Güncel Bakım Masrafları

Flitrelerin (Hava-Yağ-Polen-Yakıt - Karbonlu Polen Filtresi) hepsini 185.89 TL'ye (KDV ve kargo dahil) buldum fakat bu siteden daha önce hiç alışveriş yapmadım. Ekşi'de vs sitenin orijinal ürün kullandığı ve müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu iddia ediliyor.
Site güvenilir,hızlı kargo.

Defalarca silecek aldım,iki defa da kardeşimin Corsa aracına filtre seti aldık.Sorunsuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC

@ykeskmer

Birçok defa  mann  filtre  web linki foruma eklenmişti.   Buradan anlıyoruzki ? 

Sanayideki +25 yıllık ustanıza bile sadece işçilikte güvenmekte fayda var . Birde sanayide ki yedek parçacıya gidip dizel 2015 golf için filtreleri ver demekte sağlıklı olmayabilir Alıp kullanmanız gereken uygun kodlu vw filtre + yağ ekipmanını bizzat bizlerin isteyip satın  alıp ustamıza sunmamız en doğrusu. Mesela benim sanayideki usta diyor ki , golflere castrol yağ olur  , Mobil 1 esp formula olmaz diyor? Yanlış biliyor ! Dedim etleri ben alırım sen sadece mangalı yak pişir getir. gerisine karışma  (garantiden çıkacağım zaman)

Birkez daha ekleyelim

https://catalog.mann-filter.com/EU/tur/vehicle/MANN-FILTER Katalog Europa/Araçlar/Otomobiller + Ticari Araçlar/VW (VOLKSWAGEN)
Hocam geçen yıl anlattığınız gibi parçacıya ruhsatı gösterip parçları aldım ustaya götürdüm adam 4 lt yağ vermiş  4.7 lt gerekiyormuş adamın bundan haberi yok  usta eksik olur dedi kendisi ekledi ne ekledi ona da bakmadım bir de eskişehirin en çok satış yapan parçacılarından filtreler dandik içeri tüm egzoz kokusu giriyor en kalitesiz kağıt filtre bu bakımda netten mann parçları alıp kendim götürcem sadece yağ pahalı professionel alamıcam normal castrol ll alcam

Merhaba

benimde 45000 bakım geldi araç uyarı verdı ama km dolmadığı için gitmedim daha suan 41300 km civarı daha önce yağ alıp gitmemiştim hiç kendim alıp gitmem daha mı mantıklı şimdi vw de yağ değişti diyorlar eskiden castrol idi şimdi shell dönülmüş galiba,aradım 1.2 tsi  bana uygun olan yağ Castrol EDGE 5W30 4 Litre 85c057 Motor Yağı (Benzin Ve Dizel) mi acaba 4 lt olanından alsam kafi gelirmi teşekkürler.

Merhaba

benimde 45000 bakım geldi araç uyarı verdı ama km dolmadığı için gitmedim daha suan 41300 km civarı daha önce yağ alıp gitmemiştim hiç kendim alıp gitmem daha mı mantıklı şimdi vw de yağ değişti diyorlar eskiden castrol idi şimdi shell dönülmüş galiba,aradım 1.2 tsi  bana uygun olan yağ Castrol EDGE 5W30 4 Litre 85c057 Motor Yağı (Benzin Ve Dizel) mi acaba 4 lt olanından alsam kafi gelirmi teşekkürler.
Castrol olacaksanız Edge LL 5w-30 (pek çok servis halaa Castrol kullanıyor., kullanmayanlarda var)

TSI motor 4 litre yağ alıyor.

Km dolmadıysa yıla bakılır., önce hangisi dolarsa ona göre bakım yapılır;

https://binekarac2.vw.com.tr/pdf/bakim_araliklari.pdf

Merhaba, bakım periyodunu da kontrol ettim ama yine sizede sorayım.

75.000 bakımına gitmem gerekiyor yakın zamanda, yaptıran fiyat alan oldu mu ? 

