Jump to content

1. onur.er

onur.er

2. Rexterr

Rexterr

3. Ünal Kaleci

Ünal Kaleci

4. Byazici

Byazici

5. YusufP

YusufP

6. AhmetCakmak

AhmetCakmak

7. Rust

Rust

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: yakuza55
      Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar diliyorum. Birkaç sorum var tavsiylerinizi almak benim için çok önemli lütfen benimle paylaşın.
      Öncelikle kendimi anlatayım küçük bir ilçede memurum evliyim alacağım araç şehir içi değil daha çok şehir dışı kullanımlarda kullanılacak ihtiyaclarim olarak en önemlisi hiz sabitleyici olarak düşünüyorum yakıt benim için gerçekten önemli bir durumda.Şimdi araca geceyim,
      Bir arkadaşımdan 39 bınde hatasiz boyasız 1.2 mid 2014 golf almayı düşünüyorum arabadan çok hatta hiç anlayan biri değilim sadece iyi surerim o kadar donanımı motoru vs bilgilerim çok çok yetersiz bana bu araç hakkında yardımcı olur musunuz performans yakıt konusu nasıl ayrıca arabayı alirsam, Cruze taktirmak kolay mı zor mu gizli özellikleri varmış onları açtırmak falan kolay mı şimdiden tavsiylerinizi bekliyorum teşekkürler...
    • Yazan: Ender
      Herkese Merhaba Arkadaşlar;
             Golf Araçlarımızın eksik yanı olan Media Kısımlarını her zaman eleştirmiş birisi olarak, Bu konuda uzun zamandır bir Araştırma yapmaktaydım. Gerek Bu işle alakalı bilgi  Tecrübe Sahibi Dostlarım ile fikir alışverişinde bulunarak gerekse konuya dair  yabancı forumlar , siteler dahil olmak üzere Pek çok  araştırma yaparak En Basit ve Sağlıklı Çözüm için Bir Sonuca varmaya çalıştım. Uzun uğrşlar sonucunda 3 aya yakın Ar-Ge yapıp  halende  Kendi aracımda Kullanmakta olduğum Uygulamayı Sizlerle de Paylaşmak istedim.Benzer yada Farklı Uygulamalr olabildiği Gibi 3-4 benzer uygulamayı denemiş birisi olarak en Sağlıklı olduğuna inandığım Bu çalışmamı Paylaşmayı Uygun gördüm.TAM MİRROLİNK dememin açılımı şudur Arkadaşlar; Çoğu Aplikasyonlar mirrolink programını desteklemediğinden sınırlı sayıda mirrolink Aplikasyon içeriğini Genişletebilmek adına böyle bir uygulama ortaya çıkmıştır. (Kendi Telefonum Samsung S8 * Aracım Golf 7.5  R line Highline  Media ,AppConnect açılmış durumda). Bilgi Paylaşıldıkça Güzel, Bizim Golftutkusu Forumumuzun farkı da tam olarak bur da yatıyor zaten. Bu gibi Durumlarda,Çoğu Zaman Ticari Bir beklentimin olup olmadığı sorulmakta, Arkadaşlar Ticari bir Kaygım beklentim  YOKTUR, Dostluk Kazansın Diyoruz Her zaman [emoji4] 
      Şimdi TAM Mirrolink Uygulaması için yapılması Gerekenleri ele alalım;
      1- Öncelikle Aracımızın Media Cihazının APP Connect özelliğinin Açılmış olması Gerekiyor 
      2- Aracınız da Kullanacağınız Telefonumuzun Andorid işletim sistemine sahip  olması Gerekli
           ( Bu Uygulamamız Andorid Destekli Telefonlar için Uyumluluk Göstermekte, Üzülecek olsa da  Maalesef İOS Apple kullanıcıları  için Uygun Değil  ) 
      3-Andorid Telefonumuzun Mirrolink Destekler Nitelikte Olması Gerekiyor. Linkten kontrol edilebilir. https://mirrorlink.com/phones
      4- Telefonumuza Yüklememiz Gereken 3 Tane Uygulama var ki Bunların görevi Tamamen Telefon ile Media Cihazı arasında Köprüyü Sağlamak.
          programlar ise;

