Güncel Bakım Masrafları

@forzaGilles Bugün değişimi yaptırdım. Yalnız Edirne Keşan Mercan’daki servis danışmanı, İkiside elimizde mevcut ama boşuna fazla ödeme yapmayın, artık 2020 model araçlarla fabrika çıkışında dahi JZW kodlu balataların geldiğini belirtti. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.
Doğru ise ?

Yazık !

Adamlar (vw AG) bitmişler demekki

Metro markette satılıyor 1.2 tsi 2014 golfe kullanılabilir mi bu yag 

20200819_164902.jpg

Metro markette satılıyor 1.2 tsi 2014 golfe kullanılabilir mi bu yag 

Ekli dosyayı görüntüle 36746
1.2 Tsi için uygun yağ spefikasyonu (onayı) VW504.00 veya VW502.00 

Yani sizin araç için uygun değil., bu yağı evin ortak kullanımı için olan Opel Corsa D 1.3 CDTI ‘da kullanıyoruz., Zaten metro market pahalı satıyor., TR Distribütörü fiyatı 225tl. https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w30-motor-yagi-tam-sentetik-top-tec-4600-4-litre-3763 

Liqui Moly ‘de sizin araç için uygun olan yağ TopTec 4200 5w-30

@forzaGilles Bugün değişimi yaptırdım. Yalnız Edirne Keşan Mercan’daki servis danışmanı, İkiside elimizde mevcut ama boşuna fazla ödeme yapmayın, artık 2020 model araçlarla fabrika çıkışında dahi JZW kodlu balataların geldiğini belirtti. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.
O süper zekalıya sormak lazım neden daha fazla ödeme yapmıyacak mışız..?? Eco seri ile orjinal ürün aynı kalitedemiymiş., veya eco seri daha mı iyiymiş., akıl var mantık var., Fabrika üretim esnasında Eco seri parça takmaz., boş keseden sallıyor bari sallarken araba sektöründe ki gelişmeleri., üretim standartlarını öğrensin..

O süper zekalıya sormak lazım neden daha fazla ödeme yapmıyacak mışız..?? Eco seri ile orjinal ürün aynı kalitedemiymiş., veya eco seri daha mı iyiymiş., akıl var mantık var., Fabrika üretim esnasında Eco seri parça takmaz., boş keseden sallıyor bari sallarken araba sektöründe ki gelişmeleri., üretim standartlarını öğrensin..
Saticilarin standart kandırmaca oyunu

Elinde ne varsa o en iyi oluyor

@forzaGilles Bana da açıklama çok mantıklı gelmedi ama sizi asıl yönlendirmesi gereken servis personeli böyle konuşunca insan bir çelişkiye düşüyor. Ben tamamen konudan ayrı bir sebepten, tatildeyken hazırlıksız yakalanmam ve bütçemin şu an uygun olmadığını farketmem sebebi ile JZW kodlu balatayı taktırdım. Artık arkalar bittiğinde JZW taktırmam.  Eko seri balataların ne kadar gittiğini artık tecrübe etmiş olacağım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@HONEY Aslında ikiside elinde vardı ve bu bilgiyi alarak oraya gitmiştim. Acaba eko seri parçalardan servislerin kar oranı daha yüksek olabilir mi?

[mention=11839]HONEY[/mention] Aslında ikiside elinde vardı ve bu bilgiyi alarak oraya gitmiştim. Acaba eko seri parçalardan servislerin kar oranı daha yüksek olabilir mi?
Ok secim sunmuslarsa size iyi

Kar olayı hakkında hiç fikrim bilgim yok

Banada oyle soylmislerdi ben ilk olarak eco serisi parca onermek zorundayim diye ama siz orjinal isterseniz onuda veririz diye yani bi sey demezsen direk eco serisini kullaniyorlar.silecek setini almistim gayette memnunum

Servisler  Eko serisinde hangi silecek takımını kullanıyor?

Markayi bilmiyorum sadece eko serisi diye yaziyor faturada 3 silecege 100tl gibi fiyaati vardi subat ayinda degistirmistim cam suyuda oyle sanirim uzerinde eco seri diye yaziyor ben ondanda cok memnun kaldim shellinkini kullaniyordum 10tl fiyati var deyince kapali kutu almistim

Servisler castrol veya shell yag kullanıyor iki yağdan da artık memnun değilim  forum sayesinde tanıştığım luqui moly mükemmel gerçekten uzun vade kullanmayı düşünüyorum fakat sıkıntım şu ki antalya Muğla  ankara adiyaman Şanlıurfa yetkili servisleri yazmış olduğum illerde ki servisler dışarıdan yag kabul etmiyor...

Ben aracımi servise götürmek istiyorum ama yağımı yanımda götüreyim istiyorum???

Onerebileceginiz dışardan yağ getirmemiz e izin veren yetkili servis varmidir ???

Bazıları izin veriyor faturası ile die okumustum fakat o servis nerede istanbul civarına gidicem yol ustu bir servis bulabilirsem veya malatya civarında randevu alıp 4 saat mola verebilirim o yüzden soruyurum 

Şimdiden teşekkür ederim umarım öyle bir servis vardır...

Liqui Moly top tec 5l yağ 289 tl 

Mann filtre seti. 206 tl

Ngk platiunum buji. 319 tl 

Bakım işçiliği 120 tl 

toplam 935 tl 120.000 bakımı dışarıda yapıldı. 

• Beğen
Tepkiler: SCC

Herkese selam, 5 yaşına basalı 1 ay olan ve 96750 km yol yaptığımız Golf'ün aküsü artık çok zayıflamaya başlayınca aküyü değiştirelim dedik. Araç babamın olduğu için çok ilgilenmiyorum ama akünün fiyatını aldığında bana 880 lira dediğinde kendisine o akünün economy serisi akü olduğunu ve taktırmaması gerektiğini, fark vererek normal akü istemesini söyledim ama beni dinlemeyerek hem economy serisi akü takmışlar hem de efb akü takmışlar. Aracın orijinalinde varta agm akü vardı, babama agm akü olan arabaya efb akü takılamaz desem de servisteki arkadaşı bi şey olmaz abi dediği için beni dinlemiyor maalesef :) Bu economy serisi parçaları hangi kafayla satmaya başladılar aklım almıyor yani dünyanın en gereksiz şeyi olabilir. Arabamız artık hayatına efb akü ile devam edecek, şu an herhangi bir sorun yok ama aracında fabrikasyon agm aküsü olan arkadaşlar inşallah burayı okur gidin dışarıdan ayni paraya varta agm akü alin onu taktırın, serviste paranızla rezil olmayın.

uB0OVN.jpg

Eski aküm

uB0uAb.jpg

Takılan yeni akü 2020 24.hafta üretimi 

uB7qce.jpg

Bu da faturası 

Geri
Üst Alt