Güncel Bakım Masrafları

@Golf835 Hocam castrol un en iyi yağını koymuşlar, ilk aldığınız fiyat neydi? servis için. Ayrıca torpidonusu kontrol edin bakalım değiştirmişler mi polen filitresini.
1062 TL sanirim. Ayrica 2 lt cam suyu koydular. Hatta plakami 35 yerine 34 girdigim icin aslinda online randevu indiriminden faydalanamayacaktim ki SD halletmis :)

@Golf835 hocam siz ayrıca arayıp indirim mi istediniz bakımdan önce servisi? Normalde online randevu ile işçilikte %10 indirim yapıyorlardı sadece standart olarak. Sizde parça ve işçilikte %5 indirim uygulanmış ne güzel. Ayrıca sormak istediğim başka bir husus, parça fiyatlarında 15 kasım 2018 tarihindeki fiyatlara göre bir indirim mi var yoksa servisten servise değişiyor mu? Göndermiş olduğunuz faturada iskontosuz fiyatlar benim kasım 2018de yaptırdığım fiyatlardan daha uygun çünkü.

Ekli dosyayı görüntüle 17625

@Golf835 hocam siz ayrıca arayıp indirim mi istediniz bakımdan önce servisi? Normalde online randevu ile işçilikte %10 indirim yapıyorlardı sadece standart olarak. Sizde parça ve işçilikte %5 indirim uygulanmış ne güzel. Ayrıca sormak istediğim başka bir husus, parça fiyatlarında 15 kasım 2018 tarihindeki fiyatlara göre bir indirim mi var yoksa servisten servise değişiyor mu? Göndermiş olduğunuz faturada iskontosuz fiyatlar benim kasım 2018de yaptırdığım fiyatlardan daha uygun çünkü.

Ekli dosyayı görüntüle 17625
Herhangi bir talebim olmadi. Fiyatlardan hic haberim yok. Online randevu indiriminin %5 oldugunu soylediler. Gecen sene ilk bakimini da ayni serviste yaptirmistim.

Arkadaşlar şoktayım şuan. Bu zubizu kampanyasına bakıyordum servis için. O arada arabanın yağına baktım. Gram yağ yok arabada. Çok çok az yani. Uyari vermedi hiç bu zamana kadar araç 43 bin km de. Yağ 27 binde değişti mobil 1 esp ile. O iki kertikli yerin bayağı aşağısında yağ şuan çeyreğin altında. Acaba benmi yanlış yorumluyorum? Birde servis bakımında general shell maslak castrol kullanıyor. İstersem 1 lt lik profesional longlife da kullanıyor maslak. Birde fren hidroliği değişimimiz var. Sizler ne önerirsiniz acil yardımlarınızı bekliyorum 

Aracımda en sağdaki yağ çubuğu var 1.2 tsi 110  lük. D seviyesinin orda baya altında hatta

574adbd89ba17_oilstcik.jpg.b5571cd09c1c338ed451d01ce6b29767.jpg

@Golfmk7 hocam o cubuk 2 taraflı çukur kısmından ölçmeniz lazım , eğer çukur tarafında ölçtüğünüzde eksik çıkıyorsa ekleme yapın .

@Golfmk7 hocam o cubuk 2 taraflı çukur kısmından ölçmeniz lazım , eğer çukur tarafında ölçtüğünüzde eksik çıkıyorsa ekleme yapın .
Hocam sağolun. Biraz daha detaylı tarif edebilirmisiniz ? Birde servislerde randevu bulamadım internetten. Sabah erken gitsem periyodik bakım yaptırabilirmiyim ? Yoksa sanayi mi dersiniz ? Zubizu İndirimi fena gelmedi açıkcası

@Golfmk7 Hocam benim aracım manuel onun için bakımı kendim yapıcam . Hocam cubuğun 2 tarafı var bir taraf dışa çıkıntılı bir tarafta çukur çukur tarafında çizgiler var desenli o taraftan ölçüm yapmanız lazım .

Bu arada diğer markaların bakım fiyatlarını görünce vw bize kıyak yapıyor diye düşünmeden edemiyorum. Honda da vs 1900 civarı rakamlar dönüyor.

Aracımda en sağdaki yağ çubuğu var 1.2 tsi 110  lük. D seviyesinin orda baya altında hatta

Ekli dosyayı görüntüle 18209
Çubuğa değdiği sürece çok korkulacak bir durum yok. En fazla 1 litre eksilmiştir. Yeterince yağ vardır motorda. Birkaç gün içinde servise gidecekseniz yağ eklemeseniz de olur. Doğuş Oto servisleri Castrol, diğerleri Shell vb. kullanabiliyorlar yağı.

Benim 1. önerim Maslak Doğuş Oto.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ekli dosyayı görüntüle 18209
Doğru yağ ölçümü; motor sıcak iken., düz bir zeminde motoru stop edip 1-2dk. içinde yapmalısınız..?

Eğer ölçümü bu şekilde yaptıysanız ve yağ çubuğu D seviyesinin bile altında ise acil olarak 1lt. Mobil1 ESP yağ alıp ilave yapmanız yararınıza olacaktır., ve ilave yaparken 1lt. yağın tamamını tek seferde boşaltmayınız önce 500ml. ekleme yapıp., Motoru 4-5dk. rolantide çalıştırın sonra stop edip yağ ölçümünü yapın., halaa eksik ise 250-500ml. arası yeniden ilave yapıp., motoru yeniden 4-5dk. çalştırdıktan sonra., Motoru STOP edip tekrardan yağ ölçümünü yapınız.,

İlave sonrası olması gereken yağ seviyesi;

A: Yağ seviyesi çok yüksek (acilen yetkili servise başvurun.!)

B: Yağ eklenmez (yağ seviyesi maksimum doluluk seviyesinde)

C: Yağ seviyesi ideal seviyede ve/veya iyi durumda

D: Yağ seviyesi çok düşük (acilen yağ ilavesi yapınız.)

Arkadaşlar!
3. yıllık bakıma 30-35 gün geç gitsem mahsuru olurmu?(Yıl dolması)

Şehirdışındayım ve şehrime yani herzamanki servisin olduğu Adanaya dönmem 20-25 gün sonra olacak!
Yoksa bulunduğum ilde(Samsun) yaptırmalımıyım?

Geri
Üst Alt