1-LG MirrorDrive 1.2.1.2 versiyonunu  Yükleme yapmalıyız NOT: GÜNCELLEME KESİNLİKLE YAPMIYORUZ. oTOMATİK GÜNCELLEME VARSA BU UYGULAMA İÇİN ayarlamanız gerekebilir. farkonda olmadan  güncellenmiş ise  APK dosyası silinip tekrardan Yüklenmesi gerekir. APK DOSYASI  için https://www.apkmirror.com/apk/lgelectronics/lg-mirrordrive/lg-mirrordrive-1-2-1-2-release/lg-mirrordrive-1-2-1-2-android-apk-download/
      2- RockScout Uygulamasını Google Play dan  indiriyoruz telefonumuza.
      3-Son Programımız Simple Control ; Google Play den indirip, Telefonumuzu Media Üzerine Yansıttığımızda  Kullanım Kolaylığı için  tercih ettiğim prgramdır. Benzer Programlar var mesela EasyTouch gibi ama en sağlıklı Simple Control olduğunu düşünüyorum şimdilik [emoji4] 
        Telefonumuzda varsa CarMode Uygulamasını Programların daha sağlıklı çalışması adına Kaldırabilirsiniz Bazı telefonlarda Çakışma yapabiliyor. Özellikle Telefonu aracınıza Bağlamadan önce Simple Control Uygulamasını da Aktif ederek Araç bağlantısını gerçekleştirelim                             
      Arkadaşlar Öncelikle Şunu Belirtmeliyim ki Tüm  Bu uygulamaların Sonuç vermesi için İşlemlerimizi Belli Bir hiyerarşiye göre takip etmemiz gerekiyor.
      Uygulamanın Çalışması Adına Ön koşul  yukarıda belirtilen  şartlar sağlandıktan sonra, Telefonumuzu Orjinal UBS kablosu ile  Aracımızın Media Cihazına Bağlantısını Gerçekleştiriyoruz. Bu kısım için Videoyu izleyerek İşlemleri yapmanız daha sağlıklı olacaktır.
      Video:  Youtube Kanalımda  

Sonuç olarak Telefonunuzun Media Akranına Mirrolink Bağlantısı Yansıtma ile Telefonda Bulunan tüm Uygulamalarınızı Rahatlıkla ve Keyifle Kullanmaya Başlayabilirsiniz. Navigasyon-Müzik dinlemek, youtube- Sosyla mediyalar- Film izlemek- Maç Seyretmek- WhatsApp- facebook- insagram-twetter-Resim görüntüleme ve dahası sayamayacağımız birçok özellik artık parmaklarınızın ucunda ... Golftutkusu Forumumuz adına Hayırlı olsun İnşallah ,Herkese Keyifli ve İyi forumlar diliyorum. Selamlar Ender Hoca. 
      Not: Lütfen Trafikte Seyir Halinde Güvenliğiniz İçin Media  cihazınız yada Telefonunuz ile Meşgul olmayınız.. Hiç bir Teknoloji İnsan Sağlığından Daha Değerli Değildir. Tüm Ön Hazırlığınızı Aracınızla Yol almadan önce Yapınız.