Bakımdan 2-3 bin km sonra,motor yağında bir eksilme oluyor,sizlerde de böyle durumlar oluyor mu? En son iki bakımda (105 bin km ve 120 bin km) 1lt,1lt olarak motor yağ eksiltti s=dry  15 bin bakımdan itibaren hiç yağ eklemediğim olmamıştır,diğer marka otomobillerde de durum aynıydı da,ancak bakımdan kısa bir zaman sonra böyle bir durumla hiç karşılaşmamıştım. Son bakım serviste yapılmadı 4lt yağ koydu motora usta. 

Motor yağı seviyesine dikkat ediniz.

selamın aleyküm gardaşlar   aracım 1.4 tsi  manuel   ikinci yıl bakımı için bursa doğuş otodan bugün yüzde 5 indirimli  1025  lira fiyat aldım....         aracımın sigortasını   yaptırdım  520 lira  ( geçen sene 445  liraydı )     kaskoyuda   ara dan çıkartalım dedim  onun içinde  1420 lira  ödedim  ( geçen sene 1355 liraydı )    yanlız ilk kasko fiyatını  1389 lira  çıkardılar    imm bedeli 100.000 liraydı     ben  250 000 bin olsun istedim  1420  oldu..  onuda   belirtim  eureko kasko.....  (hasarsızlık indirimiyle beraber) ...  bu cuma ya ALLAH izin verirse   gidicez   bakıma  İŞALLAH    eksra birşey felan çıkarsa fiyatları  burdan paylaşırım      umarım bende  yardımcı olmuşumdur  sizlere kalın sağlıcakla 

selamın aleyküm gardaşlarım   bugün bakım için bursa doğuş otoya gittim    ve ekstıradan   firen hidrolik yağının değişmesi gerektiğinide söylediler    193  lira  (yağ   dahil )  fiyatı.....  toplamda  1218  lirayla   ikinci yıl bakımını  kapatmış oldum

Hayırlı akşamlar herkese

ilk 15 bin bakım için 7 ocak olarak görülüyor

1.cisi aracım 12 bin kmde 7 ocakdamı servise gitmeliyim yoksa 15 bin doluncamı

2.cisi süreyi nekadar geçersem garanti bozulmaz

3.cüsü illa  bayiyemi götürmeliyim özel servise götürürsem garanti kapsamından çıkarmı 

lütfen bu konularda bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilirmi

@MuratBinaoglu 

1. Km dolmasa dahi yıldan dolayı servise gitmeniz gerekir,

2. Genelde 2-3 hafta sorun olmuyor, emin değilim ama 1 ayın da sorun olmadığını söylediklerini anımsıyorum forumda. Ancak daha fazlasını hiç duymadım,

3. Garantinin devamı için bayiye yani yetkili servise gitmeniz gerekiyor hocam

vw tiguan 45bin bakımı izmit ark oto  1089tl tuttu. Cam suyu ve antifriz eklenmedi ekstra hiçbirşey yok ve internetten randevu olduğu için ekstra %10 indirimli hali bu. bakımda girdiğim km 45900 idi, sorun çıkmadı ve 2bin kmye kadar tolerans olduğunu söylediler. yalnız fiyatlar çok hızlı yükseliyor. bunda 8 ay önce 30 bin bakımında ödedim rakam yine aynıydı ancak içinde mazot filtresi cam suyu filanda vardı. 60bin şimdiden hazırılık yapmak lazım. Servisten memnunum çok şükür o konuda bir problem yok nazar değmesin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
selamın aleyküm gardaşlarım   bugün bakım için bursa doğuş otoya gittim    ve ekstıradan   firen hidrolik yağının değişmesi gerektiğinide söylediler    193  lira  (yağ   dahil )  fiyatı.....  toplamda  1218  lirayla   ikinci yıl bakımını  kapatmış oldum
araç kaç km ki 2. bakımda fren hidroliği değişiyor?

Geri
Üst Alt