80-90bin tl arası hangi 2. El golfu almaliyim

Dogan69

Yeni Üye
İlk aracımı alacak olmanın heyecanı ile 1 2 aydır yaptığım araştırmalar sonucu yolum en son golfe geldi :) boyle bir kullanici kitlesine be adina forum sitesi acilmis arabayi sectigim icin yanlis secim yapmadigimin farkina vardım ve ama sıkıntılar aracı bulmakla bitmiyormuş onu anladim simdi de otomatik mi manüel mi cam tavanlı mi değil mi derken düşünüp duruyorum. Yeni evli 2 kişilik bir aileye bayburt gibi sakin bir şehirde 80 90 bin tl civari 2. El öneriniz nedir cevaplar icin şimdiden tskler

Aramıza hoşgeldiniz hocam. Çok fazla trafikte kalmayacağınızı varsayarsak dizel araç için ekstradan 15-20 bin lira vermeden 1.4 tsi highline araç sahibi olabilirsiniz. DSG bulamazsınız belki ama cam tavanlı güzel araçlar bulmak mümkün 90 bin lira bandında.

@Dogan69 

Değerli Hocam 

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz. 

İlk olarak Kullandığınız kilometreye bakmaksızın en değerli ve asla değer kaybetmeyen opsiyonel donanim olan otomatik vitesi yani DSG'yi öneririm.

Cam tavan ikinci elde daima tercih nedenidir. 

Motor olarak TSI almanızı öneririm yakıt farkı dizel alırken vereceğiniz farka değmez.

Forumda biraz gezinerek donanımlar arasındaki farkları ve faydalı donanımları öğrenebilirsiniz.

Saygı ve sevgilerimle 

Hoşbulduk tşk ederim trafikte çok kalmayacağım işim evime yakın trafik denen bir olay yok okuduğum yorumlar beni 2. el dsg almak için korkuttu açıkçası. Hem dsg almak istersem model yılını düşürmem gerekiyor. 2 3 sene önceki yorumlara bakınca içim acıyor resmen nerdeyse bu paralara 0 araba almak varken şimdi fiyatlar  uçmuş gitmiş

Cam tavan+dsg+highline paket... Tsi senelik 10.000 km ve altı bandındaysanız. Ama benzin de 6.tl oldu maşallahı var çift hanelileri göreceğiz. 

hocam hayırlısı olsun, bende 1.2 TSI dsg comfortline var, gayet memnunum. bundan önceki aracım dizeldi ama artık benzinle dizelin litre fiyatı arasında çok uçurum yok, o yüzden 10-15 bin lira fark verip dizel almaya değmez. benzinli arabanın sessizliği bile yeter. 90 bin liraya çok güzel 1.2 TSI dsg cam tavanlı araç bulunabilir. ben çok istemiştim cam tavanlı araç ancak gücüm yetmemişti. pişman olmazsınız.

Merhaba, 1.2 Benzinli düz vites Hyundai i20 aracımı yeni sattım. O bile şehir içinde çekmeme problemi yapmıyordu. (dipnot: Daha önce 1.6 Astra j kasa araç deneyimim olmuştur.)
Gerçekten yeni nesil motorlar ve şanzumanlar eski toprak insanları(40 üzeri yaş) şaşırtıyor. Uzun yol hariç çekmeme gibi problemi çok yaşamıyorsunuz.
Bende 2-3 haftadır, 1.2 - 1.4 tsi dsg bakıyorum. Fiyatlar gerçekten çok çok fazla... Güvenilecek insan kalmamış :/ Hayırlısı...

Rampada üzmese bile 1.4 her zaman bi tık önde bence

2. el dsg için biraz korkularım var muhtemelen 1.4 tsi manuel highline olacak gibi duruyor hem dsg olunca 90bini rahat geçiyor bakalım hayırlısı comfortline çok boş geliyor bana

@Dogan69 hocam o fiyatlara çıkmışken dsg almanızı hatta mümkünse highline almanızı tavsiye ederim. 95 bandına çıkabiliyorsanız 2015 1.4 tsi dsg highline bulabilirsiniz. Çıkamıyorsanız 1.4 tsi dsg sürüş konfor ve ışık görüş paketli comfortline araç bakabilirsiniz. Sunroof olursa tabiki daha iyi olur. Allah kolaylık versin 2. Elde alırken de satarken de ne yazıkki sorun yaşanabiliyor. Gönlünüze göre bir araç bulmanız dileğiyle... 

Merhaba, allstar dusundunuz mu hic? 1.2 TSI allstar cam tavanli 90 civari rahat bulabilirsiniz, DSG ustelik.

Geri
Üst Alt