Merhaba Golftutkusu Dostları;
      Bende Herkes gibi  yaz ayları öncesinde Aracıma bir kozmetik uygulasın , Araba Tertemiz ilk Günki gibi Parlasın Hoş bir Görüntüsü olsun istedim. Daha önceki Sahibinden kalan küçük taş izleri ve kılcal çizikler vb olumsuz durumların temizlenmesi adına, Aracıma Boya Koruma işlemi Yaptırmak için  Karar verdim. Şanslıyım ki Bu işi Çok iyi yapan&yapacak olan İnsanlar var iken etrafımda Yaşadığım Bölge Alanya da bunun eksikliğini hissediyordum.  Detaling Sektöründe Unıted Turkısh Detailers Kurucusu , Bir Üstad olarak Kabul Görmüş olan Çok Saygı Duyduğum Samimi Dostum  Abdülkadir Gülbahar  ile bolca fikir alış-verişi ve muhabbet ettikten sonra hareket3 gectim. Bu işlemler için Öncelikle Forum Sponsorumuz Olan ''ADANADETALİNG'' Mahmut Usta ile iletişime Geçtim. Kendisinin Adana ilinde Benimde Alanya da olmamdan dolayı  Planlarımız uymadı Kısmet başka sefere dedik inşallah [emoji4]  Dolayısıyla Abdulkadir Ustanın da Yönlendirmesiyle Manavgat ta '' KDR Detaling'' Kadir usta ile iletişime geçtim, Zaman ve  planlamamızı yaparak 4 gün Aracın Kendisinde kalması sonucunda Aracım Başlıkta da belirttiğim gibi Tıpkı ilk günkü parlaklık ve Güzelliğine Geri Döndü.Bu süreçte emeği Geçen Tüm Güzel insalara üstadlara bir kez daha Teşekkür ederim.
       Buradan Altını çizerek Belirtmek istediğim bir durum var ki o da Şu; Özellikle Detaling ( Boya Koruma, Seramik kaplama vs.)  işlemleri yaptırmayı düşünüyorsanız İşinin Ehli , Öğrenmeye açık, Kendini Geliştiren, İşini Seven, Emek ve Gayretini Tutku ile yapan Uygulama Üstadları Çok önemlidir Elbette Kullandığı Malzeme de önemli olsa da ; Ham maddeyi Bir ürüne Çevirecek olan O, Maharetli ve kıymetli Ellerden Çıkan Üründür. işte buda Ustalık gerektirir.
      Abdulkadir Üstad - Trabzon, Detailing Point
      Mahmut Usta - Adana, [mention=2601]AdanaDetailing[/mention]
      Kadir Usta Bu konuda Tüm Araçlarımı Gözü kapalı Emanet edebileceğim Çok değerli isimlerdir.
      Kendilerine Her şey için Tekrar Çok Teşekkür Eder Selam ve Saygılarımı sunarım.
      sizleri Resimlerle baş başa bırakıyor ,iyi forumlar diliyorum... Ender Hoca 
      Yapılan işlemler:
      İç dış detayli yıkama
      Çizik ve Hare giderme ve dolgu pasta
      Maskeleme
      Kil ile demir tozu temizliği
      Maskeleme
      Boya Koruma
      Wax parlatma
      Motor Koruma
      Koku Bombası... Bolca Tutku ve Emek

Öncesi ve Sonrası için bir örnek

Işlem öncesinden Kareler.

