Güncel Bakım Masrafları

otomotivde sadece yağlama ?  cilalama ?  yıkama ?    seramik kaplama / boya koruma  yaptırıp fatura alan varmıydı ki ???  

doğuşun periyodik bakım görsellerinde 230 lira civarı periyodik bakım     "BAKIM" kalemi altında listede görüyoruz .

bunun %18 kdv si  41 lira iken 

%10 kdv si 23 lira 

aradaki 18 liradüşüş  için ,   fiyatlar makul seviyeye geldi diyene ne deyim ? 

kaldıki 230 lira  bakım kalemi  sadece yağ değişimi işçiliği değil ki ,  bunda hava /polen / yakıt filtresi   genel kontrol işçiliği de dahil .

18 lira  değil  5 lira farketse öpüp başınıza koyun diyen den allah razı olsun .

trgier / dsg / baskı balata   vs vs   bunlarda işçiliğin kdv sinde zaten oynama yok .  

• Beğen
Tepkiler: SCC

Yakın zamanda, ağır bakım yaptıran oldu mu?

Yani 120 bin km de değişen, triger+devirdaim+ V kayışı ile beraber bakım fiyatları nedir? Yetkili serviste ve özelde ??

golf 1.0 tsi manuel aracım için 60.000 km bakımında buji değişimi dahil klasik bakım fiyatı 1500 TL teklif aldım.Yakın zamanda teklif alan var mı? Sizce fiyat nasıl?

Yıllık bakım ve muayenemizi yatırdık.

Yağı lm toptec 4200 kendim götürdüm geçen bakımda öyle yapmıştım fren balatalarım 13 mm çıktı 8mm de değişim yapıyoruz dediler. Antifiriz -25 çıktı değişim istedim berraklığı falan çok iyi gerek yok ikna oldum kabul ettim.

Geçen bakımda da aynı yağı kullanmama rağmen bu bakımda araba  daha sessiz ve tireşim olarak daha iyi oldu sanki derler ya yağ gibi akıyor o kıvama geldi.

Bu arada toplam maliyeti bana 750 tl geldi tüv de 422.20 krş. Bayılınca ucuz bile geldi 

Tüv  16.30 randevu aldım çıkışım 19.00 oldu (rezillikten başka birşey deil ne 1bardak çay ne bir bardak su var ac susuz beklettiler.)

Servis e 11.00 randevu aldım 13.30 da aracı teslim ettiler( çaylar kahveler sodalar biri bitmeden diğeri geliyor öğle arsi yemek teklifi bile ettiler)

Bir lastik değişimi kaldı servis te fiyat aldım 225 45 17 91w michelin primacy 4 600tl fiyat verdiler sokma takma rot balans bize ait dediler.

(Polen filtresini eko seri kullanmislar neden baştan söylemediniz diye sert çıktım hemen değiştirelim dediler gerek yok bu defa böyle olsun dedim zamanım kısıtlıydı uğraşmadım)

Benim kayıt işlemleri bittikten sonra %3 zam geldi bana yansımadı ve pazartesi bugünde zam geleceğini soylediler.

Boş durmadım dinamik led stop fiyatını sordum montaj da yapıyorlarmış toplamda 6bin fiyat çektiler sadece stoplara 5.100 fiyat verdiler

IMG_20200810_094540.jpg

IMG_20200810_094303.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yıllık bakım ve muayenemizi yatırdık.
Yağı lm toptec 4200 kendim götürdüm geçen bakımda öyle yapmıştım fren balatalarım 13 mm çıktı 8mm de değişim yapıyoruz dediler. Antifiriz -25 çıktı değişim istedim berraklığı falan çok iyi gerek yok ikna oldum kabul ettim.
Geçen bakımda da aynı yağı kullanmama rağmen bu bakımda araba  daha sessiz ve tireşim olarak daha iyi oldu sanki derler ya yağ gibi akıyor o kıvama geldi.
Bu arada toplam maliyeti bana 750 tl geldi tüv de 422.20 krş. Bayılınca ucuz bile geldi 
Tüv  16.30 randevu aldım çıkışım 19.00 oldu (rezillikten başka birşey deil ne 1bardak çay ne bir bardak su var ac susuz beklettiler.)
Servis e 11.00 randevu aldım 13.30 da aracı teslim ettiler( çaylar kahveler sodalar biri bitmeden diğeri geliyor öğle arsi yemek teklifi bile ettiler)
Bir lastik değişimi kaldı servis te fiyat aldım 225 45 17 91w michelin primacy 4 600tl fiyat verdiler sokma takma rot balans bize ait dediler.
(Polen filtresini eko seri kullanmislar neden baştan söylemediniz diye sert çıktım hemen değiştirelim dediler gerek yok bu defa böyle olsun dedim zamanım kısıtlıydı uğraşmadım)
Benim kayıt işlemleri bittikten sonra %3 zam geldi bana yansımadı ve pazartesi bugünde zam geleceğini soylediler.
Boş durmadım dinamik led stop fiyatını sordum montaj da yapıyorlarmış toplamda 6bin fiyat çektiler sadece stoplara 5.100 fiyat verdiler
/monthly_2020_08/IMG_20200810_094540.thumb.jpg.9b0b4b2bbcd6e8f7ff24c08cde8c1934.jpg
/monthly_2020_08/IMG_20200810_094303.thumb.jpg.edd6dc79a04e73b89199b518d8ccdde9.jpg
Ustadim

