Pretoria Jantlı 7.5

xentus

Üye
İsim
Anıl
Herkese merhaba tekrar, aracımı alalı tam 2 hafta oldu ama yine rahat duramadım kendimce bir şeyler ekledim :)

16'' jantların konfor ve tüketim dengesi tartışılmaz tabiki ama, görüntüsü ve performanslı kullanımda aracım ciddi yatıyordu bende haftasında 18'' jant lasitk takımına geçme kararı aldım.

2-3 tane orjinal jant için istanbulun bir ucundan öteki ucuna zamanımı heba ederek dolaştım, sonucunda satıcının hatasız dediği jantların kesinlikli alınır bir yanı yoktu hepsi çizik içindeydi bende replika tse onaylı 18'' Pretoria jant ve continentalsportcontact 5 lastik takımı aldım en kötü ihtimalle farklı bir orjinal jant bulursam geçiş yaparım diyerek taktırdım aracıma.

Tabi biraz yükseldi şimdi vogtland 3,5 mm spor yay buldum

kodu bu:VA 956141 / HA956145  35MM     

Bu yaylar aracıma birebir uyumlumu ? 1.6  tdi dsg 115 hp aracım
4-5 kişi bindiğimizde misal bagajda dolu olduğunda sürtme vurma vs yaparmı ?
Konforu yok edermi, bir miktarını kaybetmeyi göze alıyorum şuanki savrulmalardan ötürü.. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. Leylek halimizle bir foto ekliyeyim.

IMG_4232.jpg

Herkese merhaba tekrar, aracımı alalı tam 2 hafta oldu ama yine rahat duramadım kendimce bir şeyler ekledim :)

16'' jantların konfor ve tüketim dengesi tartışılmaz tabiki ama, görüntüsü ve performanslı kullanımda aracım ciddi yatıyordu bende haftasında 18'' jant lasitk takımına geçme kararı aldım.

2-3 tane orjinal jant için istanbulun bir ucundan öteki ucuna zamanımı heba ederek dolaştım, sonucunda satıcının hatasız dediği jantların kesinlikli alınır bir yanı yoktu hepsi çizik içindeydi bende replika tse onaylı 18'' Pretoria jant ve continentalsportcontact 5 lastik takımı aldım en kötü ihtimalle farklı bir orjinal jant bulursam geçiş yaparım diyerek taktırdım aracıma.

Tabi biraz yükseldi şimdi vogtland 3,5 mm spor yay buldum

kodu bu:VA 956141 / HA956145  35MM     

Bu yaylar aracıma birebir uyumlumu ? 1.6  tdi dsg 115 hp aracım
4-5 kişi bindiğimizde misal bagajda dolu olduğunda sürtme vurma vs yaparmı ?
Konforu yok edermi, bir miktarını kaybetmeyi göze alıyorum şuanki savrulmalardan ötürü.. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. Leylek halimizle bir foto ekliyeyim.

Ekli dosyayı görüntüle 14283
Hayırlı olsun Hocam. LAkin Aracınıza acil jant ister buhaliyle.

@Ender Replikalardan hemen kurtulmalımı sizce ? 

@xentus TSE onaylıysa sorunsuz binebilirsiniz, 4-5 ay kullanıp satarsınız hocam. Orjinaline para yığmaya da gerek yok. Kaldı ki sadece orjinal janta para yığmak yerine aracın iç ve dış aksamlarında geliştirmek yapmak bence daha mantıklı. 

@AhmetCakmak kesinlikle haklısınız, birde orjinal janti satan musteri kitlesi malum sitede bir tuhaf, telefon paylasmiyorlar, jant hatasiz diyorlar jantlar bitik ustune bide 2500 civari rakam oduyorum 700-800 de boya tamir parasi veriyorum 1 tl inmem diyorlar :)  gulermisin aglarmisin 3 saticida ayni cikinca sifir sifir diyerek aldim, ama niyetim guzel bir 18 jant orjinal

@AhmetCakmak kesinlikle haklısınız, birde orjinal janti satan musteri kitlesi malum sitede bir tuhaf, telefon paylasmiyorlar, jant hatasiz diyorlar jantlar bitik ustune bide 2500 civari rakam oduyorum 700-800 de boya tamir parasi veriyorum 1 tl inmem diyorlar :)  gulermisin aglarmisin 3 saticida ayni cikinca sifir sifir diyerek aldim, ama niyetim guzel bir 18 jant orjinal
Hocam çok haklısınız. 

Hafta sonu orijinal Durban jant baktım. Hatta detayları @Ender hocamla paylaştım. 

İlanda ufak tefek çizikler var denen jantı sanırsın ki baraj inşaatı hafriyatında dozerde kullanmışlar. Ne ümitle gidip kös kös geldim. 

Hayırlı olsun güzel günlerde binin.

Ben de 18 janta geçiyorum hafta sonu nasipse. Yaylar yolda geliyor. Vogtland aldım bir çok kişinin tavsiyesi ve özellikle @Mert Y. kardeşimi dinleyerek. 

Yaysız araba leylek gibi olmuş,bu da demek oluyor ki 18" geçiş yapılacaksa yay şart gerçekten. Şimdi beni kara kara düşündüren 2 olay var. 1. garaja giremiyorum malum sitenin garajı o kadar dik ki eskiden giremediğim garaja şimdi hiç giremeyeceğim. 2. hanım kullanıyor,11.aylık uşağım var :D  çok sallama yapar mı acaba? Bakalım...

Bugün servisler gorustum spor yaylar araci garantiden cikartir dediler garantimide 4 yila cikarmistim ne diyorsunuz maceraya gerek varmi :(

@ibrahim15 Hangi marka kac mm acaba ? Bende  aradim yarin fiyat vericekler

Süspansiyonla alakalı bir sorunda çıkar ama mekanik olsun  örneğin garantiyi kapsar. Garantiyi de iyi okumak,değerlendirmek lazım. Yani servise gittiniz sıkıntı var diyelim servis açıpta bunda yay var garantiden olmaz diyemez,demez. 

Geri
Üst Alt