Güncel Bakım Masrafları

Beyler aracımın ilk yıllık bakımına iki hafta kadar kaldı.
Şu anda coronavirüs nedeniyle çıkmıyorum dışarı evden çalışıyorum. Ayrıca hadi çıktık tamam sorun değil, serviste usta araca mecburen binecek koltuk direksiyon vs. dokunacak. Bagaj kapağı iç plastik kısmından ses geliyor ona da baktırmak istiyordum ne yapsam bilemedim. Belki de o sesi hiç söylemem şu durumda virüs taşıma ihtimali olan birinin ailemizle kullandığımız araca ne kadar az dokunması kardır.
Acaba servislerde ciddi anlamda tedbir alınmış mı bilgisi olan var mı?
Şahsen bakim ya da muayne zamanim gelse ikisinide geciktiririm

Tuvturk ve servisler genel sokaga cikma yasağı yapilmadigindan zorunlu calisiyorlar

Gorevlilerde ayni sekilde tedirginlerdir risk altindalar onlarinda araclarimiza binip risk almak istemezler

Yetkililerin dediği gibi kendi ohalimizi uygulamayiz gerçek acil ihtiyaç dışında dışarı cikmamak herkes için faydalı olacaktir

• Beğen
Tepkiler: SCC

Garantiden atılma korkusu ? 

Böyle bir durumda garantiden atıldınız diyecek vw çalışanlarıın hepsine benden yarasa kelle paça ...afiyetle içsinler

Benim bakimim geldi, mecbur gitmek zorundayim. Uzun suredir calismiyoruz ama Nevsehirden Ankarada’ki eve gecip haftada az gun sayisinda ise gidicek olacagim icin arac lazim. Birde hala yayilma hizi tepeyi gormedi, iyice yayilmadan gitmek istiyorum ki aradan ciksin.

Yarin icin randevu aldim, hehangi bir şikayetim yok zatem. Arabayi cekmeyi ben teklif edecegim iceriye, dokunmasinlar herhangi bir yerine. Obd soketinden odisi taksin dahada dokunmasin. 

Kilif falan kullandigini soyleyecek ama bir arabadan cikartip baskasina takiyor, bulasi daha fazla oluyor. Eldivende oyle, her yerde olan bulasiyi biriktirip arabaya elleyecekler birde. 

Ben bunlari gozeterek rica edecegim, polen filtresi icinde torpidoyu bosaltacagim olabildigince az yere ellesin. Yada vw servislere aksiyon vermiştir, bekleyip gorecegiz.

Bakimada 1240tl dedi, herhangi bir indirimimizde yok dedi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
İstenilen özeni göstersinler bunu engelleyemezsiniz tek yol gitmemek servise bildirip garanti süreci hakkında bilgilendirme yapılabilir

@mehmetmert polen filtresini poşetinde bagajına koydurun. Daha sonra kendiniz değiştirebilirsiniz. Ben genelde öyle yapıyorum.

Merhaba arkadaşlarl 2017 golf 7.5 dizel üçüncü yıl bakımına 1100 tl istedi servis normal mi sizce de km değil de yıldan yapılacak 

Servisler yapiyormus ama ben gitmeden once.

-Direksiyon, vites, kapi tutamaclari(icten ve distan), sinyal, araba anahtari , silecek ve sinyal kollarini strec ile kaplayacagim.

-Koltuga cop poseti yapacagim.

-Yanimde eldiven ve maske goturucegim. İsleri bittikten sonra onlari sokup hemen atacagim.

- Servisteki herkes maskeliymis, eldivenliymis ama eldiveni ne kadar sıklıkla degistiriyorlar bilmiyorum. Gunde kac arabaya biniyorlar sonuc  olarak bulasi ihtimali fazla. 

-Bekleme salonunda falanda beklemeyi dusunmuyorum. Disarida bekleyecegim.

Benim icin cok dert değilde eve asla bulastirmak istemiyorum, annem babam cok yasli olmasada ne gerek var bir bakim icin ...

@forzaGilles Jurid markayı yeni duydum, bir bakarım. Araçta hali hazırda ferodo olduğu için ve genel olarak memnun kaldığımız için Ferodo bakıyordum. Ate, Textar da güzel marka. Güzel fiyatta yakalarsam onlardan birini alırım. Fren sisteminde ucuza kaçılmamalı evet.

Würth motor temizleyicisini kullansam yine de dediğiniz gibi de yapacaktım. Sadece tek bir ürün kalıplaşmış kirleri tek seferde çıkarması olanaksızdır bence.

@ZITIPAŞA Shell in cam suyu ne kadar hocam?  İnternetten mi alıyorsunuz yoksa shell benzinliğin birinden mi?

@thelordof  3 litresini 27 ye aldim hocam shell istasyondan ama istasyonlar arasi fiyat farki var birinden 27 ye almistim uyarj verince baska shelle ugradim 32 dedi. Ben 3 litre shell bir litrede hazir su koyuyorum gayet ideal oluyor hocam cok cok soguklarda sadece shell kullaniyorum.

@ZITIPAŞA bende hep shelin cam suyunu kullandim.ama 3 e 1 oran fazla değilmi.yani camda cok kopurur.ben 3 lt suyla kullandim onda bile köpük kaliyo.son olarak 11tlye servisden aldim eco serisi yaziyor uzerinde bilmiyorum orjinal cam suyumudur daha denemek firsati olmadi

@41HU367  ben yagmurlu havalarda cok kullaniyorum hocam pek kopuk kalmiyor shellin camsuyundan memnun kaldim bayagi, servisinki illaki daha iyidir 

@thelordof  aynen bundan hocam, yazinda sonax konsantre cam suyu kullaniyorum, kucuk sisede olan. 2 sise ondan koyuyorum uzerine su ekliyorum

Geri
Üst Alt