Folyo Kaplama mı? YOKSA Seramik Kaplama mı ?

armando

Katılımcı Üye

İsim
armand
Değerli Üstad'lar forumda bununla alakalı bir konu açılmadı sanırım,sizlere sorum aracın folyo mu yoksa seramik kaplama mı yapılması aracın hem mevcut boyasını koruma noktasında hangisini tavsiye edersiniz ve aracım beyaz olduğu için renk değişimi olmayacağı için ruhsata işlemek gerekir mi?

GMG Garage var Ankara'da. Youtube'da videoları var :)

Seramik’in çok korumadığını düşünmekteyim. Folyo çok daha iyi bir koruma sunar. GMG gibi bir yerde yaptırmanızı tavsiye ederim.

Konu ile ilgili çok aşırı bilgi sahibi olmamama rağmen şeffaf kaplamayı öneririm nedenlerine gelince; şeffaf kaplama neredeyse bir boya kalınlığı daha bir tabaka oluşturuyor ve hava kanallı olması sebebi ile taş vuruklarında ve ufak tefek sürtmelerde çok daha etkili. Seramik kaplama gibi ürünlere ise boya ile etkileşime geçen her türlü kimyasalın zarar vereceği düşüncesindeyim ayrıca geçen bizzat şahit olduğum bir durumu aktarayım. Sanayide çok sevdiğim ve işinde gerçekten uzman bir boyacı dostumun yanına uğradığımda baya sinirli ve sıkıntılı olduğunu görünce nedenini sordum bir opel astra aracın tamponu ile uğraştığını ufak bir sürtme için lokal boya yapmaya çalıştığını söyleyince ne var bunda senin için çocuk oyuncağı bu dedim. Öyle deme abi seramik kaplama yapmıslar araca lokal yapamıyorum attığım boya ile geçiş yapamıyorum dökülüyor tamamını boyamak zorunda kalacağım dedi. Böyle de sıkıntıları olduğunu ifade etmek isterim.   

Konu ile ilgili çok aşırı bilgi sahibi olmamama rağmen şeffaf kaplamayı öneririm nedenlerine gelince; şeffaf kaplama neredeyse bir boya kalınlığı daha bir tabaka oluşturuyor ve hava kanallı olması sebebi ile taş vuruklarında ve ufak tefek sürtmelerde çok daha etkili. Seramik kaplama gibi ürünlere ise boya ile etkileşime geçen her türlü kimyasalın zarar vereceği düşüncesindeyim ayrıca geçen bizzat şahit olduğum bir durumu aktarayım. Sanayide çok sevdiğim ve işinde gerçekten uzman bir boyacı dostumun yanına uğradığımda baya sinirli ve sıkıntılı olduğunu görünce nedenini sordum bir opel astra aracın tamponu ile uğraştığını ufak bir sürtme için lokal boya yapmaya çalıştığını söyleyince ne var bunda senin için çocuk oyuncağı bu dedim. Öyle deme abi seramik kaplama yapmıslar araca lokal yapamıyorum attığım boya ile geçiş yapamıyorum dökülüyor tamamını boyamak zorunda kalacağım dedi. Böyle de sıkıntıları olduğunu ifade etmek isterim.   
serkan hocam aktarmış olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim,eşim ile birlikte kullandığım için ve malum kadınların sürüşleri konusunda hepimizin bilgisi var :D   bundan sebep aracın sağında,solunda ufak tefek cizik yada sürtmeler olmaktadır bunların önüne geçmek için aslında böyle bir uygulama yapmayı düşünüyorum :D  

Türkiye'nin birçok şehriden araçlar geldiği gibi yurt dışından da yanı şekilde. Bir keresinde, İsviçre'den bir Rolls-Royce'u kaplamışlardı. Tabi oldukça pahalı bi uygulama araç kaplama. Aracınızı pijama deseni bile kaplayabiliyolar :D

Geri
Üst Alt