HB )o grupta yine keyif alacağınızı seçin neticede sizin seçenekleriniz iyi, şimdiden hayırlı olsun.

Geri
Üst Alt