Renk uyuşmazlığı

MERT_06FE4947

Yeni Üye
İsim
Uğur Mert
merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım. Rize'de yaşıyorum 2010 model highline golf6 kullanıcısıyım ve golf kullanan herkes gibi aracımdan çok memnunum. Ön kaputumda taş izleri(aşırı fazlaydı niye boyattın demeyin :) ) olduğundan dolayı kaputu boyattım fakat renk uyuşmazlığı oldu dışardan bakanlar fark edemesede beni rahatsız  ediyor ve uzunca bir süredir içim içimi yiyor. Biraz kapı kenarları belaltı çizikleei vs'de var. Ben aracımı kullanacağım satmayı da düşünmüyorum. Belaltı komple boyatıp üstüne birde seramik kaplama yaptırmak gibi  düşüncem var ama yetkili serviste bunun maliyeti biraz fazla çıkıyor. Aracımda kasko var boya işlemini kaskodan yaptırmam mümkün olabilir mi acaba? Aracımla daha önceden kaza yaptığım için hasarsızlık indirimim falan yok en yüksek pirimi ödüyorum kaskoya. Önerilerinizi bekliyorum. FB_IMG_1522331727937.jpg

Boyanacak bölgelerin büyük olmaması kaydıyla mini onarım klozunuzu kullanabilirsiniz. 

@yekk boyanacak bölgeler küçük ama sayıca fazla birde rizede yaşıyorum autoking ile anlaşmalı kaskom o da en yakın trabzonda acelemde yok zaten o nedenle yolum düşünce bir uğrayıp sormayı düşünüyorum onuda diğer  için dediğiniz mantıklı fakat ön kaputum komple farklı renk sanayi ustası kazığı yedim sanayide tanıdığın yoksa gitmeyeceksin işte bunuda böyle tecrübe ettik malesef

@MERT_06FE4947 

Renk farkı çok bariz değilse iyi bir pasta cila ile ton yakalama işlemi yapılabilmekte. Aklınızda olsun :)  Ön tarafın fotoğrafını eklerseniz tecrübeli arkadaşlar daha net yorum yapabileceklerdir. 

@yusuf usta araç değeri kaygım yok :) zaten parça parça fazla hasar kaydım var radyatöre bile zarar gelmesede önden kazam var (kaput, sağ çamurluk değişti, sol çamurlukta lokal boya) ön 2 kapıdada benden önceki sahibinden lokal boya var satışı zaten zor bir araç yani :) kaplamayıda düşündüm fakat onu kaskodan halletme şansım hiç yok boyada en azından bir umut :)

Çok belli olmuyor ama renk farkı bu sol ön çamurluk ve tampon arasında ki fark bu

http://

Geri
Üst Alt