Güncel Bakım Masrafları

Km de çok geçmiş ise olabilir. Bulunduğunuz yerde yetkili servis olduğu için orada yaptırsaydınız denilebilir. Kısa süreli gecikme veya az km aşımı daha çok hukuki bir konu, teknik değil. Teknik açıdan mahsuru olmasa da ileride iyi niyet garantisinde böyle şeyleri bahane edip zorluk çıkarabiliyorlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar aracın 45 bin bakımını yaptırdım. Doğuş Maslakta. Filtreler, kapalı kutu 4 lt edge professional long life yağ, fren hidroliği değişimi, salıncaklar sökülüp greslendi.  Yazılım güncellemesi yapıldı.Yapılan işçilikten çok memnun kaldım tavsiye ederim. Aracın rahatladığını hissettim. Gacırtı sesi falan tarih oldu.Zubizu indirimi ile düz 1500 lira tuttu. 

Arkadaşlar aracın 45 bin bakımını yaptırdım. Doğuş Maslakta. Filtreler, kapalı kutu 4 lt edge professional long life yağ, fren hidroliği değişimi, salıncaklar sökülüp greslendi.  Yazılım güncellemesi yapıldı.Yapılan işçilikten çok memnun kaldım tavsiye ederim. Aracın rahatladığını hissettim. Gacırtı sesi falan tarih oldu.Zubizu indirimi ile düz 1500 lira tuttu. 
Diğer markalara bakınca fiyat normal diye düşünüyorum. 

@Golfmk7 iyi seçim. Fiyat bence de diğer markalara kıyasla uygun. Kazasız belasız kullanın.

2013 model 42.000 km.deki aracım için İzmir Gaziemir Vw servisinden yıllık bakım ücreti olarak %25 Zubizu indirimi ile birlikte 818 TL. fiyat aldım.. Servisin Shell kullandığını öğrenince yağı kendim getirmek  istediğimi söyledim.. Fiyat 405 TL.ye düştü.. Yağ olarak LIQUI MOLY 5W30 Motor Yağı Tam Sentetik TOP TEC 4200 (5 Litre) aldım.. Yağ için 250 TL. verince toplamda yıllık periyodik bakım 650 TL. gibi bir rakama geldi.. Rakam iyi gibi..  (y)

@murat_kurt hocam servisler kolay kolay dışarıdan yağ kabul etmiyor  iyi denk gelmiş. ayrıca LIQUI MOLY marka yağ seçiminiz çok iyi. çok memnun kalırsınız.  LIQUI MOLY markasının yağ ve yakıt katkılarını da tavsiye ederim. 

@murat_kurt hocam servisler kolay kolay dışarıdan yağ kabul etmiyor  iyi denk gelmiş. ayrıca LIQUI MOLY marka yağ seçiminiz çok iyi. çok memnun kalırsınız.  LIQUI MOLY markasının yağ ve yakıt katkılarını da tavsiye ederim. 
Liqui Moly yağ olarak oldukça iyi bir firma ancak yakıt katkısı vs. ürünleri liqui moly dahil hangi marka olursa olsun kullanmayınız., bu açıkça aracın kullanım klavuzunda da yazmaktadır., hiç bir araç üreticisi bu tip ürünlerin kullanılmasını önermemektedir., zaten petrol firmaları yakıtların içine kendi formül karışımınlarını yeterince katkı ilave etmektedirler., Özellikle dizel kullanıcıları böyle yakıt katkısıymış., enjektör temizleyicisi falan uzak durmasını öneririm.

45000 bakımını (fren hidroliği değişimi) dışarıda yaptırmıştım. fren hidroliği değişimi için Doğuş Maslak'a gittim ve 170 tl aldılar bu işlem için.

Ayrıca yeni bir zubizu kampanyasının başladığını söylediler ve 2015 model aracım için 1075 tl olan yıllık bakım ücretinin 890'a düştüğünü söylediler.

Yarın ilk 15000 bakım için servisten randevu aldım ilk bakım için izlemem gereken yol veya önerileriniz nelerdir şimdiden teşekkürler

Bugün 2.yıl bakımini yaptırdım...Webden randevu aldığım için yüzde 5 parca yüzde 10 işçilik indirimi uyguladılar. 989 tl tuttu.. Aracım 1.2 manuel midline plus...

Ekstra bir şey değiştirmediler. Cam suyu karter tapa falan işte... Sadece balatalar biraz azalmış..3. Bakıma kadar kesin biter dedi eleman.. Aracım şu an 28000 de... 35000 gibi getirin dediler... Aslında çok fren kullanmam. Sizce normal mi bu kadar çabuk bitmesi... genelde herkesde kaç binde bitiyor balatalar???

Birde bu akü durumuna nerden bakıyorduk??? Teşekkürler

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün 2.yıl bakımini yaptırdım...Webden randevu aldığım için yüzde 5 parca yüzde 10 işçilik indirimi uyguladılar. 989 tl tuttu.. Aracım 1.2 manuel midline plus...

Ekstra bir şey değiştirmediler. Cam suyu karter tapa falan işte... Sadece balatalar biraz azalmış..3. Bakıma kadar kesin biter dedi eleman.. Aracım şu an 28000 de... 35000 gibi getirin dediler... Aslında çok fren kullanmam. Sizce normal mi bu kadar çabuk bitmesi... genelde herkesde kaç binde bitiyor balatalar???

Muhtemelen bitmeyecektir bir sonraki bakıma.

Benimde 42200 km de daha bitmedi ama baktım incelme var bitmesini beklemeden değiştiricem.

Bitmeye yakın zaten balata aşınma uyarı ikaz ışığı yanacaktır

Perşembe günü (24 ocak) için Ereğli Yazıcıoğlu’ndan dördüncü bakım için randevu aldım. Araçta herhangi birşey çıkmazsa 989 TL fiyat çıkar dediler.

Geri
Üst Alt