Güncel Bakım Masrafları

@asdfg112 @ABDUHAN

VW servislerinde kullanılan orjinal (OEM) yağ Castrol Edge Professional LongLife III 5W-30 sadece servislerde satılıyor., bunun haricinde dışarda satışı yok., Almanya'da amazon.de satıyor.,

Serviste bu yağın kapalı kutu ve açık varil/fıçı olarak 2 tipi var; kapalı kutu 1lt. son hatırladIğım 78 lira., açık varil olanıN da litresi 67 liraydı

@forzaGilles öyleyse Amazon daki kapalı kutu çok uygun, servis fiyatına göre. 

36€ =185 lira litresi 46 liraya gelir. 

ben 36euro göremedim verdiğiniz linkler den ulaşılamıyor., +%20 vergi hesaba katmak lazım.,
İki linki de tekrar denedim bende sıkıntı yok hocam, açılıyor. 

Evet %20 vergi var ama Türkiye’ye olan satışlarda Amazon Almanya KDV sini düşüyor (%19), bu nedenle fiyat hemen hemen hiç değişmiyor.

@Erkin Yücel Evet konuştuğum bir parçacıda kendi araçlarına ve piyasaya Feredoyu verdiklerini olumsuz hiç şikayet almadıklarını belirtti.Bende bugün nereden alacağıma karar verip alıp ustama götüreceğim. Şuana kadar aldığım en iyi fiyat 175 TL. Çin üretimi mi dedim kutu resmini gönderdi Almanya diyor. Sonucu yazarım. 

@asdfg112 Hocam linklerde tıklayınca ürünü göremedim.  Aslında dediğiniz gibiyse en mantıklısı bu ancak pek yurt dışı alış verişi yapmadığımdan çok bilemedim birde biran önce fren balatalarını değiştirmem gerekiyor.Ama yağ konusunda haklısınız piyasada servisin kullandığını satan göremedim, yağ değişimi zamanı geldiğinde tercih edilebilir. 

@asdfg112 Görüntüleyebiliyorum halletim. Üzerinde direk Feredo yazıyor. Bu acaba yetkili servislerin kullandığı kalitedemidir.  42,36 EUR buda şuan ki kurla 215 TL'ye geliyor dediğiniz gibi vergide ödemiyorsak ve yetkili servisinki ile aynı kalitede ise daha ucuza geliyor. Yetkili servis 2 gün önce 365 TL fiyat vermişti.

@ABDUHAN 

Konuştuğunuz firma kendisi ithalatçı değil ise Ferodo için 175 TL iyi fiyat..

@asdfg112 Görüntüleyebiliyorum halletim. Üzerinde direk Feredo yazıyor. Bu acaba yetkili servislerin kullandığı kalitedemidir.  42,36 EUR buda şuan ki kurla 215 TL'ye geliyor dediğiniz gibi vergide ödemiyorsak ve yetkili servisinki ile aynı kalitede ise daha ucuza geliyor. Yetkili servis 2 gün önce 365 TL fiyat vermişti.
O konuda emin değilim hocam. Ama Amazon kolay kolay kötü ürün satmaz. Ama sadece balata alırsanız fahiş kargo ücreti çıkabilir. Kargo ücretsiz olması için 49€ olması gerekiyor. Siparişler genelde 7-10 günde geliyor. İstisna olarak üç günde geldiği de olur:)

@asdfg112 Ustamla konuştum gerek yok dedi elindeki markaya güveniyormuş, ailecek görüştüğümüz bir usta sözüne itibar ediyorum.Ama yağ konusunda Amazon iyi bir tercih.

1,6 tdi dsg 15.000 km ilk bakımına 860 tl istediler...800 yaparız dediler.sizce nasıl...

Bende bugün polen filtresi aldım. Genelde 6 ayda bir değiştiririm. Bu defa carbonlu değil, anti-bakteriyel filtre buldum onu aldım. 

IMG_20180418_173344.jpg

@ognemir Hocam niye 6 ayda bir değiştiriyorsunuz. Yaşadığınız bölgeden kaynaklı bir durum mu? Bu filtre bizim araçlarla ne kadar uyumlu bilgi sahibiyseniz paylaşırsanız memnun olurum.

@ABDUHAN

Hocam 6 ayda bir değişim tamaman kişisel tercihim,yaşadığım bölge ile ilgili değil .Klimayı yaz aylarında çokça kullandığımız için yaza girerken temiz filtre ile girmek bende takıntı haline geldi  :) ..

Filtre 5Q0819653 bu oemin karşılığı, birebir uyumlu . Sadece carbonluya oranla biraz daha fonksiyonlu ve biraz daha pahalı.

Geri
Üst Alt