Güncel Bakım Masrafları

Bugün bende bu seneki periodik bakımı noktaladım. 

Malzemeler için;

Polen filtresi Bosch Carbonlu Antibkteriyel olan :53TL

Hava filtresi Hengst ve karter tapası Febi 85TL

Yağ Motul x clen + 225 TL

Yağ filtresi Mann 42 TL

İşçilik 75 TL(sadece yağ ve yağ filtresi değişimi için) 

Toplam 480 TL. 

1 litre de yedek yağ kaldı. 

@forzaGilles tsi motorun yağ eksiltmesi konusunda bir deneyimim yok, daha önce kullandığım Passat ve şu an kullandığım Golf bu konuda sorun çıkarmadı şimdiye kadar. Ama yine de önerinizin sebebini merak ettim, yağ eksilmesini önlemek için neden 4200 kullanmak gerekli sizce? 4600 ile aradaki fark nedir?

Bugün bende bu seneki periodik bakımı noktaladım. 

Malzemeler için;

Polen filtresi Bosch Carbonlu Antibkteriyel olan :53TL

Hava filtresi Hengst ve karter tapası Febi 85TL

Yağ Motul x clen + 225 TL

Yağ filtresi Mann 42 TL

İşçilik 75 TL(sadece yağ ve yağ filtresi değişimi için) 

Toplam 480 TL. 

1 litre de yedek yağ kaldı. 
Servisin yarı fiyatına gayet güzel iş çıkarmışsınız 

@asdfg112 

Farklı yağ ve yerli filtre ile üçte bir fiyatına bile düşebilir ama bu nazlı Tsi için değer mi bilemedim. Bu Motul yağda dikkatimi çeken sanki biraz geç ısınıyor gibi.Yağ ısı seviyesini özellikle açtım bakalım nekadar sürede 90'a gelecek diye,sanki biraz uzunca sürdü . Dışarısı 19 derece civarı olduğu halde. Onun dışında bir fark hissetmedim

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles tsi motorun yağ eksiltmesi konusunda bir deneyimim yok, daha önce kullandığım Passat ve şu an kullandığım Golf bu konuda sorun çıkarmadı şimdiye kadar. Ama yine de önerinizin sebebini merak ettim, yağ eksilmesini önlemek için neden 4200 kullanmak gerekli sizce? 4600 ile aradaki fark nedir?
Forumda bolca konusu mevcut tsi motorun yağ eksiltmesi ile ilgili., VW502.00 uyumlu 4600 ‘de kullanabilirsiniz., VW504.00 onaylı 4200 de kullanabilirsiniz bunda sakınca yok., Ancak TopTec 4200 yağ LongLife tip yağ olduğundan eksiltme durumu daha az yaşanıyor.. 

@forzaGilles arkadaşlar bu yağ eksiltme olayının çözümü yok mu bu zamanda yağ eksiltme nedir allah aşkına büyük söylemeyim ama öyle bir durum yaşasam bir gün kapıda tutmam keserim cezasını😀

dün 45000 km yıllık periyodik bakım yapıldı 1010 tl tuttu istanbulda özön çekmeköy bayısınden yapıldı

Merhabalar,

Geçen hafta Çorlu , Çalışkan da 45.000 bakımı yapıldı. Araç 1,6 dizel dsg, 2016 model. Standardın dışında sunroof fitillerinin  yağlanması, klima dezenfektasyonu ve 6 ay sonra zamanı gelecek olan fren yağ değişiminin erken yapılması var. Toplam hasar 1,450 tl. Killeme ve pasta cila içinde 450 tl olarak öneri yapıldı, bu konuda henüz karar veremedim.

@forzaGilles @bf417 @asdfg112

3 kere yağ değişimi yapıldı aracının şimdiye kadar hiç birinde yağ eksiltme olmadı. En son yağ değişimim 13 ay 12bin km de değişim yaptım yinede yağ çubuğu tırtıklı bölgenin orta kısminda idi. Genelde 3/2 sakın 3/1 performansli kullanırım araci

En hızlı ısınan yağ hangisi ? Malum kış geldi 😊

Benim araç ilk 7500Km'de 250ml kadar eksiltmişti .10700km deki bakımdan sonra 12000km ve 1 yılda yağ göstergesi ilave etmeye değmicek kadar çok az oynadı..

@ognemir Teşekkürler hocam , yağı değiştirdikten sonra başka bir fark hissetiniz mi daha az titreşim gibi

@mbonat 

Valla hocam bazı forumlarda bu yağı koyunca uçan kaçanlar vardı, bende bir sorun var heralde pek bir fark hissetmedim  :rolleyes: :rolleyes:

Geri
Üst Alt