Lastiğe giren vida

anatolia28

Üye
İsim
halil
Arkadaşlar bu lastik sizce daha iş görür mü? Ben golf 7,5 aracımla yeri geliyor 200ü görüyorum. Yama vs gibi şeyler ne derece sağlıklı olurdu. Ben gerçi yeni lastik aldım ama sizce olması gereken neydi? 

BE72CBF2-635E-45D0-BE8F-289A0D5E4986.jpeg

53DB1FA9-A081-48F9-8B50-93EF061A762A.jpeg

Merhaba, geçmiş olsun. Benim araçta 7,5 ve 5 aylık. 4 gün önce vida girdi diye lastikciden çıkardım. Ben de bir araştırdım, genelde arkadaşlar tamirden yana bir kaç aykırı düşünce olarak değişmek iyi olur diyende vardı ama 4-5 aylık gibi bir tekeli değiştirmek mantıklı gelmedi. Yaparken adamı inceledim biraz kazıdı ( çok az ) ve bantını vurdu. Bir zararının olacağını düşünmüyorum. Tabi buradaki ustaların yorumları daha yerinde olur. Tekrar geçmiş olsun.

@Metin Şen üstad benim sorun lastik sağ ön lastikti, arabada önden çekişli ne bileyim güvenemedim yama olayına. Sizede geçmiş olsun.

O zaman sizi daha fazla masrafa sokalım. Ön lastiklerden birini sıfır alıp taktığınızda simetrik diğerini de değiştirme geleneğine uymalısınız.

+250 daha masraf var yani?

Sizinkisi biraz benim arkadaşın durumuna benziyor

Sıfır volvo aldı geçen yıl . Hanım sigara düşürmüş ön sağ koltuğun tam ortasına . Ortada bir delik. Gitti parasıyla sağ koltuğu yetkili serviste değiştirdi . 

Pire için yorgan yakmak bu olsa gerek

Hocam sizin bu vida olayını ben eski sac jant kapaklı arabamda yaşamıştım.Hiç ellemeden lastikçiye gidip yaptırmıştım.10000km falan kullanıp sattı zaten arabayı.sorun olmaz yaptırıp kullanım bence.
b1d644e81118b401d5e2ab22a4f5e6d3.jpg

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@anatolia28 Çivi nin girdiği lastiğin omuz bölgesine yama yapılması çok sakıncalıdır., Lastiğin omuz ve yanak kısımlarına tamirat yapılmaması gerekir., Tamirat sadece orta kısımda yapılması gerekir., İyi bir lastikçi zaten o çiviyi çıkarmadan çöpe atılması gerektiğini bilir.,  Yeni lastik alarak en doğru kararı vermişsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam Geçmiş olsun.

Lastiğin sırt kısmında olsa çok rahatlıkla tamir yapılıp devam edebilirdiniz. LAkin yumusak ve esnek kısımda olması biraz güvenli riski yaratacaktı. En nihayetinde değişim yapıp sorunu kökten çözmüşsünüz. Hayırlı olsun yeni lastikleriniz kazasız belasız sürüşler dilerim.

Geri
Üst Alt