Klima Problemi

Gökcan Tazeler

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, 10 gündür 1.6 tdi comfort manuel golf 7.5 makyajlı aracım var. Bu sabah klimayı sadece ayak kısmına vermek istedim fakat ayakla beraber hem sürücü hem yolcu tarafının cam kenarındaki havalandırmadan da hava üflemeye devam etti ve doğal olarak ayak kısmına etkisi azaldı. Daha önce kullanmadığım için, araç da yeni olduğu için sizce normal mi? Servise gideyim mi? Daha önce böyle sorun yaşayan oldu mu?

Merhaba aramıza hoşgeldiniz.

Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileği ile.

Bildiğim kadarıyla camlar buhar yapmasın diye üflüyor dediğiniz yerlerden.

İstiyorsanız altlarındaki düğmelerden kapatın camlarınız buhar yapmıyor ise.

@Gökcan Tazeler 

Bu durum bir güvenlik önlemi ve tamemen normal.

Dışarıdan gelen havayı keserseniz Havasız kalan sürücü tıpkı alkol almış bir sürücüyle benzer şekilde refleksleri yavaşlar ve uyuklar. Bu durumda ise  ani refleks gerektiren tepkiler yavaşladığı için kaza riski artar.

Dıs hava akımını Siz kapatsanız bile bir süre sonra otomatik olarak açilacaktır.

Hımmm anladım. Daha önceki araçlarda direk kesiyordu, ayaksa sadece ayak. Cama buğu veren yeri kastetmiyorum orası zaten kapatılamıyor manuel bile olsa, benim dediğim hemen direksiyonun solundaki havalandırma. Orta kısımdan kesiyor ama o kısımdan ayağı seçsem bile hava veriyordu. Güvenlik için düşünülmüşse ince bir düşünce olmuş :)

Geri
Üst Alt