Anahtarsız çalıştırmayla ilgili bir soru

caglar_61

Katılımcı Üye

İsim
Caglar
Dostlar şimdi bu anahtarsız çalıştırma tuşuna araç halindeylen elimiz çarptı basıldı diyelim araç stop eder mi? Olurda ederse hareket halinde tekrar bastığımızda çalışır mı? Aklıma takıldı bu olay deneyemedimde :)  

Dostlar şimdi bu anahtarsız çalıştırma tuşuna araç halindeylen elimiz çarptı basıldı diyelim araç stop eder mi? Olurda ederse hareket halinde tekrar bastığımızda çalışır mı? Aklıma takıldı bu olay deneyemedimde [emoji4] 
Arka arkaya 2-3 kere basıldığında motor stop ediyor, youtube da deneyen bazı kişiler var. Bende denemeyi pek düşünmüyorum [emoji28]

Edit : Arka arkaya basıldığında stop etme olayına baktım halen mevcut, geri çalıştırma için ise tamamen stop edip, vizesi parka almak ve öyle çalıştırmak gerekiyor. Yani yanlışlıkla yapma şansınız çok düşük.

2013 model Kia Sportage eski aracımızda bunu denemiştim ve düğme pasif haldeydi. Yani izin vermiyordu stop etmeye. Ama stop etse de olacağı şey muhtemelen şöyle olur; direksiyon biraz sertleşir, aynı şekilde frende biraz sertleşir. Tabi yoldayken tekrar çalışır mı hareket halinde, bilemiyorum. 

Dostlar şimdi bu anahtarsız çalıştırma tuşuna araç halindeylen elimiz çarptı basıldı diyelim araç stop eder mi? Olurda ederse hareket halinde tekrar bastığımızda çalışır mı? Aklıma takıldı bu olay deneyemedimde :)  
Bahsettigin olay başına geldi sürüş modunu değiştirmek isterken yanlışlık 'la bastım ama stop etmedi ekrandan uyarı verdi araç hareket halindeyken start tuşuna gibi yazdı tam olarak okuyamadım trafik biraz yoğundu 

Mühendislikleriyle ün yapmış ülkede mühendislik ata sporu kategorisine girmiş Almanların böyle şeylere mahal verecek bir yapıda olacağını düşünüyormusunuz..? :D

Geri
Üst Alt