Güncel Bakım Masrafları

Yok ben Edge Professional isterim derseniz ya servisten alıcaksınız veya aracın bakımını serviste yaptıracaksınız veya diğer seçenek Amazon.de satıyor oradan getirte bilirsiniz; https://www.amazon.de/Castrol-Motorenöl-Professional-5w-30-III/dp/B00J2X2UR2/ref=sr_1_4?s=automotive&ie=UTF8&qid=1539517976&sr=1-4&keywords=castrol%2Bedge%2Bprofessional%2Blonglife%2Biii%2B5w-30&th=1
Peki Hocam;

Castrol Edge professional LL serisi, Mobil 1 esp formula, Motul ve Liqui moly 5w-30 serisi kıyaslamasında aralarında bariz bir fark söz konusu mudur, sıralama nasıl olmalı?

@asdfg112 hocam daha fazla ayrıntıya girmez o da bilmez çünkü daha fazlası isviçreli bilim adamları tarafından büyük bir sırla korunuyor 😀en iyisi biz longlife 3 alalım ya bu yağı geçen sene bir yerde gördüm ama hatırlamıyorum internet miydi metro market miydi? 🤔

@gkhn gökhan bey bilinçli bir kullanıcı olduğunuz ve araştırıp bizi de bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

@asdfg112 hocam daha fazla ayrıntıya girmez o da bilmez çünkü daha fazlası isviçreli bilim adamları tarafından büyük bir sırla korunuyor 😀en iyisi biz longlife 3 alalım ya bu yağı geçen sene bir yerde gördüm ama hatırlamıyorum internet miydi metro market miydi? 🤔
LL3 alacaksaniz bence direk servisten kapalı kutu şeklinde alın. Ama bakımı dışarda yaptırmayı düşünüyorsanız liqui moly gibi bir alternatif de var aklınızda olsun. Aracınız tsi ise liqui moly toptec 4600 5w30 uygun oluyor sanıyorum vw502 spesifikasyonu için. 

@asdfg112 yok hocam tdi, servis 1 lt olarak satıyor sanırım fiyatı ne kadar acaba bilginiz var mı

@asdfg112 yok hocam tdi, servis 1 lt olarak satıyor sanırım fiyatı ne kadar acaba bilginiz var mı
1eylulde bakım zamanı 80lira +KDV şeklinde idi. Siz kapalı kutu alacağınız için daha pahalı da olabilir, litresi 100 liraya hazırlayın kendinizi :)  5 litre 500 lira çok yüksek göründü gözüme açıkçası. 

tdi ise şu yağı da sorunsuzca kullanabilirsiniz, vw504 onayına sahip, piyasada 5 litreligi 250 lira civarına satılıyor. Size 4.6 litre yetecektir yanlış bilmiyorsam. 

https://www.liquimolyturkey.com/5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4200-5-litre-8973

benim de 15.000 bakımına 500 km kaldı dışarıda eskiden vw servisinde çalışıp sonra kendi iş yerini açan tanıdık kişiler var servise değil de orada yaptırsam sanırım yarıyarıya düşecek bakım masrafı. nasıl yapsam acaba ilk bakımı serviste mi yaptırmak gerekir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Peki Hocam;

Castrol Edge professional LL serisi, Mobil 1 esp formula, Motul ve Liqui moly 5w-30 serisi kıyaslamasında aralarında bariz bir fark söz konusu mudur, sıralama nasıl olmalı?
Bir sıralama yapmam doğru olmayacaktır çünkü bir sıralama yapmaya kalksam bu sıralama kendi kriterlerime göre olacağından benim için doğru olabilse de başkası için farklı olabilir

benim de 15.000 bakımına 500 km kaldı dışarıda eskiden vw servisinde çalışıp sonra kendi iş yerini açan tanıdık kişiler var servise değil de orada yaptırsam sanırım yarıyarıya düşecek bakım masrafı. nasıl yapsam acaba ilk bakımı serviste mi yaptırmak gerekir?

Aracın garantisinin bozulması sizi etkilemiyecekse dışarda yaptırabilirsiniz., Araç dsg ise 2 kez düşünmekte fayda var

aracım manuel olduğu için bi ton para bayılmak ta istemiyorum açıkçası

O zaman güvenilir bir özel serviste uyguna yaptırsınız., Filtreleri Mann, Mahle, Hengst veya "en azından" Bosch kullandıktan sonra sıkıntı olmayacaktır.,

LL3 alacaksaniz bence direk servisten kapalı kutu şeklinde alın. Ama bakımı dışarda yaptırmayı düşünüyorsanız liqui moly gibi bir alternatif de var aklınızda olsun. Aracınız tsi ise liqui moly toptec 4600 5w30 uygun oluyor sanıyorum vw502 spesifikasyonu için. 
VW 502.00 onaylı TopTec 4600 yerine LongLife tip TopTec 4200 tercih etmeniz daha iyi olur hocam., Malum TSI motorlar yağ eksiltiyor..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün izmir- vosmerle görüştüm bakım randevusu için bir de gitmişken geri görüş kamerası ve app connect alayım dedim kameraya 3680 lira app connect için1800 tl fiyat verdiler ağzım açık kaldım :D  

Bugün izmir- vosmerle görüştüm bakım randevusu için bir de gitmişken geri görüş kamerası ve app connect alayım dedim kameraya 3680 lira app connect için1800 tl fiyat verdiler ağzım açık kaldım :D  
Aslında AppConnect için fiyatlar çok pahalı değil hemen hemen her marka bu fiyatları istiyor., BMW Apple Car Play için 1.600 lira + işçilik istemekte., düşünün sadece iphone için bu rakam android dahil değil..

Geri
Üst Alt