Bakim ve muayene hayirli olsun

Ben o ogle arasi yemeği kabul ederdim 2 porsiyon karışık izgara

Maaliyeti düşürürdüm haha

Merhaba Arkadaşlar. Maalesef Edirne’de iken balatalarla ilgili uyarı aldım. Keşan Mercan Servisini aradım ve yarın aracı götürüp balataları değiştireceğim. Yalnız size soracağım balatalarda eko seri var mıydı? Elimizde tek tip orjinal balata var eko mudur değil midir bilmiyorum dedi servis randevusu aldığım kişi. Eko seri balatayı nasıl anlarım? Ön balatalar işçilik dahil %15 zubizu indirimi ile 420tl fiyat verdiler. Belki balatalar eko mu değil mi fiyat yardımcı olur diye belirtmek istedim. Şu anlık sadece balataları değiştireceğim normalde bakım eylül sonunda. Bakımı İstanbulda yaptıracağım.

Merhaba Arkadaşlar. Maalesef Edirne’de iken balatalarla ilgili uyarı aldım. Keşan Mercan Servisini aradım ve yarın aracı götürüp balataları değiştireceğim. Yalnız size soracağım balatalarda eko seri var mıydı? Elimizde tek tip orjinal balata var eko mudur değil midir bilmiyorum dedi servis randevusu aldığım kişi. Eko seri balatayı nasıl anlarım? Ön balatalar işçilik dahil %15 zubizu indirimi ile 420tl fiyat verdiler. Belki balatalar eko mu değil mi fiyat yardımcı olur diye belirtmek istedim. Şu anlık sadece balataları değiştireceğim normalde bakım eylül sonunda. Bakımı İstanbulda yaptıracağım.
Tekrar servis çalışanı bana ulaştı ve eko seri olmayan balatanın işçilik dahil %15 indirim ile 600 küsür tl. Fiyata geldiğini normalde ilk söylenen balatanın eko seri olduğu ve işçilik dahil 420tl ye geldiği bildirildi. Eğer 600 küsür tl olan balatalar orjinal fabrika çıkışı balatalar gibi 60.000 km gidecekse. Eko seri seçmeyeceğim.

Tekrar servis çalışanı bana ulaştı ve eko seri olmayan balatanın işçilik dahil %15 indirim ile 600 küsür tl. Fiyata geldiğini normalde ilk söylenen balatanın eko seri olduğu ve işçilik dahil 420tl ye geldiği bildirildi. Eğer 600 küsür tl olan balatalar orjinal fabrika çıkışı balatalar gibi 60.000 km gidecekse. Eko seri seçmeyeceğim.
Eko seri adı üzerinde ucuzlatılmış kalitesi düşük., orjinal balata fabrikanın taktığının aynısı.. eko seri balatanın parça kodu JZW ile başlar., tüm eko seri parçalar JZW ile başlar..

Eko seri parçalar:  Akü, Alternatör, Amortisör, Buji, Egzoz, Fren Balatası, Fren Diski, Polen Filtresi, Silecek parça grublarını kapsıyor.

@forzaGilles Bugün değişimi yaptırdım. Yalnız Edirne Keşan Mercan’daki servis danışmanı, İkiside elimizde mevcut ama boşuna fazla ödeme yapmayın, artık 2020 model araçlarla fabrika çıkışında dahi JZW kodlu balataların geldiğini belirtti. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Bu arada servis danışmanı 9 ay kadar önce Volkwagenin P Konumunda aracı terkedin uyarısı ile ilgili yazı gönderdiğini. Mikroşalter işlemlerinin kesinlikle iyi niyet garantisinden karşılanması gerektiğini bildirdi. Hatta son kasa pololarda da bu durumun olduğunu bununla ilgili bir işlem yapılmaması gerektiğini sorunun pololar için yazılım güncelleme ile çözüleceğini bildirmişler. Benim aracım bu yaz iki kere bu uyarıyı vermiş idi. Zamanım olmadığı için işlemi yaptıramadım artık ekimde bakımla beraber istanbul’da iyi niyet garantisinden bu durumu çözeceğim.

golf 1.0 tsi manuel aracım için 60.000 km bakımında buji değişimi dahil klasik bakım fiyatı 1500 TL teklif aldım.Yakın zamanda teklif alan var mı? Sizce fiyat nasıl?
Evet.60bin bakımımızı 2196₺ye Allahın izniyle tamamladık.Rutin bakım+bujiler(3 tane bende 🙃)+Ön balata takımı+Motor ve klima temizliği=2196₺ tuttu.

Geri
Üst Alt