Ve 4 Gün süren Titiz Çalışma Sonrası Mükemmel Sonuç

Herkese Merhaba Sevgili Golftutkunu Dostları;
      Rabbim Gönlüme Göre yeni aracımı Nasip Eyledi. Şükürler olsun ki  Golf Tutkum ve  Sevdam  kaldığı yerden devam ediyor... Aracımı  6 ay önce satmıştım ve bizler gibi golf sevdası olan bir arkadaşımıza nasip oldu.  Aracımı satmak kolay olmada elbette ; ondan ayrılmak üzerindeki  emeklerim yaşadığımız onca serüven ve en önemlisi Tutku ile bir bütünlük kurmuş olmamdan dolayı ciddi anlamda satıldıktan sonra birkaç gün içimde kocaman bir boşluk oluşmadı değil. Kendime Şöyle Söz vermiştim ;  Yeni Golf 8 2019 haziran ayında çıkana dek araç almayacağım bekleyeceğim diye... Ama en fazla 6 ay dayanabildim Golf'süz duramadım desem yeridir. Artık Golf bakıyordum internette ,forum sayfamızda ( konusunu açmıştım düşündüğüm özellikler vs aracı), malum sitelerden ve yüzlerce tanıdığım araçlarını bildiğim Golf severler den geniş bir arama tarama sonrasında oluşan Hasret Sonrasında,  VW Golf Tutkumun Kaldığı yerden devam edeceği belliydi. Her şey Nasip Kısmet ;10-12 araç ile direk irtibat kurdum çoğu ile samimi dostluklar kuruldu alışveriş gerçekleşmese dahi en güzeli de bir çok satıcı ile konuştuğumda Bizim sayfamızdan Golftutkusu'ndan haberdar olmaları ve   Çok olumlu  dönütler almam, bizleri onurlandırdı. Sonuç olarak Kendimi Yılın son Günü 31 aralık  Soğuk bir Kış Günü Ankara da  buldum. Yarış mavisi R line Aracımı satın almak üzere...  Mehmet Bey adında son derece Otomobil tutkusu olan VAG grubu araçlardan ve Golf konusunda çok bilgili olan ilgili ve Bilinçli bir Golf severden aracımı alıyor olmak ayrıca Hoş muhabbetler ve Güzel anılar bırakmak adına alışverişimizin Dostane ve Güven içerisinde geçmesi son derece keyifli idi. Ayrıca Bu alışverişin gerçekleşmesi adına çok katkısı olan Ankara da yaşayan Değerli Arkadaşım Güzel insan Ahmet Hocama da çok Teşekkür ederim. Bu süreçte yanımda olan görüş ve önerileri ile daha doğru zamanda  içime sinen Böylesi Güzel bir Araç almamda yardımlarını esirgemeyen ; Golftutkusu Yönetimimize , VW  Yetkili satıcısı Avek Otomotivden Cihan Sahil Beyfendiye, VW voskar Bayiinden İsmail beye, ve Tüm Dostlarıma da ayrıca teşekkür ederim. [emoji4] 
      Allahım daha güzellerini sizlere nasip eylesin Golftutkunu Dostları. Rabbim utandırmasın Kazasız belasız Günlerimiz olsun inşallah.
      Aracımız  2017 model 1.4 TSI Highline  DSG 125 PS ( Aralık 2017 Çıkışlı) 
      Opsiyon olarak ise:
      *Yarış Mavisi ( benim için en önemli opsiyon [emoji4]  ) 
      *R-Line dış paket ( Body Kit)
      *Cam Tavan 
      *Geri görüş kamerası
      *Keyless Anahtarsız Giriş&Çalıştırma
      *Dynaudio 400w ses sistemi
      * App Connect (Android Auto-Mirrorlink)
      *18 Sebring Jantlar & Spor Süspansiyon
      *Çift USB Girişi (Ön Kol dayama içi)
      * Kablosuz Şarj özelliği
      *Isıtmalı ön koltuklar 

Herkese Saygı ve Selamlarımı Sunar Iyi Forumlar dilerim[emoji120][emoji870]

• Yazan: serology55
      Saygıdeğer Forumdaşlar,
      Geçtiğimiz hafta çok sevdiğim Golf'üme veda etmek zorunda kaldım. "Mücbir sebep" diyelim  
      1 yıldır büyük bir keyifle takip ettiğim, katılım sağladığım ve çooooook şey öğrendiğim bu forumun artık kısmen fahri üyesiyim diyebilirim. O kadar çok şey öğrendim ki bu forum vasıtasıyla, tek ifadeyle "paha biçilemez". Ben yine her gün online olacağım. Sık kullanılanlar kısmının en başında yine golftutkusu yer alacak. Saygı ve selametle...
      PS: Special thanks to @silvershadow @fcsrn @yusuf @Ender @AhmetCakmak 
  • Yeni Oluştur...