Kaza ve yetkili servis mi , özel servis mi?

ismail_32

Üye
İsim
İsmail
Herkese iyi günler . Umarım kimse kaza yapmaz ve bu işlerle uğraşmaz. Bugün içerinde servis şoförünün dört yolda gelip sağ taraftan çarpması ile aracımda hasar oluştu . Bu hasarı özel serviste mi yoksa yetkili serviste mi yaptırmalıyım. Çekindiğim konu ise aracım pasifik mavi rengine sahip özel servislerin bu rengi tutturup tutturamaması ? Ayrıca İstanbul / Esenyurt'ta ikamet etmekteyim özel servis tavsiyesi olan var mı ? Şimdiden herkese teşekkürler.

aracınız kaskolu mu? eğer kasko varsa yetkili servisi tercih edin derim ben. 

hasarınızı karşı tarafın trafik sigortası karşılayacaksa yine yetkili servis daha mantıklı. en azından satarken her işlemin kaydı olur.

@asdfg112 Evet aracım kaskolu . Hocam yetkili servisler hakkında da pek iyi şeyler duymuyoruz ki o yüzden sorma ihtiyacı hissettim . 

@asdfg112 Evet aracım kaskolu . Hocam yetkili servisler hakkında da pek iyi şeyler duymuyoruz ki o yüzden sorma ihtiyacı hissettim . 
Tanıdığınız bildiğiniz, bu işlerde uzman bir kaportacı yoksa yetkili servis en iyisi. En azından her işlem vidasına kadar kayıt altında. Karşınızda kurumsal bir işyeri olmuş oluyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yer_ucagi_34Malesef tanıdığım bir usta yok .  Yarın yetkili servise götüreceğim bakalım ne diyecekler. Ona göre bir yol izlerim . İstanbul'da bu işi ustalıkla yapacak bir usta var ise önerilere açığım .

Ne gibi kötü şeylr duydunuz?

Duyulan her şey doğru değildir,siz gördünüz mü?

Geçmiş olsun öncelikle. Serviste bütün işler orjinal parça ile birebir değişim yapılır. Kayıt edilir. Onarım olmaz,düzeltme olmaz(mekanik için). Hem orjinal parça kullanmış olursunuz aracınızda hem de bir muhattapınız olur. Karar sizin. Serviste biraz pahalı çıkar tutar bu da kaskonuza olumsuz yansır sıkıntı sadece burada. Servis faturasını ve yapılan kazanın resımlrını elınızde tutarsanız satarken zorluk yaşamazsınız. 

Ne gibi kötü şeylr duydunuz?
Duyulan her şey doğru değildir,siz gördünüz mü?
Geçmiş olsun öncelikle. Serviste bütün işler orjinal parça ile birebir değişim yapılır. Kayıt edilir. Onarım olmaz,düzeltme olmaz(mekanik için). Hem orjinal parça kullanmış olursunuz aracınızda hem de bir muhattapınız olur. Karar sizin. Serviste biraz pahalı çıkar tutar bu da kaskonuza olumsuz yansır sıkıntı sadece burada. Servis faturasını ve yapılan kazanın resımlrını elınızde tutarsanız satarken zorluk yaşamazsınız. 
bizim aracimıza sol taraftan hafriyat kamyonu sürttü yetkili serviste yaptirdik 1 ay falan sürdu kaskomuz yoktu sonra arac yapıldi almaya gittih bi heyecanla arabayı bi gordüm yüzüm düştü arabanin camurluğunda lastik ustunde ince bir cizgiyi macunla hok etmişler sonra biz bunu bildirdik 20 gün sonraya bidaha gün verdiler orası bidaha boyandı 2.seferde güzel yapmıslar ama tanıdıgıniz özel servis varsa benim tavsiyem ona yaptirın

Sent from my SM-G950F using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

bizim aracimıza sol taraftan hafriyat kamyonu sürttü yetkili serviste yaptirdik 1 ay falan sürdu kaskomuz yoktu sonra arac yapıldi almaya gittih bi heyecanla arabayı bi gordüm yüzüm düştü arabanin camurluğunda lastik ustunde ince bir cizgiyi macunla hok etmişler sonra biz bunu bildirdik 20 gün sonraya bidaha gün verdiler orası bidaha boyandı 2.seferde güzel yapmıslar ama tanıdıgıniz özel servis varsa benim tavsiyem ona yaptirın

Benim de böyle bir şey başıma geldi ama dışarda olmayacağı anlamına da gelmiyor bunlar. Dışarda da orjinal parçanızı alıp çıkma parça takan çok yer var. Güven meselesi. Dışarda iyi bir ustanız varsa zaten gitmeyin derim.

@beratx @nebraska @Uygar Tokbaş Hepinize teşekkür ederim . Benim aracımda teknik olarak bir sıkıntı yok şükür . Sadece kaporta da göçük ve çizikler var . Bu yüzden servis genelde değişime gittiği için pek sıcak bakmıyorum . Yarın gidip öğreneceğiz bakalım ne diyecekler . Gönül ister ki en ufak bir hata da orijinal parçayla değişim yapılsın ancak malum ülkemiz de arabayı satarken bu durumlarda insanlar çok zorlanıyorlar . Fotoğraflar olsa da adama inandıramıyorsun . 

[mention=4630]beratx[/mention] [mention=4650]nebraska[/mention] [mention=4247]Uygar Tokbaş[/mention] Hepinize teşekkür ederim . Benim aracımda teknik olarak bir sıkıntı yok şükür . Sadece kaporta da göçük ve çizikler var . Bu yüzden servis genelde değişime gittiği için pek sıcak bakmıyorum . Yarın gidip öğreneceğiz bakalım ne diyecekler . Gönül ister ki en ufak bir hata da orijinal parçayla değişim yapılsın ancak malum ülkemiz de arabayı satarken bu durumlarda insanlar çok zorlanıyorlar . Fotoğraflar olsa da adama inandıramıyorsun . 
bizim aracin 2 kapısida duzeltilebilecek durumdaydi ancak biz değistirme taraftari olduk bidaha kapilarida macunlatmak istemedik eksper geldiginde servis bizide çağırdi eksperle konuştuk o halletti yani kapilari orjinalleriyle değiştirdik

Geri
Üst Alt