Güncel Bakım Masrafları

Mann fp kodlu 3 lü koruma sağlayan polen filtresi piyasada 130 civarı servis bu kalitede takmaya çalışsa 250 fiyat çeker polen filtresini kendiniz taksanız 3dk geçmez, ne olduğu belli olmayan düşük kaliteli jzw kodlu parçaları taktırmak özellikle balata gibi önemli parçalarda bana çok saçma geliyor.
130 bile değil., 3 katmanlı olan FP26009 fiyatı 100tl. https://www.filtremarketim.com/urun/volkswagen-golf-vii-1-6-tdi-81kw-110hp-polen-kabin-filtresi-fp26009-mann

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam ben mi yanlış aldım ama hava filtresi ve polen filtresine 120 tl verdim Sanayide. 

Hocam ben mi yanlış aldım ama hava filtresi ve polen filtresine 120 tl verdim Sanayide. 
Markadan markaya kaliteden kaliteye fiyatlar değişiyor., 30 liraya da filtre var 150 ye de var

Mann marka 1.6 tdi 2013 golf şaseye göre aldım. 

Mann marka 1.6 tdi 2013 golf şaseye göre aldım. 
Polen filtresi tek, çift ve üç katmanlı olmak üzere 3 çeşit oluyor., fiyat farkı bundan kaynaklanıyor., 

Tek katmanlı standart kağıt filtre 30-40 lirayken., Çift katmanlı karbonlu filtre 60-65 lira civarı., 3 katmanlı anti-alerjik filtre 100-110 civarı 

Bu ara Dizel bakımı yaptıracak arkadaşlara bilgi olsun, Filtremarketim'den mazot filtresi alacaksanız sitede PU8021 kodlu kısa tip filtre gözüküyor ancak ben sipariş verdiğimde PU8028 kodlu daha yeni üretim olan uzun tip filtre gönderdiler. 

@forzaGilles Hocam benim tanıdıkta 6 yaşında 10bin km  de 1.2tsi dsg polo var. Geçen uzun yolda farkettim. Klimayı kapatınca kötü bir koku hissettim. Polen filtresi mi kötü olmuştur? Bakım zamanı geldi, geçen yıl hangi özelde yaptırdıysa kaliteli parça taktıklarını da sanmıyorum.

Bu ara Dizel bakımı yaptıracak arkadaşlara bilgi olsun, Filtremarketim'den mazot filtresi alacaksanız sitede PU8021 kodlu kısa tip filtre gözüküyor ancak ben sipariş verdiğimde PU8028 kodlu daha yeni üretim olan uzun tip filtre gönderdiler. 
Güzel bir bilgi :)  

@Savatage

@forzaGilles Hocam benim tanıdıkta 6 yaşında 10bin km  de 1.2tsi dsg polo var. Geçen uzun yolda farkettim. Klimayı kapatınca kötü bir koku hissettim. Polen filtresi mi kötü olmuştur? Bakım zamanı geldi, geçen yıl hangi özelde yaptırdıysa kaliteli parça taktıklarını da sanmıyorum.
Sadece polen filtresinden kaynaklandığını zannetmiyorum., filtre değişimi, ilaveten klima evaporatörü temizlenmesi lazım., ve sileceğin ordaki plastik bakalit sökülüp., altında kalan kısımda klimanın taze hava çektiği bölge var., o bölgedeki ağaç yaprakları kir-çamur vs.. temizlenirse ilk günkü haline gelir..

Şu an kısa tip takılı aynı yerden 6 ay önce aldım sıkıntı yok kısa da olsa kullanabilirsiniz

@forzaGilles Tamam hocam. Dediğiniz gibi o kısımlara bakmasını söyleyeyim.

Otomotiv tamir ve bakımda kdv yüzde 18 den 8 e düştü bu durumda servisteki bakım fiyatlarında indirim olması gerekiyor, olur mu sizce? Yoksa kendi indirim oranlarını azaltıp aynı fiyata mı denk getirirler?

@bf417 Bende de şu an kısa tip takılı, bi sonraki bakım için kenarda dursun sipariş vermiştim, uzun geldi, bilgi için dedim, yoksa uygun iki tipte, zaten Mann da uzun tipe geçince kısa tipli filtre kalmadı galiba 😅

Otomotiv tamir ve bakımda kdv yüzde 18 den 8 e düştü bu durumda servisteki bakım fiyatlarında indirim olması gerekiyor, olur mu sizce? Yoksa kendi indirim oranlarını azaltıp aynı fiyata mı denk getirirler?
Şu an çok yeni, bayramdan sonra indirim yaparlar diye bekliyorum. Ama burası Türkiye genelde pek birşeyde indirim olmuyor. Genelde herşeyde bindirim var.

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt