Jump to content

Recommended Posts

İyi forumlar. 2 ay önce 2013 model highline 1.4 tsi 122hp golf aldım ve u led gündüz farları yok. Her gören neden u led yok falan diye soruyor bende şüpheye düştüm bu konuda. 2013lerde u led gündüz farları standart değil midir?

İkinci olarak aracıma yazılım attırmayı düşünüyorum. Bu konuyla ilgili açılmış bir başlık bulamadığım için buradan sormak istedim. Araca herhangi bir zararı var mıdır? Artısı eksisi nelerdir ? Araçta neler değişiyor birşeyleri iptal ediyorlar mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İyi forumlar. 2 ay önce 2013 model highline 1.4 tsi 122hp golf aldım ve u led gündüz farları yok. Her gören neden u led yok falan diye soruyor bende şüpheye düştüm bu konuda. 2013lerde u led gündüz farları standart değil midir?
İkinci olarak aracıma yazılım attırmayı düşünüyorum. Bu konuyla ilgili açılmış bir başlık bulamadığım için buradan sormak istedim. Araca herhangi bir zararı var mıdır? Artısı eksisi nelerdir ? Araçta neler değişiyor birşeyleri iptal ediyorlar mı?

U Led model yılı ile ilgili değil aracın donanımına ve ekstralarına göre gelmekte yazılım yapan birçok firma mevcut güvenilir bir yere yaptırmanızı tavsiye ederim aracın ara hızlanması son hızı gibi bir takım değerler ciddi manada değişiyor konu hakkında daha tecrübeli arkadaşlar bilgi verir muhakkak aracınızı iyi günlerde kazasız belasız kullanın inşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@zdarbaz U led hiç bir modelde standart değil. Opsiyon olrak alınabiliyor. 

Yazılım ile 150ps 250 nm tork civarına ulaşıyor araç ama ben tam güvenemiyorum o işe. Uzun vade de motora zararı olacağı yönünde benim düşüncem. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: emrekeles
      Herkese selamlar,
      Not:Bu post benim ilk yazacağım post oluyor. Golftutkusu'nu uzun süredir takip etmeme karşın herhangi bir paylaşımda bulunmamıştım. O yüzden açmış olduğum başlık yanlış yere veya yanlış formatta açılmış olabilir. Admin arkadaşlar beni mazur görsün.
      Geçenlerde muayeneye gireceğim diye bazı kodlamaları geri aldırtmıştım. Ancak arkadaş benden habersiz gündüz farına ek olarak arka stopları da aktif etmiş. Dahası iç ambiyans ışıkları da (kapı şerit ledleri,kapı kolu ledleri,göstergeler vs..) yanar vaziyette. Solda bulunan far ayarlama unitesinden konumu sıfıra veta auto çeksem de kesinlikle değişmiyor durum. Bu hafta sonu far grubunu değiştireceğim için bunu fırsat bilip kodlama ile geri aldıracağım. Gideceğim arkadaşta kablo mevcutmuş ancak kodlama bilgisi kısıtılı. Anlattığım bu durumu nasıl eski haline alırız dostlar, bilen yol gösteren olursa çok sevinirim. Gündüz farında sadece öndeki gündüz farları yansın istiyorum. Hepinize iyi günler.
    • Yazan: MadDrAsY
      İyi günler ,
      Golf TSİ 1.0 var, aracı indirimden yakalayıp hiç niyetim yokken fiyatın iyi olmasına ve ötv indirimi varlığına kanarak aldım
      kozmetik bir grup değişiklikler yaptıktan sonra haliyle 1.0 motordan ne alırım demeye başladım
      Aslında 1.0 la ne fantazi yapıyorsun diyeceksiniz ama merak işte ara sıra geliyor bi heves 
      özetle; 
      yazılım(revoZ veya başka) + downpipe + büyük hava giriş kanalı ve spor hava filtresi nasıl olur? Önerilerinizi almak isterim teşekkürler 
      Parça linkleri;
      https://racingline.shop/racingline-hi-flow-turbo-inlet-ea211-1-0tsi-engines-vwr12upitinlet/
      https://www.bar-tek-tuning.com/air-intake-kit-1-0-l-tsi-forge
    • Yazan: mehmetcimcik
      Merhabalar 2013 golf 7 highline 'ın gündüz farlarını böyle dolgun yanmasını nasıl sağlarız. beyaz benim aracım
    • Yazan: emrekk
      U led alacağım satan var mı?
    • Yazan: Al1co1907
      Merhaba Arkadaşlar.
      15 gündür her türlü forum ve yorumlardan araştırdığım, her türlü müdahale ve değişiklikle karşılaştığım çift U led farlar hakkında çıkmaza girdim. Far Tasarım Merkezinden tutunda, sanayide ki Ahmet ustayla dahi konuştum ancak bir türlü ne yapacağımı bulamadım. Çift U led far satın almak istiyorum hatta burdan bir arkadaşımızla anlaştım ürünleri satın alıcam. Farların ışık gücü oldukça yetersiz ki üzerinde piyasanın en iyi led far ürünleri var diyebilirim. Değişirim problem değil dedim xenon, mercek ve optik değişecek dediler 800-900 ₺ gibi bir masraf çıkıyor. Hadi xenon tamam diyelim diyorum bu seferde muayene problemi ve diğer riskler devreye giriyor. Far camı üzerinde hafif soyulmalar var tamiri için +500 ₺ daha masraf çıkıyor. U led alıp direkt montaj ile çok mutlu mesut kullananda var, led far değişimi ve xenon kullanan ve hala yeterli verimi alamayanda var. Çıkmasıydı, yan sanayisiydi, çin malıydı, orjinal parçayı servisten temin edememekti falan bir ton dert oldu yani. Forumda bu konuda en iyi performansı yakalayan bir kaç hocamız var yada alıp direkt kullanıp mutlu mesut olanda var. Nerden ne almam, ne yapmam gerektiği konusunda desteklerinizi rica ediyorum. Mevcut halojen far var aracımda. Bir yandan direkt led far tak takıl boşver gerisini diyorum, bir yandan al u led ne çıkarsa bahtına diyorum, bir yandan da mevcut halojen ampulleri değiştir daha güçlü ampül al diyorum. Kullanıp artısı eksisi konusunda yada al bunu kullan konusunda tavsiyelerinizi rica ederim. Teşekkürler..
  • Yeni Oluştur...