Güncel Bakım Masrafları

@Repla Ben de ikinci ayda yaptırdım bakımı aynı sizinki gibi ektra bir onarım parça vs yoktu!
Ayrıca bende mazot filtresi de yok çünkü 1.4TSI ve benim iskonto 1.029,67₺ den düşülüp KDV eklendi

Düzeltme; Faturayı kontrol ettim 997,34TL'den iskonto düşülüp KDV eklenmiş 

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Repla Modelle bakım fiyatının indirimsiz halinin ilgisi ne ki?

Sizde 1.377,25TL - İskonto
Benimki 997,34TL -İskonto

Yıl sadece iskontoyu değiştirir.

Haa derseniz ki Mazot Filtresi 379,91+KDV o zaman tamam sorun yok demektir.

1.0 tsi 45.000 bakımına girecek araba yarın.Gaziantep şahintaş garantisi devam eden aracım için 1090 TL fiyat çıkardı.

Yağ filtresi, yağ değişimi, karter tapası, yağ contası?, karter tapası, randela?,hava filtresi, polen filtresi, silecek suyu.

10.03.2020 tarihinde 2017 Golf TDI Highline DSG 60000 bakımına zubizu indirimiyle 1469 TL ödedim.

Ekli dosyayı görüntüle 28919

Bu işlemde veya turada hata var sanırım!
Neticede Golf standart bakım 1.215₺ sizin faturada da ekstra olmadığına göre bir yerlerde hata var!
Üstelik %16 Zubizu ilginç

Ekli dosyayı görüntüle 28920
@Terms  1215lira standart benzinli aracın 15bin bakım tutarı. 

Bunlara ek yukarıdaki dizel bakımında:

Yakıt filtresi 215lira +kdv.

Bakım ücretine ek yakıt filtre değişim ücreti, yani 63,60 lira +kdv.

Benzinliye göre 0.7 litre ekstra yağ o da yaklaşık 74 lira +kdv.  

Kabaca 1215'e  ek kdv dahil  400 - 415  lira daha ekleyin.

@Repla hocam yağdan baya geçirmişler .,ben de 2019 aralıkda servise gitmiştim.900 küsür ödemiştim.ama ben yağımı kendim almıştım.liguly molly toptec 4200 .tavsiye ederim..iyi sürüşler.bence de faturada hata var bi baktırın bence..

10.03.2020 tarihinde 2017 Golf TDI Highline DSG 60000 bakımına zubizu indirimiyle 1469 TL ödedim.

Ekli dosyayı görüntüle 28919

1215lira standart benzinli aracın 15bin bakım tutarı. 

Bunlara ek yukarıdaki dizel bakımında:

Yakıt filtresi 215lira +kdv.

Bakım ücretine ek yakıt filtre değişim ücreti, yani 63,60 lira +kdv.

Benzinliye göre 0.7 litre ekstra yağ o da yaklaşık 74 lira +kdv.  

Kabaca 1215'e  ek kdv dahil  400 - 415  lira daha ekleyin.
Yukarıdaki faturada herhangi bir hata yoktur. Pahalı ya da ucuz olması ile ilgili de bir yorumum yoktur.  

Ortada sadece kampanya koşullarında dikkatten kaçan yer : "3-4 yaş araçlarda motor yağlarında indirim olmaması."

Ekli dosyayı görüntüle 28951@cengiz74 @Terms @Repla 

Yukarıdaki faturada herhangi bir hata yoktur. Pahalı ya da ucuz olması ile ilgili de bir yorumum yoktur.  

Ortada sadece kampanya koşullarında dikkatten kaçan yer : "3-4 yaş araçlarda motor yağlarında indirim olmaması."
Kesinlkle avekin faturasında bir hata sözkonusu
Ayrıca ben veya @Repla asla yapılan ıskontodan bahsetmedik!

Ben de şubatın 2. haftası bakım yaptırdım. Aracım 1.4 TSI ve yakıt filtresi yok!
Benim İndirim öncesi 997,34TL+KDV
Replanın İndirim öncesi 1.377,25+KDV
Yakıt filtresi değişim ücreti diye bir satırda yok arkadaşın faturasında!

Ben de şubatın 2. haftası bakım yaptırdım. Aracım 1.4 TSI ve yakıt filtresi yok!
Yakıt filtre değişimi diye ayrıca yazılmaz. Bakım süresinin biriminin uzamasından anlaşılır. 

Ayrıca iskonto ile indirim kelimelerinin aynı anlama geldiğini ve defalarca her ikisini de kullandığınızı belirtmek isterim.

Faturanızi paylaşırsanız aciklayabilirim.

Servislerde kullanılan shell ve castrol yağlarda fiat farkı var mı?

@Terms 

Merhaba,

Sizin bakımınızda mazot filtresi olmadığı için bakım işçilik fiyatı 130 x 2,12 dir.

Bir diğer fark yaratan husus benzinli araçlarda 4 lt yağ kullanılır , dizellerde 4,7lt . Buna mazot  filtresi de eklenince aradaki fark oluşuveriyor.

Bakmak var bir de görmek var.!

Normalde castrol yağ tercih etmem. Uygun özelliklerde motor yağını dışarıdan alıp götürdüğümüzde iyi niyet garantisi devam eder mi? 

@Repla hocam yağdan baya geçirmişler .,ben de 2019 aralıkda servise gitmiştim.900 küsür ödemiştim.ama ben yağımı kendim almıştım.liguly molly toptec 4200 .tavsiye ederim..iyi sürüşler.bence de faturada hata var bi baktırın bence..
avek dışardan yağ kabul etmiyor. yetkili distribütörden faturalı olsa dahi. liqui moly götürmüştüm.

Geri
Üst Alt